20.05.2023 СБ :: г. Окуловка
Лесной Окуловский полумарафон



Total finishers 620   Total distance 5034.01 km
Average pace: 05:35 min/km   Max pace: 03:37 min/km


~31%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
2107
Балашов Максим (1998)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:17:25,9
1:17:24,1
М - 1
М18 - 1
03:40 min/km
2
2134
Дедуренков Николай (1982)
Камчатский край
ВМФ
1:18:45,1
1:18:44,9
М - 2
М40 - 1
03:43 min/km
3
2183
Ухин Илья (1989)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:19:41,8
1:19:40,3
М - 3
М30 - 1
03:46 min/km
4
2141
Зобов Максим (1970)
Санкт-Петербург
PAPA RUN
1:21:47,2
1:21:46,5
М - 4
М50 - 1
03:52 min/km
5
2158
Матвеев Алексей (1984)
Новгородская обл.
1:22:13,2
1:22:12,8
М - 5
М30 - 2
03:53 min/km
6
2114
Белозёров Юрий (1972)
Новгородская обл.
RunSkiGang
1:23:14,8
1:23:14,3
М - 6
М50 - 2
03:56 min/km
7
2185
Федоров Николай (1973)
Новгородская обл.
1:23:57,7
1:23:57,1
М - 7
М50 - 3
03:58 min/km
8
2181
Стружкин Александр (1988)
Московская обл.
MTB
1:28:51,7
1:28:51,4
М - 8
М30 - 3
04:12 min/km
9
2176
Рыбинский Евгений (1988)
Новгородская обл.
ЛК им. братьев Асафьевых
1:29:46,3
1:29:45,7
М - 9
М30 - 4
04:15 min/km
10
2143
Иванов Сергей (2000)
Новгородская обл.
1:30:30,6
1:30:29,7
М - 10
М18 - 2
04:17 min/km
11
2149
Кириллов Александр (1984)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:32:16,5
1:32:13,1
М - 11
М30 - 5
04:22 min/km
12
2174
Ромашова Алина (1992)
Москва
1:33:57,3
1:33:56,1
Ж - 1
Ж30 - 1
04:27 min/km
13
2175
Ромкин Виктор (1997)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:34:54,4
1:34:52,4
М - 12
М18 - 3
04:29 min/km
14
2146
Кагарманов Ильяс (1997)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:34:54,6
1:34:52,7
М - 13
М18 - 4
04:29 min/km
15
2132
Гущин Валерий (1987)
Санкт-Петербург
ЦФКСЗ "Царское Село"
1:34:54,6
1:34:54,2
М - 14
М30 - 6
04:30 min/km
16
2115
Березин Алексей (1984)
Санкт-Петербург
ЦФКСЗ "Царское Село"
1:35:16,1
1:35:15,2
М - 15
М30 - 7
04:31 min/km
17
2104
Анисимов Дмитрий (1988)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:35:28,7
1:35:26,7
М - 16
М30 - 8
04:31 min/km
18
2111
Баруцкова Мария (1992)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:35:41,1
1:35:40,3
Ж - 2
Ж30 - 2
04:31 min/km
19
2167
Обновленский Вадим (1987)
Санкт-Петербург
PAPA RUN
1:40:01,6
1:40:00,3
М - 17
М30 - 9
04:44 min/km
20
2177
Самсонова Светлана (1986)
Новгородская обл.
Динамо
1:40:03,1
1:40:02,0
Ж - 3
Ж30 - 3
04:44 min/km
21
2150
Киселёв Артём (1983)
Новгородская обл.
Трибор
1:40:57,5
1:40:54,0
М - 18
М40 - 2
04:47 min/km
22
2135
Дементьев Станислав (1989)
Новгородская обл.
ЛК им. братьев Асафьевых
1:41:22,4
1:41:17,1
М - 19
М30 - 10
04:48 min/km
23
2103
Алексеева Анастасия (1997)
Новгородская обл.
1:41:24,8
1:41:24,2
Ж - 4
Ж18 - 1
04:48 min/km
24
2196
Сартаков Алексей (1977)
Санкт-Петербург
1:43:27,9
1:43:22,1
М - 20
М40 - 3
04:54 min/km
25
2156
Лифар Андрей (1987)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:43:27,8
1:43:24,3
М - 21
М30 - 11
04:54 min/km
26
2192
Шубина Ирина (1984)
Ленинградская обл.
LUGA RUN SKI TEAM
1:43:34,9
1:43:33,3
Ж - 5
Ж30 - 4
04:54 min/km
27
2123
Волков Тимур (1998)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:44:07,5
1:44:05,7
М - 22
М18 - 5
04:55 min/km
28
2154
Кузнецов Пётр (1974)
Тверская обл.
Озерныйбежит
1:44:12,0
1:44:07,2
М - 23
М40 - 4
04:55 min/km
29
2169
Пантелеева Анна (1981)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:45:36,7
1:45:34,2
Ж - 6
Ж40 - 1
05:00 min/km
30
2102
Алексеев Илья (1983)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:45:58,4
1:45:54,6
М - 24
М40 - 5
05:01 min/km
31
2171
Попов Кирилл (2000)
Новгородская обл.
1:46:55,5
1:46:54,6
М - 25
М18 - 6
05:03 min/km
32
25
Царев Сергей (1968)
Новгородская обл.
1:47:13,9
1:47:11,9
М - 26
М50 - 4
05:04 min/km
33
2157
Майский Александр (1981)
Новгородская обл.
1:47:21,1
1:47:17,0
М - 27
М40 - 6
05:04 min/km
34
2127
Головин Денис (1991)
Московская обл.
SPLAT TEAM
1:47:22,6
1:47:17,5
М - 28
М30 - 12
05:04 min/km
35
2122
Вишнякова Анна (1991)
Санкт-Петербург
1:47:21,1
1:47:18,2
Ж - 7
Ж30 - 5
05:04 min/km
36
2121
Вишняков Евгений (1982)
Санкт-Петербург
1:47:24,5
1:47:20,9
М - 29
М40 - 7
05:04 min/km
37
2173
Рахманов Евгений (1978)
Тверская обл.
1:48:01,7
1:47:59,3
М - 30
М40 - 8
05:06 min/km
38
2138
Егорова Анна (1986)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:48:13,7
1:48:12,1
Ж - 8
Ж30 - 6
05:07 min/km
39
2162
Михайлов Андрей (1981)
Тверская обл.
Running ELK
1:48:25,7
1:48:19,4
М - 31
М40 - 9
05:07 min/km
40
2148
Карпова Валерия (2004)
Тверская обл.
Сш Бологое
1:48:25,1
1:48:24,6
Ж - 9
Ж18 - 2
05:08 min/km
41
2151
Колосов Александр (1974)
Новгородская обл.
1:48:27,5
1:48:25,2
М - 32
М40 - 10
05:08 min/km
42
2194
Яперов Константин (1980)
Санкт-Петербург
1:49:32,3
1:49:31,0
М - 33
М40 - 11
05:11 min/km
43
2152
Кочнев Виктор (1986)
Новгородская обл.
1:49:48,7
1:49:44,6
М - 34
М30 - 13
05:12 min/km
44
2128
Гончаров Игорь (1972)
Московская обл.
BoroRunners
1:49:56,3
1:49:52,6
М - 35
М50 - 5
05:12 min/km
45
2101
Агеев Роман (1974)
Новгородская обл.
1:50:02,7
1:49:58,2
М - 36
М40 - 12
05:12 min/km
46
2108
Барулин Дмитрий (1979)
Новгородская обл.
Трибор
1:50:01,3
1:49:58,9
М - 37
М40 - 13
05:12 min/km
47
2179
Ситникова Наталия (1973)
Московская обл.
Ananas Runners
1:50:16,9
1:50:14,0
Ж - 10
Ж50 - 1
05:13 min/km
48
2137
Дуняхин Владимир (1969)
Московская обл.
1:50:17,8
1:50:14,1
М - 38
М50 - 6
05:13 min/km
49
2184
Федин Сергей (1988)
Новгородская обл.
BoroRunners
1:50:59,9
1:50:57,9
М - 39
М30 - 14
05:15 min/km
50
2116
Богданов Виталий (1982)
Санкт-Петербург
1:51:07,5
1:51:04,8
М - 40
М40 - 14
05:15 min/km
51
2188
Чеботаревский Дмитрий (1983)
Москва
SPLAT TEAM
1:51:16,5
1:51:12,0
М - 41
М40 - 15
05:16 min/km
52
2189
Черенков Олег (1982)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:51:41,9
1:51:38,3
М - 42
М40 - 16
05:17 min/km
53
2124
Вьюнов Андрей (1981)
Санкт-Петербург
Моторист
1:51:58,4
1:51:56,1
М - 43
М40 - 17
05:18 min/km
54
2126
Галяев Юрий (1968)
Новгородская обл.
АктивЛинк
1:52:52,9
1:52:50,4
М - 44
М50 - 7
05:20 min/km
55
2163
Можаева Наталья (1987)
Санкт-Петербург
PAPA RUN
1:54:11,5
1:54:10,5
Ж - 11
Ж30 - 7
05:24 min/km
56
2112
Батков Дмитрий (1979)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:54:59,9
1:54:54,0
М - 45
М40 - 18
05:26 min/km
57
2191
Шахов Валерий (1968)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:55:00,1
1:54:55,6
М - 46
М50 - 8
05:26 min/km
58
2180
Смирнов Дмитрий (1980)
Новгородская обл.
1:55:01,1
1:54:56,0
М - 47
М40 - 19
05:26 min/km
59
2139
Заводова Анна (1972)
Санкт-Петербург
Сильвия
1:55:00,8
1:54:58,0
Ж - 12
Ж50 - 2
05:26 min/km
60
2125
Галактионов Дмитрий (1981)
Новгородская обл.
1:55:25,1
1:55:24,8
М - 48
М40 - 20
05:27 min/km
61
2129
Гормин Руслан (1974)
Новгородская обл.
1:55:56,8
1:55:51,4
М - 49
М40 - 21
05:30 min/km
62
2168
Павлов Никита (1987)
Новгородская обл.
1:55:59,9
1:55:55,7
М - 50
М30 - 15
05:30 min/km
63
2118
Булахова Виктория (1974)
Санкт-Петербург
BelousovRun
1:56:17,1
1:56:14,8
Ж - 13
Ж40 - 2
05:31 min/km
64
2119
Бучев Андрей (1975)
Ленинградская обл.
MurinoRun
1:56:31,5
1:56:27,5
М - 51
М40 - 22
05:31 min/km
65
2165
Никитин Вадим (1970)
Новгородская обл.
Валдай
2:00:13,1
2:00:10,0
М - 52
М50 - 9
05:41 min/km
66
2140
Зверьков Максим (1980)
Новгородская обл.
2:00:55,2
2:00:51,0
М - 53
М40 - 23
05:43 min/km
67
2172
Прокопенко Константин (1983)
Новгородская обл.
NovgorodTRI
2:01:56,3
2:01:49,2
М - 54
М40 - 24
05:46 min/km
68
2159
Мещеряков Александр (2000)
Санкт-Петербург
ИТМО
2:02:20,6
2:02:15,0
М - 55
М18 - 7
05:47 min/km
69
2131
Грудистов Андрюха (1986)
Тверская обл.
Ranning Elk
2:02:41,6
2:02:35,1
М - 56
М30 - 16
05:48 min/km
70
2113
Безбородов Дмитрий (1991)
Ленинградская обл.
White Wolves
2:03:03,6
2:02:58,1
М - 57
М30 - 17
05:49 min/km
71
2178
Сидоркина Наталья (1969)
Тульская обл.
-
2:05:04,3
2:05:02,7
Ж - 14
Ж50 - 3
05:55 min/km
72
2106
Бадзыма Дмитрий (1986)
Москва
SPLAT TEAM
2:05:07,1
2:05:03,6
М - 58
М30 - 18
05:55 min/km
73
2186
Федорова Наталья (1975)
Новгородская обл.
NovgorodRun
2:06:43,7
2:06:39,4
Ж - 15
Ж40 - 3
05:59 min/km
74
2130
Горохова Ирина (1963)
Санкт-Петербург
НикПартс
2:08:21,9
2:08:16,5
Ж - 16
Ж50 - 4
06:04 min/km
75
2160
Мещерякова Наталия (1970)
Санкт-Петербург
Сосновка
2:08:50,1
2:08:45,0
Ж - 17
Ж50 - 5
06:06 min/km
76
2147
Карпинский Иван (1999)
Санкт-Петербург
2:09:00,3
2:08:55,9
М - 59
М18 - 8
06:06 min/km
77
2166
Николаев Илья (1993)
Санкт-Петербург
2:18:29,3
2:18:26,0
М - 60
М30 - 19
06:33 min/km
78
2109
Барулина Светлана (1976)
Новгородская обл.
ТриБор
2:25:55,5
2:25:53,5
Ж - 18
Ж40 - 4
06:54 min/km
79
120
Григорьева Регина (2002)
Санкт-Петербург
2:36:45,7
2:36:41,0
Ж - 19
Ж18 - 3
07:26 min/km
80
2117
Бродовский Даниил (1994)
Новгородская обл.
NovgorodRun
2:36:45,7
2:36:44,6
М - 61
М18 - 9
07:26 min/km

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2024