Online entry system
14.08.2022 ВС :: Петропавловская крепость
X-WATERS SAINT PETERSBURG 2022


Total participants 782   Total distance 1987.6 km
Average pace: 06:44 min/km   Max pace: 00:00 min/km


~60%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
382
Трушин Валерий (1982)
Санкт-Петербург
1:02:22.7
М - 1
M40 - 1
13:33 min/km
2
364
Рыжов Евгений (1978)
Нижний Новгород
1:05:18.5
М - 2
M40 - 2
14:14 min/km
3
331
Мальгин Михаил (1965)
Санкт-Петербург
World Class Крестовский
1:05:33.9
М - 3
M50 - 1
14:14 min/km
4
398
Щелинский Виктор (1985)
Тверь
Тверь Swim StarS
1:05:53.8
М - 4
M30 - 1
14:22 min/km
5
361
Портной Денис (1980)
Санкт-Петербург
ПлавКлуб
1:05:59.4
М - 5
M40 - 3
14:22 min/km
6
321
Кукушкин Игорь (1980)
Петрозаводск
1:06:26.7
М - 6
M40 - 4
14:29 min/km
7
325
Лукьяненко Кирилл (1994)
Санкт-Петербург
Цунами
1:06:36.0
М - 7
M18 - 1
14:29 min/km
8
265
Бынин Геннадий (1964)
Москва
1:06:44.0
М - 8
M50 - 2
14:29 min/km
9
283
Дитц Егор (1996)
Москва
1:07:18.8
М - 9
M18 - 2
14:37 min/km
10
371
Серебренников Даниил (1985)
Москва
Silver Swim
1:08:59.4
М - 10
M30 - 2
15:00 min/km
11
360
Порошин Павел (1979)
Санкт-Петербург
Плавающие топоры
1:09:08.3
М - 11
M40 - 5
15:00 min/km
12
254
Аль-Гандур Яна (1986)
Москва
MySwim
1:13:15.7
Ж - 1
F30 - 1
15:52 min/km
13
369
Самочкин Олег (1984)
Новосибирск
1:13:31.0
М - 12
M30 - 3
16:01 min/km
14
277
Гринкевич Андрей (1968)
Санкт-Петербург
ИнфоТех
1:13:37.3
М - 13
M50 - 3
16:01 min/km
15
310
Корнейчук Александра (2000)
Минск
1:14:04.5
Ж - 2
F18 - 1
16:01 min/km
16
332
Мартынов Владимир (1988)
Санкт-Петербург
Фитнес Хаус
1:14:36.5
М - 14
M30 - 4
16:10 min/km
17
251
Zaytsev Egor (1986)
Moscow
PROSPORT Academy
1:15:30.8
М - 15
M30 - 5
16:20 min/km
18
285
Дудочкин Владимир (1963)
Троицк (Москва)
I Love Supersport Москва
1:15:32.9
М - 16
M50 - 4
16:30 min/km
19
280
Дегтярёв Дмитрий (1988)
Санкт-Петербург
spb.iloveswimming
1:15:37.7
М - 17
M30 - 6
16:30 min/km
20
390
Черепанов Максим (1969)
Екатеринбург
1:15:37.8
М - 18
M50 - 5
16:30 min/km
21
373
Симагин Дмитрий (1987)
Санкт-Петербург
1:16:00.0
М - 19
M30 - 7
16:30 min/km
22
374
Симонова Дарья (1994)
Минск
1:16:54.2
Ж - 3
F18 - 2
16:40 min/km
23
389
Хребтова Аннели (1992)
Санкт-Петербург
1:17:28.7
Ж - 4
F30 - 2
16:50 min/km
24
304
Козырев Сергей (1990)
Санкт-Петербург
1:18:27.9
М - 20
M30 - 8
17:00 min/km
25
255
Андреев Василий (1986)
Томск
Verhozin Team
1:18:38.6
М - 21
M30 - 9
17:10 min/km
26
259
Безматерных Константин (1991)
Москва
1:18:45.7
М - 22
M30 - 10
17:10 min/km
27
257
Антонов Александр (1970)
Смоленск
1:19:20.7
М - 23
M50 - 6
17:10 min/km
28
281
Демченко Алексей (1995)
Владивосток
1:19:42.1
М - 24
M18 - 3
17:21 min/km
29
300
Канаев Евгений (1979)
Москва
1:20:07.8
М - 25
M40 - 6
17:21 min/km
30
362
Пылин Андрей (1981)
Москва
MySwim
1:20:42.4
М - 26
M40 - 7
17:32 min/km
31
266
Васильев Константин (1989)
Санкт-Петербург
Hydra Masters
1:20:51.6
М - 27
M30 - 11
17:32 min/km
32
384
Устин Илья (1985)
Самара
YOTA
1:21:11.0
М - 28
M30 - 12
17:43 min/km
33
328
Максимкин Сергей (1962)
СПБ
Сириус Спб
1:21:20.9
М - 29
M60 - 1
17:43 min/km
34
343
Нурмухаметов Фанис (1986)
Казань
1:22:26.4
М - 30
M30 - 13
17:55 min/km
35
357
Покшиванов Алексей (1984)
Москва
ПлаватьПросто.рф
1:22:28.3
М - 31
M30 - 14
17:55 min/km
36
346
Павлов Александр (1987)
Чебоксары
1:22:46.2
М - 32
M30 - 15
17:55 min/km
37
348
Панферова Елена (1995)
Санкт Петербург
World Class Атлантик Сити
1:22:47.3
Ж - 5
F18 - 3
17:55 min/km
38
258
Афанасьевская Анна (1997)
Москва
1:22:50.5
Ж - 6
F18 - 4
17:55 min/km
39
367
Салякин Алексей (1986)
Нижний Новгород
1:23:23.2
М - 33
M30 - 16
18:06 min/km
40
262
Большаков Антон (1992)
Москва
1:23:27.4
М - 34
M30 - 17
18:06 min/km
41
317
Кроль Дарья (1995)
Санкт-Петербург
POLINKI_TEAM
1:23:47.1
Ж - 7
F18 - 5
18:06 min/km
42
261
Бжевский Ростислав (1971)
Санкт-Петербург
Ляцдримтим
1:24:21.9
М - 35
M50 - 7
18:18 min/km
43
295
Иванов Иван (1983)
Санкт-Петербург
world class
1:24:35.7
М - 36
M30 - 18
18:18 min/km
44
365
Савицкий Михаил (1986)
Новосибирск
1:24:48.1
М - 37
M30 - 19
18:31 min/km
45
330
Малышев Игорь (1976)
Тверь
1:24:52.4
М - 38
M40 - 8
18:31 min/km
46
353
Петухов Иван (1983)
Березники
1:24:53.3
М - 39
M30 - 20
18:31 min/km
47
386
Филиппов Андрей (1969)
Челябинск
1:25:09.3
М - 40
M50 - 8
18:31 min/km
48
396
Шилов Вячеслав (1976)
Сарапул
1:25:33.8
М - 41
M40 - 9
18:31 min/km
49
394
Шаповал Владислав (1975)
Санкт-Петербург
1:25:36.6
М - 42
M40 - 10
18:31 min/km
50
327
Макарский Юрий (1974)
Нижний Новгород
1:25:59.4
М - 43
M40 - 11
18:43 min/km
51
299
Кадочников Илья (2003)
Уфа
БашГУ Институт Права
1:26:16.9
М - 44
M18 - 4
18:43 min/km
52
314
Кочанова Екатерина (1995)
Санкт-Петербург
Iloveswiming
1:26:20.4
Ж - 8
F18 - 6
18:43 min/km
53
275
Григорьев Михаил (1977)
Санкт-Петербург
ZiaSwimming
1:26:46.0
М - 45
M40 - 12
18:56 min/km
54
273
Гольцов Борис (1985)
Тверь
Iloveswiming tver
1:26:58.8
М - 46
M30 - 21
18:56 min/km
55
350
Патладзе Заур (1991)
Москва
1:27:10.5
М - 47
M30 - 22
18:56 min/km
56
312
Косенкова Анастасия (1998)
Санкт-Петербург
Max Pace
1:27:21.0
Ж - 9
F18 - 7
18:56 min/km
57
269
Видягина Ульяна (1994)
Миасс
1:27:51.9
Ж - 10
F18 - 8
19:09 min/km
58
395
Шестакевич Вадим (1960)
Ульяновск
1:28:47.9
М - 48
M60 - 2
19:22 min/km
59
359
Попов Николай (1989)
Санкт Петербург
1:29:19.2
М - 49
M30 - 23
19:22 min/km
60
324
Ли Виктор (1980)
Санкт-Петербург
1:29:41.1
М - 50
M40 - 13
19:36 min/km
61
387
Фофанов Михаил (1960)
Arkhangelsk
1:29:57.9
М - 51
M60 - 3
19:36 min/km
62
326
Макарова Инна (1971)
Санкт-Петербург
World Class Сенная
1:30:20.5
Ж - 11
F50 - 1
19:36 min/km
63
379
Степанов Юрий (1971)
Санкт-Петербург
Позитив
1:30:31.0
М - 52
M50 - 9
19:36 min/km
64
306
Колониченков Владислав (1979)
Краснодар
1:30:40.4
М - 53
M40 - 14
19:36 min/km
65
393
Шагалкина Мария (1989)
Санкт-Петербург
1:30:46.8
Ж - 12
F30 - 3
19:50 min/km
66
315
Кошкина Анастасия (1999)
Нижний Новгород
1:32:10.9
Ж - 13
F18 - 9
20:04 min/km
67
366
Сальников Сергей (1974)
Томск
1:32:47.2
М - 54
M40 - 15
20:04 min/km
68
380
Стребкова Татьяна (1987)
Видное
Silver Swim
1:32:59.1
Ж - 14
F30 - 4
20:19 min/km
69
305
Колобовников Константин (1985)
Кемерово
1:33:01.3
М - 55
M30 - 24
20:19 min/km
70
368
Самойлова Ксения (2004)
Нижний Новгород
1:33:04.5
Ж - 15
F18 - 10
20:19 min/km
71
336
Мехов Сергей (1974)
Санкт-Петербург
1:33:05.5
М - 56
M40 - 16
20:19 min/km
72
381
Сурков Александр (1970)
Москва
MySwim
1:33:09.5
М - 57
M50 - 10
20:19 min/km
73
290
Жидеев Антон (1984)
Новосибирск
1:33:22.4
М - 58
M30 - 25
20:19 min/km
74
385
Федотов Евгений (1988)
Москва
ROSATOM
1:33:26.8
М - 59
M30 - 26
20:19 min/km
75
288
Елуферьева Александра (1982)
Москва
1:34:01.0
Ж - 16
F40 - 1
20:19 min/km
76
250
Vysotskiy Vladimir (1984)
Moscow
SCTS
1:34:18.2
М - 60
M30 - 27
20:34 min/km
77
282
Денисов Сергей (1980)
Москва
1:35:03.9
М - 61
M40 - 17
20:34 min/km
78
323
Левченко Лия (1994)
Самара
1:35:12.3
Ж - 17
F18 - 11
20:34 min/km
79
291
Запевалов Денис (1978)
Москва
ФитнесМания
1:35:20.0
М - 62
M40 - 18
20:50 min/km
80
263
Борзенков Виктор (1987)
Москва
1:35:25.6
М - 63
M30 - 28
20:50 min/km
81
334
Медведева Елена (1976)
Москва
SwimRocket
1:35:32.6
Ж - 18
F40 - 2
20:50 min/km
82
391
Черкасова Ксения (1984)
Тверь
1:36:37.2
Ж - 19
F30 - 5
21:05 min/km
83
333
Матейкович Игорь (1985)
Санкт-Петербург
World Class Атлантик Сити
1:37:04.3
М - 64
M30 - 29
21:05 min/km
84
342
Нелепко Эдуард (1976)
Екатеринбург
1:37:44.8
М - 65
M40 - 19
21:22 min/km
85
319
Кузнецов Артём (1990)
Санкт-Петербург
spb.iloveswimming
1:37:55.5
М - 66
M30 - 30
21:22 min/km
86
307
Кондатский Кирилл (1983)
SPb
Concord & SlPro
1:39:00.4
М - 67
M30 - 31
21:38 min/km
87
294
Иванилов Данил (1986)
Петербург
SwimRocket
1:39:06.1
М - 68
M30 - 32
21:38 min/km
88
289
Ерофеев Леонид (1974)
Валдай
1:39:08.5
М - 69
M40 - 20
21:38 min/km
89
378
Степанов Александр (1989)
Липецк
1:39:17.9
М - 70
M30 - 33
21:38 min/km
90
351
Патрикеева Екатерина (1990)
Пушкино
спортивный клуб \«Учинка\»
1:40:18.4
Ж - 20
F30 - 6
21:55 min/km
91
243
Ioffe Vsevolod (1990)
Moscow
1:41:17.4
М - 71
M30 - 34
21:55 min/km
92
316
Кравченко Алексей (1978)
Москва
MySwim
1:41:22.3
М - 72
M40 - 21
21:55 min/km
93
287
Евдокимов Сергей (1974)
Тюмень
1:42:38.5
М - 73
M40 - 22
22:13 min/km
94
318
Кузнецов Алексей (1990)
санкт-петербург
Mevis-1
1:43:10.5
М - 74
M30 - 35
22:31 min/km
95
388
Фролов Владимир (1990)
Санкт-Петербург
1:43:13.2
М - 75
M30 - 36
22:31 min/km
96
302
Каторгина Елена (1960)
Москва
1:43:24.2
Ж - 21
F60 - 1
22:31 min/km
97
356
Позднякова Ирина (1967)
Санкт-Петербург
1:43:37.7
Ж - 22
F50 - 2
22:31 min/km
98
301
Карпов Сергей (1984)
Г.Чебоксары
ChebTriTeam
1:44:01.9
М - 76
M30 - 37
22:31 min/km
99
303
Киркин Денис (1979)
Санкт-Петербург
1:44:21.4
М - 77
M40 - 23
22:49 min/km
100
340
Мудрая Александра (1984)
Чебоксары
1:44:27.9
Ж - 23
F30 - 7
22:49 min/km
101
267
Васковский Владимир (1986)
г Санкт-Петербург
GPNTri
1:45:45.9
М - 78
M30 - 38
23:08 min/km
102
253
Аверкин Игорь (1986)
Санкт-Петербург
1:46:14.6
М - 79
M30 - 39
23:08 min/km
103
286
Дулебенец Олег (1958)
С-Петербург
1:46:21.9
М - 80
M60 - 4
23:08 min/km
104
400
Яниковская Ирина (1980)
Нижний Новгород
1:46:23.2
Ж - 24
F40 - 3
23:08 min/km
105
358
Пономарь Анна (1987)
Москва
1:47:21.9
Ж - 25
F30 - 8
23:28 min/km
106
292
Зарубина Екатерина (1981)
Тверь
Iloveswiming tver
1:48:20.7
Ж - 26
F40 - 4
23:28 min/km
107
247
Sychev Mikhail (1984)
Нижний Новгород
SberBank Triathlon Team
1:48:41.1
М - 81
M30 - 40
23:28 min/km
108
293
Ибрагимов Ильдар (1970)
Санкт-Петербург
1:48:50.4
М - 82
M50 - 11
23:48 min/km
109
274
Горюнова Екатерина (1966)
Пушкино
Учинка
1:48:53.3
Ж - 27
F50 - 3
23:48 min/km
110
347
Панкратова Ирина (1980)
Зеленоград
IronZel sportteam
1:49:23.6
Ж - 28
F40 - 5
23:48 min/km
111
256
Андросов Александр (1981)
Tyumen
Tritime
1:49:58.5
М - 83
M40 - 24
23:48 min/km
112
352
Пашковская Оксана (1977)
Тверь
I Love Supersport
1:50:07.5
Ж - 29
F40 - 6
23:48 min/km
113
276
Григорьев Павел (1990)
Химки
1:50:15.4
М - 84
M30 - 41
23:48 min/km
114
252
Авдеева Евгения (1987)
Москва
1:50:22.1
Ж - 30
F30 - 9
24:09 min/km
115
339
Мироненко Константин (1987)
Санкт-Петербург
1:51:21.6
М - 85
M30 - 42
24:09 min/km
116
260
Берман Виктория (1979)
Тверь
I love swimming
1:51:39.6
Ж - 31
F40 - 7
24:09 min/km
117
392
Чесных Александр (1985)
Москва
1:52:27.1
М - 86
M30 - 43
24:30 min/km
118
397
Шляхтенко Сергей (1951)
Санкт-Петербург
Скорая помощь
1:52:40.1
М - 87
M60 - 5
24:30 min/km
119
320
Куксов Владимир (1990)
Санкт-Петербург
1:53:18.9
М - 88
M30 - 44
24:30 min/km
120
278
Грушко Михаил (1977)
Санкт-Петербург
1:54:07.7
М - 89
M40 - 25
24:52 min/km
121
271
Галкин Андрей (1981)
Москва
1:55:12.1
М - 90
M40 - 26
24:52 min/km
122
354
Плотер Максим (1992)
Таллинн
1:55:53.1
М - 91
M30 - 45
25:15 min/km
123
311
Корнилов Сергей (1988)
Санкт-Пётербург
Wall
1:56:00.2
М - 92
M30 - 46
25:15 min/km
124
268
Васюкова Наталья (1974)
москва
1:56:17.6
Ж - 32
F40 - 8
25:15 min/km
125
298
Истомин Владимир (1987)
Санкт-Петербург
GPNTriClub
1:56:32.3
М - 93
M30 - 47
25:15 min/km
126
363
Рожков Антон (1983)
Санкт-Петербург
1:56:38.3
М - 94
M30 - 48
25:15 min/km
127
248
Tarasenko Mikhail (1970)
Москва
Gepard
1:58:31.2
М - 95
M50 - 12
25:38 min/km
128
338
Миняйло Константин (1970)
Владивосток
2:01:02.4
М - 96
M50 - 13
26:27 min/km
129
241
Elfimova Anna (1985)
Minsk
Tristyle
2:01:08.1
Ж - 33
F30 - 10
26:27 min/km
130
272
Геря Дмитрий (1978)
Одинцово
Школа плавания Лужники
2:03:27.7
М - 97
M40 - 27
26:52 min/km
131
270
Воронцов Олег (1986)
Москва
2:03:48.2
М - 98
M30 - 49
26:52 min/km
132
355
Позднеева Елена (1981)
Санкт-Петербург
Ляцдримтим
2:04:22.9
Ж - 34
F40 - 9
26:52 min/km
133
297
Ионова Елена (1960)
Тихвин
Тихвин
2:04:26.1
Ж - 35
F60 - 2
26:52 min/km
134
375
Смирнова Ольга (1976)
Москва
2:04:35.0
Ж - 36
F40 - 10
26:52 min/km
135
313
Косых Евгений (1991)
Санкт-Петербург
2:05:35.3
М - 99
M30 - 50
27:19 min/km
136
337
Микуленко Сергей (1972)
Москва
2:06:10.0
М - 100
M50 - 14
27:19 min/km
137
246
Manshina Natalya (1984)
Москва
2:10:35.9
Ж - 37
F30 - 11
28:14 min/km
138
284
Дозорцев Владимир (1972)
Москва
2:12:24.3
М - 101
M50 - 15
28:44 min/km
139
322
Лагуткин Павел (1986)
Балашиха
2:12:30.2
М - 102
M30 - 51
28:44 min/km
140
377
Соловьёв Дмитрий (1982)
Киев
2:14:57.0
М - 103
M40 - 28
29:14 min/km

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2022     Информация для организаторов