24.09.2023 ВС :: г. Псков
Псковский Полумарафон Мехуборка 2023



Total finishers 486   Total distance 4565.997 km
Average pace: 05:14 min/km   Max pace: 02:46 min/km


~12%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
2005
Андреев Василий (2001)
Санкт-Петербург
Шалопаи
1:11:28,3
1:11:28,1
М - 1
03:23 min/km
2
2019
Веретенников Игорь (1985)
Санкт-Петербург
Типичный марафонец
1:12:16,1
1:12:15,1
М - 2
03:25 min/km
3
2045
Ледников Станислав (1988)
Санкт-Петербург
SL TEAM
1:12:32,2
1:12:32,2
М - 3
03:26 min/km
4
2030
Гусейнов Роман (1989)
Санкт-Петербург
Бег с Удовольствием
1:13:34,6
1:13:33,8
М - 4
М18 - 1
03:29 min/km
5
2098
Тимофеенко Максим (1994)
Санкт-Петербург
Saint.P LIONS
1:17:52,0
1:17:50,9
М - 5
М18 - 2
03:41 min/km
6
2011
Басай Николай (1983)
Ленинградская обл.
KOMMUNAR TEAM
1:22:39,7
1:22:39,6
М - 6
М40 - 1
03:55 min/km
7
2016
Бударин Михаил (1995)
Псковская обл.
Школа бега PRO SPORT
1:22:55,5
1:22:55,2
М - 7
М18 - 3
03:55 min/km
8
2069
Павкин Александр (1989)
Московская обл.
S10.Run
1:23:22,7
1:23:22,2
М - 8
М18 - 4
03:56 min/km
9
2029
Гуров Максим (1981)
Омская обл.
Омск
1:23:46,0
1:23:45,8
М - 9
М40 - 2
03:58 min/km
10
2013
Беленова Марина (1993)
Санкт-Петербург
Slteam
1:24:47,3
1:24:46,6
Ж - 1
04:00 min/km
11
2063
Никитин Борис (1995)
Санкт-Петербург
Die Hard
1:25:47,3
1:25:43,9
М - 10
М18 - 5
04:03 min/km
12
2002
Алексеев Иван (1988)
Псковская обл.
Порхов
1:26:45,8
1:26:45,2
М - 11
М18 - 6
04:06 min/km
13
2020
Воробьев Кирилл (1990)
Санкт-Петербург
Mikkeller Running Club SPb
1:27:30,3
1:27:29,1
М - 12
М18 - 7
04:08 min/km
14
2067
Никонов Владислав (1996)
Псковская обл.
RZD_OZD_running team
1:29:19,2
1:29:19,1
М - 13
М18 - 8
04:13 min/km
15
2075
Петров Кирилл (1983)
Санкт-Петербург
1:30:27,2
1:30:25,8
М - 14
М40 - 3
04:17 min/km
16
1106
Мулёв Вячеслав (1988)
Псковская обл.
1:31:09,9
1:31:08,6
М - 15
М18 - 9
04:19 min/km
17
2064
Никитин Егор (1988)
Ленинградская обл.
К750
1:31:51,6
1:31:43,0
М - 16
М18 - 10
04:21 min/km
18
2028
Гуреев Максим (1982)
Новгородская обл.
Семья
1:32:19,3
1:32:17,6
М - 17
М40 - 4
04:22 min/km
19
2054
Михайлов Андрей (1981)
Тверская обл.
Running ELK
1:32:34,8
1:32:28,7
М - 18
М40 - 5
04:23 min/km
20
2099
Тихомиров Игорь (1992)
Самарская обл.
Си++
1:33:32,2
1:33:29,4
М - 19
М18 - 11
04:25 min/km
21
2094
Сурьялайнен Андрей (1983)
р. Карелия
RunStart
1:33:32,3
1:33:27,0
М - 20
М40 - 6
04:25 min/km
22
2079
Рогачев Максим (1979)
Новгородская обл.
NovgorodRun
1:33:32,5
1:33:26,3
М - 21
М40 - 7
04:25 min/km
23
2059
Мясников Юрий (1968)
Ленинградская обл.
Кингисепп
1:33:37,8
1:33:36,4
М - 22
М50 - 1
04:25 min/km
24
2049
Малин Денис (1980)
Санкт-Петербург
1:34:05,2
1:33:58,4
М - 23
М40 - 8
04:27 min/km
25
2107
Шорохов Евгений (1981)
Псковская обл.
Беговой клуб PRO SPORT
1:34:12,5
1:34:11,1
М - 24
М40 - 9
04:28 min/km
26
2084
Сергеев Павел (1965)
р. Карелия
KareliaSkiTeam
1:34:20,0
1:34:17,7
М - 25
М50 - 2
04:28 min/km
27
2061
Надоричев Олег (1973)
Санкт-Петербург
Ахиллес
1:35:26,5
1:35:20,8
М - 26
М50 - 3
04:31 min/km
28
2007
Арефьев Олег (1974)
Санкт-Петербург
Бег с удовольствием
1:36:00,8
1:36:00,0
М - 27
М40 - 10
04:33 min/km
29
2110
Ярусов Дмитрий (1996)
Санкт-Петербург
1:37:37,4
1:37:32,4
М - 28
М18 - 12
04:37 min/km
30
2009
Баранов Андрей (1971)
Смоленская обл.
1:37:54,8
1:37:51,9
М - 29
М50 - 4
04:38 min/km
31
2053
Мирончук Богдан (1997)
Москва
1:38:04,5
1:37:59,5
М - 30
М18 - 13
04:38 min/km
32
2073
Пархимович Ольга (1979)
Псковская обл.
Динамичные черепашки
1:38:07,3
1:38:05,3
Ж - 2
04:39 min/km
33
2006
Андриянов Павел (1976)
Псковская обл.
1:38:21,1
1:38:19,2
М - 31
М40 - 11
04:39 min/km
34
2083
Семенченко Игорь (1994)
Псковская обл.
1:40:03,6
1:39:55,5
М - 32
М18 - 14
04:44 min/km
35
2092
Степанов Юлий (2001)
Санкт-Петербург
paraproxima
1:40:18,2
1:40:14,4
М - 33
М18 - 15
04:44 min/km
36
2046
Лисицына Елена (1985)
Санкт-Петербург
Saint.P LIONS
1:40:18,6
1:40:14,4
Ж - 3
04:44 min/km
37
2040
Канев Руслан (1984)
р. Коми
Школа альпинизма СПб
1:40:24,0
1:40:21,6
М - 34
М18 - 16
04:45 min/km
38
2062
Неклюдов Борис (1985)
Санкт-Петербург
Sport Team OZD
1:40:31,6
1:40:28,0
М - 35
М18 - 17
04:45 min/km
39
2034
Завальнюк Игорь (1987)
Санкт-Петербург
1:40:40,3
1:40:29,5
М - 36
М18 - 18
04:45 min/km
40
2103
Форзун Анастасия (1992)
Санкт-Петербург
1:40:57,1
1:40:53,7
Ж - 4
Ж18 - 1
04:47 min/km
41
2052
Медянцев Александр (1988)
Псковская обл.
ProSport Псков
1:41:02,7
1:41:02,6
М - 37
М18 - 19
04:47 min/km
42
2033
Елишевская Кристина (1996)
Санкт-Петербург
Pool24TEAM
1:41:39,0
1:41:38,2
Ж - 5
Ж18 - 2
04:49 min/km
43
2095
Суязов Константин (1976)
Краснодарский край
СК Сочи
1:41:53,5
1:41:46,5
М - 38
М40 - 12
04:49 min/km
44
2096
Тимофеев Дмитрий (1986)
Псковская обл.
#Dикие
1:42:04,6
1:41:53,6
М - 39
М18 - 20
04:49 min/km
45
2071
Павлович Эдуард (1988)
Псковская обл.
1:42:06,0
1:42:04,2
М - 40
М18 - 21
04:50 min/km
46
2080
Рябокожушный Виталий (1990)
Московская обл.
1:42:27,9
1:42:21,8
М - 41
М18 - 22
04:51 min/km
47
2041
Копнов Андрей (1985)
Псковская обл.
PRO SPORT
1:43:39,5
1:43:32,4
М - 42
М18 - 23
04:54 min/km
48
2035
Зайцев Роман (1990)
Санкт-Петербург
КЛБ "Энергия"
1:43:56,0
1:43:49,5
М - 43
М18 - 24
04:54 min/km
49
2043
Крючков Сергей (1989)
Санкт-Петербург
КЛБ "Энергия"
1:43:56,1
1:43:47,5
М - 44
М18 - 25
04:54 min/km
50
2077
Пискунов Иван (1991)
Псковская обл.
ВЛГАФК
1:44:09,9
1:44:06,6
М - 45
М18 - 26
04:55 min/km
51
2065
Николаев Александр (1982)
Новгородская обл.
BoroRunners
1:44:39,6
1:44:34,4
М - 46
М40 - 13
04:57 min/km
52
2057
Мутовин Николай (1959)
Санкт-Петербург
1:45:21,5
1:45:18,0
М - 47
М60 - 1
04:59 min/km
53
2072
Панкратов Дмитрий (1985)
Санкт-Петербург
1:45:53,6
1:45:44,5
М - 48
М18 - 27
05:00 min/km
54
2051
Матвиенко Юрий (1995)
Ростовская обл.
Carlton Moscow Running
1:46:25,8
1:46:22,8
М - 49
М18 - 28
05:02 min/km
55
2023
Головач Евгений (1998)
Брянская обл.
1:46:37,2
1:46:35,9
М - 50
М18 - 29
05:03 min/km
56
2068
Остапчук Елена (1995)
Псковская обл.
1:46:46,5
1:46:43,2
Ж - 6
Ж18 - 3
05:03 min/km
57
2012
Безуглый Евгений (1988)
Санкт-Петербург
Konababy tri team
1:47:23,0
1:47:15,7
М - 51
М18 - 30
05:04 min/km
58
2102
Флеров Юрий (1985)
Ленинградская обл.
ILoveRunning
1:47:38,0
1:47:28,7
М - 52
М18 - 31
05:05 min/km
59
2004
Алексеева Ольга (1998)
Москва
Carlton Runner
1:48:24,9
1:48:22,4
Ж - 7
Ж18 - 4
05:08 min/km
60
2086
Смирнов Александр (1962)
Ленинградская обл.
1:49:34,4
1:49:27,1
М - 53
М60 - 2
05:11 min/km
61
2037
Иванов Юрий (1976)
Новгородская обл.
1:50:29,6
1:50:26,7
М - 54
М40 - 14
05:14 min/km
62
2027
Гультяев Владислав (1996)
Псковская обл.
1:50:44,5
1:50:41,3
М - 55
М18 - 32
05:14 min/km
63
2112
Ярышкин Вячеслав (1996)
Псковская обл.
ЗАО ЗЭТО
1:50:56,9
1:50:52,3
М - 56
М18 - 33
05:15 min/km
64
2087
Смирнов Александр (1994)
Санкт-Петербург
RZD OZD sport team
1:51:08,7
1:51:05,0
М - 57
М18 - 34
05:15 min/km
65
2024
Гончуков Артем (1996)
Псковская обл.
Спектр
1:51:30,5
1:51:24,7
М - 58
М18 - 35
05:16 min/km
66
2106
Чумаков Сергей (1978)
Санкт-Петербург
Красногвардеец
1:51:36,5
1:51:36,0
М - 59
М40 - 15
05:17 min/km
67
2076
Петров Сергей (1976)
Псковская обл.
1:51:37,7
1:51:35,3
М - 60
М40 - 16
05:17 min/km
68
2070
Павлов Николай (1983)
Ленинградская обл.
1:51:37,8
1:51:26,7
М - 61
М40 - 17
05:16 min/km
69
2014
Белоусов Михаил (1994)
Псковская обл.
1:53:53,1
1:53:43,0
М - 62
М18 - 36
05:23 min/km
70
2042
Королёв Эмиль (2001)
Псковская обл.
1:54:26,3
1:54:16,0
М - 63
М18 - 37
05:24 min/km
71
2081
Saakadze Vitaly (1976)
Ленинградская обл.
Кингисепп
1:54:47,2
1:54:40,2
М - 64
М40 - 18
05:25 min/km
72
2078
Прохоров Олег (1975)
Санкт-Петербург
1:55:11,5
1:55:02,9
М - 65
М40 - 19
05:26 min/km
73
2025
Горюнов Михаил (1984)
Псковская обл.
1:56:18,1
1:56:11,6
М - 66
М18 - 38
05:30 min/km
74
2101
Ульянов Илья (1991)
Псковская обл.
1:56:23,0
1:56:11,5
М - 67
М18 - 39
05:30 min/km
75
2021
Гасилин Михаил (1974)
Санкт-Петербург
SAM SUPER TEAM
1:58:09,1
1:57:59,7
М - 68
М40 - 20
05:35 min/km
76
2008
Бабичева Оксана (1987)
Санкт-Петербург
1:58:20,7
1:58:14,5
Ж - 8
Ж18 - 5
05:36 min/km
77
2074
Патраков Алексей (1974)
Псковская обл.
"Беговой клуб PRO SPORT "
1:58:39,2
1:58:32,0
М - 69
М40 - 21
05:36 min/km
78
2026
Грунев Алексей (1979)
Тульская обл.
нет
1:59:05,1
1:58:54,0
М - 70
М40 - 22
05:37 min/km
79
2091
Степаненко Сергей (1979)
Санкт-Петербург
Fenix team
1:59:52,2
1:59:43,2
М - 71
М40 - 23
05:40 min/km
80
2113
Яшкин Игорь (1966)
Псковская обл.
2:00:17,4
2:00:07,5
М - 72
М50 - 5
05:41 min/km
81
2031
Дмитриев Владимир (1992)
Псковская обл.
2:01:00,2
2:00:49,0
М - 73
М18 - 40
05:43 min/km
82
2090
Лазарев Дмитрий (1989)
Ленинградская обл.
2:01:18,0
2:01:13,4
М - 74
М18 - 41
05:44 min/km
83
2089
Старунова Ангелина (1992)
Санкт-Петербург
RZD_OZD_running team
2:01:18,2
2:01:13,3
Ж - 9
Ж18 - 6
05:44 min/km
84
2056
Мочилина Наталья (1992)
Псковская обл.
ProSport
2:01:21,0
2:01:16,5
Ж - 10
Ж18 - 7
05:44 min/km
85
2104
Хомутов Игорь (1993)
Санкт-Петербург
RZD_OZD_running team
2:03:34,9
2:03:29,9
М - 75
М18 - 42
05:50 min/km
86
2048
Лобашова Екатерина (1984)
Санкт-Петербург
Saint.P LIONS
2:04:53,1
2:04:48,9
Ж - 11
Ж18 - 8
05:54 min/km
87
2058
Мухлаев Алексей (1985)
Московская обл.
OdiRun
2:06:14,0
2:06:06,0
М - 76
М18 - 43
05:58 min/km
88
2108
Штейнмец Екатерина (1990)
Санкт-Петербург
2:06:15,3
2:06:09,1
Ж - 12
Ж18 - 9
05:58 min/km
89
2018
Бычковская Наталья (1984)
Новгородская обл.
NovgorodTri
2:07:04,2
2:06:52,3
Ж - 13
Ж18 - 10
06:01 min/km
90
2015
Бойко Александр (1986)
Псковская обл.
2:07:16,8
2:07:10,8
М - 77
М18 - 44
06:02 min/km
91
2100
Толпугова Юлия (1976)
Санкт-Петербург
2:07:43,8
2:07:32,4
Ж - 14
Ж40 - 1
06:02 min/km
92
2109
Яковлев Константин (1983)
Псковская обл.
2:08:47,2
2:08:40,7
М - 78
М40 - 24
06:06 min/km
93
2050
Малыгина Мария (1984)
Псковская обл.
2:11:25,7
2:11:20,0
Ж - 15
Ж18 - 11
06:13 min/km
94
2017
Быковский Станислав (1988)
Санкт-Петербург
2:13:24,1
2:13:14,7
М - 79
М18 - 45
06:18 min/km
95
2022
Го Лаймэй (1991)
Санкт-Петербург
2:14:05,6
2:13:54,6
Ж - 16
Ж18 - 12
06:20 min/km
96
2060
Мясникова Софья (1993)
Санкт-Петербург
RZD_OZD_running team
2:14:44,9
2:14:38,5
Ж - 17
Ж18 - 13
06:23 min/km
97
2055
Михайлов Владимир (1962)
Тверская обл.
2:16:01,4
2:15:48,0
М - 80
М60 - 3
06:26 min/km
98
2097
Тимофеева Евгения (1977)
Санкт-Петербург
2:16:19,5
2:16:08,3
Ж - 18
Ж40 - 2
06:27 min/km
99
2032
Дякив Всеволод (1988)
Санкт-Петербург
2:16:19,6
2:16:08,3
М - 81
М18 - 46
06:27 min/km
100
2010
Баранов Пдатон (2005)
Смоленская обл.
2:17:29,9
2:17:26,5
М - 82
М18 - 47
06:30 min/km
101
2038
Иванова Лариса (1972)
Псковская обл.
Беговой клуб «PRO SPORT”
2:21:21,6
2:21:12,7
Ж - 19
Ж50 - 1
06:41 min/km
DNF
2066
Николаева Елизавета (2004)
Псковская обл.
Юность
---
---

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2024