Online entry system
24.07.2022 ВС :: г. Нижний Новгород
X-WATERS VOLGA 2022



Total participants 1466   Total distance 4566 km
Average pace: 18:41 min/km   Max pace: 10:58 min/km


~12%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
1477
Сарамутин Юрий (1973)
Москва
ПлавКлуб
0:57:36,5
М - 1
М40 - 1
11:29 min/km
2
1623
Sharapov Nikita (1995)
Minsk
WATERTEAM
0:59:09,0
М - 2
М18 - 1
11:49 min/km
3
1204
Гусев Владимир (1966)
Москва
Тройка
1:00:06,4
М - 3
М50 - 1
11:59 min/km
4
1164
Васильев Алексей (1997)
Москва
Born2swim
1:01:02,3
М - 4
М18 - 2
12:09 min/km
5
1404
Олешкевич Егор (2004)
Кондопога
1:01:05,3
М - 5
М18 - 3
12:15 min/km
6
1568
Чибисов Кирилл (1991)
Москва
world class
1:02:09,5
М - 6
М30 - 1
12:26 min/km
7
1511
Сулохин Артём (1991)
Липецк
1:02:59,2
М - 7
М30 - 2
12:37 min/km
8
1315
Кудряшов Антон (1995)
Владимир
1:03:19,9
М - 8
М18 - 4
12:37 min/km
9
1219
Дитц Егор (1996)
Москва
1:03:50,3
М - 9
М18 - 5
12:43 min/km
10
1353
Макаров Валентин (1994)
Москва
Самокат фитнес
1:05:44,0
М - 10
М18 - 6
13:07 min/km
11
1143
Басалаев Евгений (1991)
Москва
I love swimming
1:05:47,5
М - 11
М30 - 3
13:07 min/km
12
1387
Наседкин Александр (1966)
Нижний Новгород
1:06:36,9
М - 12
М50 - 2
13:20 min/km
13
1601
Bobylev Maksim (2002)
Нижний Новгород
1:06:59,0
М - 13
М18 - 7
13:26 min/km
14
1149
Богданов Андрей (1981)
Шатура
1:07:37,4
М - 14
М40 - 2
13:33 min/km
15
1144
Баталов Денис (1986)
Нижний Новгород
Batalov_swim_school
1:07:47,6
М - 15
М30 - 4
13:33 min/km
16
1463
Рудаков Александр (1975)
Липецк
КВСП Липецк
1:07:56,8
М - 16
М40 - 3
13:33 min/km
17
1542
Учакин Дмитрий (1997)
Москва г
@safonovcoach DREAMTEAM
1:08:04,8
М - 17
М18 - 8
13:39 min/km
18
1569
Чистяков Руслан (1964)
Москва
Черная Каракатица
1:08:53,2
М - 18
М50 - 3
13:46 min/km
19
1161
Бынин Геннадий (1964)
Москва
1:09:34,4
М - 19
М50 - 4
13:53 min/km
20
1364
Мельников Леонид (1985)
Москва
1:09:41,6
М - 20
М30 - 5
13:53 min/km
21
1314
Крысина Дарья (1991)
Самара
1:09:48,4
Ж - 1
Ж30 - 1
14:00 min/km
22
1210
Дегтярёв Дмитрий (1988)
Санкт-Петербург
spb.iloveswimming
1:09:57,0
М - 21
М30 - 6
14:00 min/km
23
1536
Тумаков Глеб (1995)
Владимир
I LOVE SUPERSPORT
1:10:00,4
М - 22
М18 - 9
14:00 min/km
24
1442
Порошин Павел (1979)
Санкт-Петербург
Плавающие топоры
1:10:02,7
М - 23
М40 - 4
14:00 min/km
25
1170
Возьмилова Зоя (1985)
Москва
World Class Алексеевская
1:10:36,2
Ж - 2
Ж30 - 2
14:07 min/km
26
1354
Макович Александр (1978)
Минск
1:10:55,1
М - 24
М40 - 5
14:07 min/km
27
1230
Емельянов Илья (1977)
Москва
1:10:56,3
М - 25
М40 - 6
14:14 min/km
28
1630
Vykhodtsev Arkadiy (1995)
Moscow
1:10:59,1
М - 26
М18 - 10
14:14 min/km
29
1498
Смахтин Владимир (1970)
Москва
1:11:05,1
М - 27
М50 - 5
14:14 min/km
30
1628
Volosova Natalia (1976)
Москва
1:11:19,8
Ж - 3
Ж40 - 1
14:14 min/km
31
1424
Пермикин Константин (1980)
Сухой Лог
ROSATOM TRIATHLON CLUB
1:11:31,5
М - 28
М40 - 7
14:14 min/km
32
1589
Шувалов Дмитрий (1984)
Бор
1:11:34,4
М - 29
М30 - 7
14:22 min/km
33
1484
Селиверстов Евгений (1979)
Москва
Лично
1:11:47,0
М - 30
М40 - 8
14:22 min/km
34
1503
Снатенков Михаил (1979)
Москва
1:12:00,5
М - 31
М40 - 9
14:22 min/km
35
1384
Набокова Юлия (1997)
Москва
1:12:05,7
Ж - 4
Ж18 - 1
14:22 min/km
36
1294
Конев Дмитрий (1985)
Нижний Новгород
1:12:08,7
М - 32
М30 - 8
14:22 min/km
37
1350
Любомиров Вадим (1984)
Москва
Главрыба
1:12:13,6
М - 33
М30 - 9
14:29 min/km
38
1570
Чистяков Илья (1997)
Москва
World class митино
1:12:18,5
М - 34
М18 - 11
14:29 min/km
39
1243
Зайцев Дмитрий (1985)
Москва
Silver Swim
1:12:20,4
М - 35
М30 - 10
14:29 min/km
40
1359
Мамедова Виктория (1998)
Москва
World class Lite Варшавка
1:12:26,3
Ж - 5
Ж18 - 2
14:29 min/km
41
1206
Давыдов Андрей (1968)
Новочебоксарск
1:12:28,3
М - 36
М50 - 6
14:29 min/km
42
1221
Выскребенцев Александр (1986)
Пушкино
IceUnion
1:12:46,5
М - 37
М30 - 11
14:29 min/km
43
1175
Гаврилов Антон (1988)
Москва
1:12:59,5
М - 38
М30 - 12
14:37 min/km
44
1530
Торопов Кирилл (1980)
Санкт-Петербург
1:13:22,6
М - 39
М40 - 10
14:37 min/km
45
1147
Белов Илья (1969)
Москва
1:13:24,2
М - 40
М50 - 7
14:37 min/km
46
1187
Голубева Ангелина (1988)
Муром
World Class Masters
1:13:29,9
Ж - 6
Ж30 - 3
14:44 min/km
47
1264
Капин Леонид (1959)
Сыктывкар
3-атлон
1:13:32,3
М - 41
М60 - 1
14:44 min/km
48
1200
Гудаков Максим (1981)
Москва
1:13:33,9
М - 42
М40 - 11
14:44 min/km
49
1444
Порывкин Евгений (1978)
Москва
World Class Земляной Вал
1:13:45,2
М - 43
М40 - 12
14:44 min/km
50
1289
Коломийцев Андрей (1988)
Москва
1:13:56,8
М - 44
М30 - 13
14:44 min/km
51
1376
Морозов Андрей (1959)
Ижевск
SWIM+ Ижевск
1:14:02,9
М - 45
М60 - 2
14:44 min/km
52
1254
Иванов Кирилл (1993)
Нижний Новгород
1:14:03,1
М - 46
М18 - 12
14:44 min/km
53
1195
Гринкевич Андрей (1968)
Санкт-Петербург
ИнфоТех
1:14:19,3
М - 47
М50 - 8
14:52 min/km
54
1373
Моисеев Моисеев Степан (1982)
Саратов
1:14:35,3
М - 48
М40 - 13
14:52 min/km
55
1639
Морозов Евгений (1980)
Ижевск
SWIM+ Ижевск
1:14:51,2
М - 49
М40 - 14
15:00 min/km
56
1416
Паранин Денис (1971)
Можга
BODRYE
1:14:55,9
М - 50
М50 - 9
15:00 min/km
57
1506
Сополев Виталий (1976)
Москва
@safonovcoach DREAMTEAM
1:15:07,7
М - 51
М40 - 15
15:00 min/km
58
1563
Черная Елена (1979)
Москва
SCTS
1:15:32,2
Ж - 7
Ж40 - 2
15:09 min/km
59
1472
Рязанцев Вадим (1974)
Новосибирск
1:15:34,2
М - 52
М40 - 16
15:09 min/km
60
1138
Бакиров Дамир (1971)
Казань
1:15:36,7
М - 53
М50 - 10
15:09 min/km
61
1212
Демин Владимир (1963)
Каменск-Уральский
1:15:48,2
М - 54
М50 - 11
15:09 min/km
62
1286
Козырев Сергей (1990)
Санкт-Петербург
1:15:58,9
М - 55
М30 - 14
15:09 min/km
63
1388
Незнамов Андрей (1977)
Москва
Silver Swim
1:16:03,2
М - 56
М40 - 17
15:09 min/km
64
1250
Захаров Алексей (1983)
Нижний Новгород
ДИКИЕ БИЗОНЫ
1:16:31,8
М - 57
М30 - 15
15:17 min/km
65
1446
Потемкин Антон (1990)
Новосибирск
Плавательный Клубъ \«Черная Борода\»
1:16:45,2
М - 58
М30 - 16
15:17 min/km
66
1121
Абрамов Евгений (1989)
Нижний Новгород
Физкульт Мещера
1:16:55,9
М - 59
М30 - 17
15:25 min/km
67
1128
Анисимов Иван (1993)
Москва
Iloveswiming
1:16:58,7
М - 60
М18 - 13
15:25 min/km
68
1409
Павлов Дмитрий (1978)
Рязань
КЛБ Рязань
1:17:04,9
М - 61
М40 - 18
15:25 min/km
69
1583
Шинкевич Евгений (1990)
Москва
1:17:05,1
М - 62
М30 - 18
15:25 min/km
70
1292
Захаров Дмитрий (1972)
Москва
1:17:08,3
М - 63
М50 - 12
15:25 min/km
71
1348
Лысенко Дмитрий (1976)
Ростов-на-Дону
Кубань-Мастерс
1:17:08,8
М - 64
М40 - 19
15:25 min/km
72
1165
Васильев Александр (1970)
Нижний Новгород
1:17:19,5
М - 65
М50 - 13
15:25 min/km
73
1247
Закирова Азалия (2003)
Казань
1:17:26,7
Ж - 8
Ж18 - 3
15:25 min/km
74
1615
Kovalev Alexander (1977)
Москва
1:17:39,8
М - 66
М40 - 20
15:34 min/km
75
1468
Рыжков Александр (1970)
Н. Новгород
Физкульт Деловая
1:17:44,7
М - 67
М50 - 14
15:34 min/km
76
1182
Гервасова Елена (1983)
Нижний Новгород
World Class Skolkovo
1:17:46,0
Ж - 9
Ж30 - 4
15:34 min/km
77
1515
Сычёв Андрей (1968)
Тверь
Гришкино
1:18:00,3
М - 68
М50 - 15
15:34 min/km
78
1330
Ларионов Егор (2003)
Нижний Новгород
ФизКульт Родионова
1:18:06,7
М - 69
М18 - 14
15:34 min/km
79
1225
Дюпин Андрей (1986)
Ижевск
1:18:09,1
М - 70
М30 - 19
15:34 min/km
80
1157
Бунякова Лидия (1986)
Москва
1:18:10,4
Ж - 10
Ж30 - 5
15:34 min/km
81
1637
Киселев Василий (1979)
Люберцы
Silver Swim
1:18:17,2
М - 71
М40 - 21
15:43 min/km
82
1465
Рудый Никита (1992)
Minsk
1:18:20,5
М - 72
М30 - 20
15:43 min/km
83
1620
Pisarchik Tatyana (1984)
Moscow
STAMINA
1:18:21,0
Ж - 11
Ж30 - 6
15:43 min/km
84
1410
Павлов Александр (1987)
Чебоксары
1:18:37,3
М - 73
М30 - 21
15:43 min/km
85
1566
Черников Александр (1959)
Дубна
1:18:42,9
М - 74
М60 - 3
15:43 min/km
86
1312
Крупнов Илья (1984)
Нижний Новгород
1:18:46,5
М - 75
М30 - 22
15:43 min/km
87
1339
Логвин Антон (1984)
Гомель
1:18:48,7
М - 76
М30 - 23
15:43 min/km
88
1651
Чепурной Андрей (1971)
Саратов
1:18:52,4
М - 77
М50 - 16
15:43 min/km
89
1480
Седельников Александр (1965)
Бор
1:18:54,7
М - 78
М50 - 17
15:43 min/km
90
1311
Крупнов Иван (1981)
Ярославль
1:19:03,6
М - 79
М40 - 22
15:52 min/km
91
1579
Шелагин Александр (1983)
Москва
Silver Swim
1:19:21,7
М - 80
М30 - 24
15:52 min/km
92
1557
Хритохин Александр (1978)
Екатеринбург
1:19:23,7
М - 81
М40 - 23
15:52 min/km
93
1148
Бобров Дмитрий (1973)
Москва
I love swimming
1:19:41,0
М - 82
М40 - 24
15:52 min/km
94
1342
Луговой Андрей (1983)
Москва
Stamina Swimming Club
1:19:45,2
М - 83
М30 - 25
16:01 min/km
95
1237
Журбицкий Вячеслав (1969)
Москва
СССР Ткацкая
1:19:54,3
М - 84
М50 - 18
16:01 min/km
96
1255
Иванов Евгений (1983)
Иннополис
1:19:56,1
М - 85
М30 - 26
16:01 min/km
97
1562
Черналецки Валериу (1995)
Внииссок
Главпсихплав
1:19:57,0
М - 86
М18 - 15
16:01 min/km
98
1582
Шилов Вячеслав (1976)
Сарапул
1:19:59,7
М - 87
М40 - 25
16:01 min/km
99
1580
Шестакова Наталья (1963)
Санкт-Петербург
Фитнесс Хаус
1:20:04,4
Ж - 12
Ж50 - 1
16:01 min/km
100
1400
Ничков Георгий (1991)
Москва
@safonovcoach DREAMTEAM
1:20:04,9
М - 88
М30 - 27
16:01 min/km
101
1260
Калашников Павел (1986)
Москва
Utribe
1:20:10,7
М - 89
М30 - 28
16:01 min/km
102
1641
Павлов Константин (1986)
Екатеринбург
1:20:21,4
М - 90
М30 - 29
16:01 min/km
103
1163
Васильев Александр (1983)
Шаховская
Старт
1:20:26,5
М - 91
М30 - 30
16:01 min/km
104
1295
Константинов Дмитрий (1983)
Москва
F3
1:20:28,0
М - 92
М30 - 31
16:01 min/km
105
1577
Шаповал Владислав (1975)
Санкт-Петербург
1:20:33,4
М - 93
М40 - 26
16:10 min/km
106
1145
Бегунов Евгений (1979)
Калининград
SwimSeven
1:20:36,0
М - 94
М40 - 27
16:10 min/km
107
1231
Еремин Павел (1983)
Самара
I love swimming
1:20:38,8
М - 95
М30 - 32
16:10 min/km
108
1271
Кириллов Илья (1981)
Сыктывкар
1:20:40,3
М - 96
М40 - 28
16:10 min/km
109
1290
Кольчугин Олег (1988)
Москва
1:20:44,0
М - 97
М30 - 33
16:10 min/km
110
1263
Канаев Евгений (1979)
Москва
1:20:44,6
М - 98
М40 - 29
16:10 min/km
111
1434
Погодин Ильяс (1989)
Москва
1:20:49,6
М - 99
М30 - 34
16:10 min/km
112
1227
Елабужев Федор (1987)
Ижевск
SWIM+ Ижевск
1:20:56,1
М - 100
М30 - 35
16:10 min/km
113
1381
Мурашов Роман (1989)
Нижний Новгород
Физкульт Автозаводский
1:21:09,5
М - 101
М30 - 36
16:10 min/km
114
1248
Заренбин Алексей (1968)
Москва
Ftri
1:21:10,4
М - 102
М50 - 19
16:10 min/km
115
1419
Патладзе Заур (1991)
Москва
1:21:10,6
М - 103
М30 - 37
16:10 min/km
116
1305
Кочанова Екатерина (1995)
Санкт-Петербург
Iloveswiming
1:21:13,9
Ж - 13
Ж18 - 4
16:10 min/km
117
1306
Коченков Денис (1980)
Москва
Silver Swim
1:21:14,3
М - 104
М40 - 30
16:10 min/km
118
1274
Кичатов Виталий (1986)
Реутов
Upshift
1:21:16,6
М - 105
М30 - 38
16:10 min/km
119
1224
Дроздецкая Евгения (1992)
Москва
1:21:18,4
Ж - 14
Ж30 - 7
16:20 min/km
120
1125
Алешин Сергей (1970)
Москва
Купаться запрещено
1:21:18,6
М - 106
М50 - 20
16:20 min/km
121
1626
Ustinova Svetlana (1977)
Нижний Новгород
1:21:21,4
Ж - 15
Ж40 - 3
16:20 min/km
122
1190
Горбунов Андрей (1979)
Нижний Новгород
1:21:21,8
М - 107
М40 - 31
16:20 min/km
123
1374
Молотов Андрей (1991)
Москва
1:21:22,7
М - 108
М30 - 39
16:20 min/km
124
1197
Грицкова Марина (1985)
Зеленогорск
i-SWIM
1:21:31,8
Ж - 16
Ж30 - 8
16:20 min/km
125
1406
Осолодкин Анатолий (1983)
Краснодар
1:21:32,8
М - 109
М30 - 40
16:20 min/km
126
1635
Ефремов Anton_Efremov (1976)
Москва
1:21:36,1
М - 110
М40 - 32
16:20 min/km
127
1485
Семушкин Антон (1990)
Москва
Главпсихплав
1:21:36,3
М - 111
М30 - 41
16:20 min/km
128
1252
Зубарева Дарья (1996)
Москва
1:21:50,4
Ж - 17
Ж18 - 5
16:20 min/km
129
1223
Дорохов Сергей (1972)
г. Белгород
1:21:53,6
М - 112
М50 - 21
16:20 min/km
130
1556
Хрипунов Сергей (1991)
Москва
Главпсихплав
1:22:02,2
М - 113
М30 - 42
16:20 min/km
131
1495
Сиренко Дмитрий (1985)
Саров
ROSATOM TRIATHLON CLUB
1:22:10,7
М - 114
М30 - 43
16:30 min/km
132
1281
Ковалева Ольга (1974)
Санкт-Петербург
SWIMLAB Санкт-Петербург
1:22:13,7
Ж - 18
Ж40 - 4
16:30 min/km
133
1587
Шониезов Исмат (1992)
Москва
Silver Swim
1:22:15,2
М - 115
М30 - 44
16:30 min/km
134
1216
Денисов Сергей (1980)
Москва
1:22:19,3
М - 116
М40 - 33
16:30 min/km
135
1193
Григорьев Михаил (1977)
Санкт-Петербург
ZiaSwimming
1:22:26,5
М - 117
М40 - 34
16:30 min/km
136
1284
Козинец Александр (1985)
Софрино
X-WATERS
1:22:28,7
М - 118
М30 - 45
16:30 min/km
137
1191
Горьков Александр (1959)
Санкт-Петербург
BUNI team
1:22:32,2
М - 119
М60 - 4
16:30 min/km
138
1379
Муравьев Георгий (1987)
Москва
X-FIT Москва
1:22:39,4
М - 120
М30 - 46
16:30 min/km
139
1584
Ширяев Владимир (1981)
Мытищи
1:22:39,6
М - 121
М40 - 35
16:30 min/km
140
1337
Литвинов Владимир (1987)
Краснодар
1:22:45,2
М - 122
М30 - 47
16:30 min/km
141
1665
Репин Константин (1984)
Ханты-Мансийск
Амбассадор
1:22:45,3
М - 123
М30 - 48
16:30 min/km
142
1246
Закирова Гульнара (1981)
Казань
Касатка
1:22:46,2
Ж - 19
Ж40 - 5
16:30 min/km
143
1176
Гайдук Ольга (1978)
Минск
i-SWIM
1:22:46,3
Ж - 20
Ж40 - 6
16:30 min/km
144
1555
Хлопков Александр (1993)
Нижний Новгород
1:22:55,6
М - 124
М18 - 16
16:40 min/km
145
1154
Будник Андрей (1972)
Москва
1:23:01,5
М - 125
М50 - 22
16:40 min/km
146
1308
Крахмальная Татьяна (1985)
Ростов-на-Дону
Mineevtriathlonteam
1:23:07,6
Ж - 21
Ж30 - 9
16:40 min/km
147
1198
Грищенко Эдуард (1986)
Санкт-Петербург
I love swimming spb
1:23:09,2
М - 126
М30 - 49
16:40 min/km
148
1541
Устименко Татьяна (1988)
Санкт-Петербург
1:23:16,4
Ж - 22
Ж30 - 10
16:40 min/km
149
1141
Барышников Андрей (1998)
Москва
Плавание с удовольствием
1:23:19,9
М - 127
М18 - 17
16:40 min/km
150
1525
Терехов Алексей (1995)
Самара
I Love Swimming Samara
1:23:20,7
М - 128
М18 - 18
16:40 min/km
151
1211
Дементьев Евгений (1985)
Нижний Новгород
World Class Пушкинский
1:23:23,6
М - 129
М30 - 50
16:40 min/km
152
1126
Андреев Сергей (1980)
Ижевск
1:23:23,8
М - 130
М40 - 36
16:40 min/km
153
1504
Собакин Александр (1996)
Москва
WeGym Ферганская
1:23:28,3
М - 131
М18 - 19
16:40 min/km
154
1300
Коскин Сергей (1987)
Нижний Новгород
Batalov_swim_school
1:23:33,8
М - 132
М30 - 51
16:40 min/km
155
1393
Никитина Ирина (1996)
Москва
SwimRocket
1:23:41,2
Ж - 23
Ж18 - 6
16:40 min/km
156
1278
Южаков Вячеслав (1970)
Нижний Новгород
Триатлон НН
1:23:54,3
М - 133
М50 - 23
16:50 min/km
157
1238
Журкина Валерия (1999)
Нижний Новгород
1:24:02,5
Ж - 24
Ж18 - 7
16:50 min/km
158
1279
Усенко Владимир (1983)
Москва
1:24:11,0
М - 134
М30 - 52
16:50 min/km
159
1156
Булгаков Алексей (1981)
Москва
SwimRocket
1:24:11,2
М - 135
М40 - 37
16:50 min/km
160
1461
Романова Татьяна (1998)
Бор
1:24:12,0
Ж - 25
Ж18 - 8
16:50 min/km
161
1457
Тарновский Максим (1985)
Москва
1:24:16,9
М - 136
М30 - 53
16:50 min/km
162
1645
Рахматуллин Ильдар (1982)
Казань
I Love SuperSport Kazan
1:24:20,7
М - 137
М40 - 38
16:50 min/km
163
1214
Денисов Юрий (1970)
Нижний Новгород
НА МВД РФ- Pro biathlon
1:24:22,4
М - 138
М50 - 24
16:50 min/km
164
1318
Кузнецов Михаил (1981)
Нижний Новгород
1:24:24,6
М - 139
М40 - 39
16:50 min/km
165
1405
Осипов Алексей (1988)
Красногорск
I love swimming
1:24:32,1
М - 140
М30 - 54
16:50 min/km
166
1357
Малахов Александр (1982)
Москва
1:24:35,8
М - 141
М40 - 40
16:50 min/km
167
1218
Диковская Лариса (1975)
Москва
SCTS
1:24:43,6
Ж - 26
Ж40 - 7
17:00 min/km
168
1588
Шпичка Василий (1984)
Москва
ROSNEFT Triathlon Team
1:24:43,7
М - 142
М30 - 55
17:00 min/km
169
1127
Андрющенко Aндрей (1978)
Москва
Веста
1:24:48,6
М - 143
М40 - 41
17:00 min/km
170
1377
Морозова Вероника (1958)
Ижевск
SWIM+ Ижевск
1:24:52,8
Ж - 27
Ж60 - 1
17:00 min/km
171
1334
Леонов Евгений (1968)
Москва
Worldclass Шереметьевская
1:24:53,8
М - 144
М50 - 25
17:00 min/km
172
1462
Ростягаев Дмитрий (1988)
Москва
temptraining.ru
1:25:00,1
М - 145
М30 - 56
17:00 min/km
173
1139
Балковой Александр (1981)
Москва
1:25:07,8
М - 146
М40 - 42
17:00 min/km
174
1622
Pleskachevskii Victor (1979)
Moscow
1:25:08,3
М - 147
М40 - 43
17:00 min/km
175
1631
Баторевич Дмитрий (1964)
Москва
1:25:08,4
М - 148
М50 - 26
17:00 min/km
176
1160
Бущик Андрей (1979)
москва
1:25:09,2
М - 149
М40 - 44
17:00 min/km
177
1233
Есев Александр (1982)
Сыктывкар
1:25:12,1
М - 150
М40 - 45
17:00 min/km
178
1179
Галочкин Никита (1986)
Москва
1:25:14,4
М - 151
М30 - 57
17:00 min/km
179
1345
Лукашова Наталья (1988)
Москва
1:25:19,5
Ж - 28
Ж30 - 11
17:00 min/km
180
1133
Афанасьев Александр (1972)
Санкт-Петербург
1:25:28,1
М - 152
М50 - 27
17:00 min/km
181
1493
Синюк Иван (1979)
Брест
1:25:41,3
М - 153
М40 - 46
17:10 min/km
182
1229
Елисеева Светлана (1986)
Санкт-Петербург
1:25:42,7
Ж - 29
Ж30 - 12
17:10 min/km
183
1447
Привалова Екатерина (1981)
Минск
Тристайл
1:25:47,1
Ж - 30
Ж40 - 8
17:10 min/km
184
1256
Ивлева Варвара (1994)
Москва
Iloveswiming
1:25:51,7
Ж - 31
Ж18 - 9
17:10 min/km
185
1375
Молчанов Альберт (1977)
Нижний Новгород
1:25:52,5
М - 154
М40 - 47
17:10 min/km
186
1496
Скифский Юрий (1978)
Нижний Новгород
1:25:55,2
М - 155
М40 - 48
17:10 min/km
187
1473
Самойлова Ксения (2004)
Нижний Новгород
1:26:04,6
Ж - 32
Ж18 - 10
17:10 min/km
188
1544
Фаткулин Михаил (1979)
Минск
i-SWIM.by
1:26:04,6
М - 156
М40 - 49
17:10 min/km
189
1559
Чариков Александр (1995)
Москва
1:26:10,9
М - 157
М18 - 20
17:10 min/km
190
1445
Потапов Павел (1982)
Ижевск
1:26:17,3
М - 158
М40 - 50
17:10 min/km
191
1236
Жидеев Антон (1984)
Новосибирск
1:26:22,0
М - 159
М30 - 58
17:21 min/km
192
1573
Шагалкина Мария (1989)
Санкт-Петербург
1:26:23,5
Ж - 33
Ж30 - 13
17:21 min/km
193
1513
Суркова Александра (1985)
Ростов-на-дону
1:26:28,2
Ж - 34
Ж30 - 14
17:21 min/km
194
1436
Подборский Евгений (1989)
Красноярск
TriathloneOne
1:26:40,5
М - 160
М30 - 59
17:21 min/km
195
1153
Борян Арсен (1966)
Москва
Worldclass Шереметьевская
1:26:41,0
М - 161
М50 - 28
17:21 min/km
196
1270
Каторгина Елена (1960)
Москва
1:26:54,3
Ж - 35
Ж60 - 2
17:21 min/km
197
1519
Тараскин Всеволод (1987)
Москва
1:26:59,2
М - 162
М30 - 60
17:21 min/km
198
1454
Ракипов Ирек (1975)
Чебоксары
CHEBSWIM
1:26:59,3
М - 163
М40 - 51
17:21 min/km
199
1132
Афанасьва Татьяна (1987)
Санкт-Петербург
Freedivekids
1:27:03,7
Ж - 36
Ж30 - 15
17:21 min/km
200
1597
Юхта Татьяна (1983)
Санкт-Петербург
Ilovesuperport
1:27:05,9
Ж - 37
Ж30 - 16
17:21 min/km
201
1508
Степанов Александр (1989)
Липецк
1:27:15,8
М - 164
М30 - 61
17:32 min/km
202
1261
Калинин Сергей (1963)
Нижний Новгород
Fitnesshouse
1:27:16,8
М - 165
М50 - 29
17:32 min/km
203
1552
Фукс Валерия (1993)
Тюмень
1:27:17,8
Ж - 38
Ж18 - 11
17:32 min/km
204
1466
Румянцев Эдуард (1982)
Москва
ПлавКлуб
1:27:22,9
М - 166
М40 - 52
17:32 min/km
205
1534
Троян Елена (1979)
Москва
1:27:30,7
Ж - 39
Ж40 - 9
17:32 min/km
206
1360
Марков Владислав (1990)
Москва
Zaloopa Customs
1:27:31,9
М - 167
М30 - 62
17:32 min/km
207
1467
Рыбачук Андрей (1993)
Киев
1:27:41,3
М - 168
М18 - 21
17:32 min/km
208
1299
Королёв Иван (1982)
Москва
I love swimming
1:27:47,9
М - 169
М40 - 53
17:32 min/km
209
1425
Перминов Андрей (1991)
Москва
I Love Supersport
1:27:53,9
М - 170
М30 - 63
17:32 min/km
210
1418
Паромов Александр (1981)
Нижний Новгород
1:27:56,5
М - 171
М40 - 54
17:32 min/km
211
1613
Kastritskiy Svyatoslav (1971)
Nyzhniy Novgorod
Maltese Falcon
1:27:59,7
М - 172
М50 - 30
17:32 min/km
212
1471
Рябова Марина (1984)
Москва
5 000 000 плавательных метров
1:28:02,8
Ж - 40
Ж30 - 17
17:32 min/km
213
1605
Drabinka Artur (1994)
Minsk
Tristyle
1:28:11,6
М - 173
М18 - 22
17:43 min/km
214
1456
Ремизов Дмитрий (1985)
Зеленоград
1:28:12,9
М - 174
М30 - 64
17:43 min/km
215
1449
Пудовиков Павел (1980)
Москва
1:28:15,4
М - 175
М40 - 55
17:43 min/km
216
1310
Кругляков Станислав (1981)
Москва
ROSNEFT Triathlon Team
1:28:17,2
М - 176
М40 - 56
17:43 min/km
217
1394
Никифоров Сергей (1977)
Москва
1:28:17,7
М - 177
М40 - 57
17:43 min/km
218
1241
Заварницин Павел (1979)
Москва
B2SWIM
1:28:27,5
М - 178
М40 - 58
17:43 min/km
219
1505
Соколов Игорь (1972)
Мегион
1:28:28,0
М - 179
М50 - 31
17:43 min/km
220
1340
Лопатин Андрей (1987)
Череповец
1:28:29,2
М - 180
М30 - 65
17:43 min/km
221
1213
Денисенко Виктор (1982)
Москва
1:28:38,2
М - 181
М40 - 59
17:43 min/km
222
1402
Нуждин Владимир (1984)
Москва
Brusnika Russian Business Team
1:28:38,8
М - 182
М30 - 66
17:43 min/km
223
1440
Помазов Александр (1985)
Москва
1:28:39,4
М - 183
М30 - 67
17:43 min/km
224
1325
Куреннов Виталий (1984)
Москва
I love swimming
1:28:41,8
М - 184
М30 - 68
17:43 min/km
225
1389
Нестеренко Дмитрий (1987)
Москва
I love swimming
1:28:49,8
М - 185
М30 - 69
17:43 min/km
226
1487
Сергеев Павел (1987)
Нижний Новгород
1:28:54,6
М - 186
М30 - 70
17:43 min/km
227
1397
Николаева Надежда (1998)
Москва
Алкардио
1:28:57,5
Ж - 41
Ж18 - 12
17:43 min/km
228
1136
Афонина Анастасия (1989)
Москва
Алкардио
1:29:00,2
Ж - 42
Ж30 - 18
17:43 min/km
229
1469
Рябинина Елена (1973)
Москва
@safonovcoach DREAMTEAM
1:29:03,1
Ж - 43
Ж40 - 10
17:43 min/km
230
1122
Аверьянов Иван (1978)
Санкт-Петербург
I love swimming
1:29:04,1
М - 187
М40 - 60
17:43 min/km
231
1518
Тарабрин Михаил (1991)
Москва
I love swimming
1:29:09,6
М - 188
М30 - 71
17:55 min/km
232
1489
Сергеева-Светицкая Мария (1978)
Москва
@safonovcoach DREAMTEAM
1:29:12,8
Ж - 44
Ж40 - 11
17:55 min/km
233
1474
Самородов Дмитрий (1988)
Москва
1:29:14,2
М - 189
М30 - 72
17:55 min/km
234
1131
Ардышев Алексей (1983)
Челябинск
1:29:18,5
М - 190
М30 - 73
17:55 min/km
235
1355
Максимов Дмитрий (1972)
Москва
SwimRocket
1:29:22,7
М - 191
М50 - 32
17:55 min/km
236
1650
Фоминов Владислав (1989)
Москва
SwimRocket
1:29:24,7
М - 192
М30 - 74
17:55 min/km
237
1533
Трофимов Илья (1985)
Спб
1:29:26,8
М - 193
М30 - 75
17:55 min/km
238
1226
Егоров Андрей (1978)
Москва
ПлавКлуб
1:29:27,3
М - 194
М40 - 61
17:55 min/km
239
1385
Надежкин Михаил (1988)
Оренбург
1:29:36,7
М - 195
М30 - 76
17:55 min/km
240
1358
Малышева Наталья (1988)
г Санкт-Петербург
I love swimming spb
1:29:40,7
Ж - 45
Ж30 - 19
17:55 min/km
241
1509
Стоюшкин Александр (1981)
Москва
1:29:41,2
М - 196
М40 - 62
17:55 min/km
242
1321
Кулешов Максим (1983)
Санкт-Петербург
1:29:42,0
М - 197
М30 - 77
17:55 min/km
243
1155
Бузулуков Максим (1979)
Москва
1:29:51,2
М - 198
М40 - 63
17:55 min/km
244
1549
Флусова Ирина (1990)
Нижний Новгород
1:29:57,3
Ж - 46
Ж30 - 20
17:55 min/km
245
1152
Борисов Евгений (1975)
Екатеринбург
1:30:00,2
М - 199
М40 - 64
17:55 min/km
246
1521
Тенгелиди Дмитрий (1992)
Тюмень
BALANCE TEAM
1:30:07,3
М - 200
М30 - 78
18:06 min/km
247
1565
Черненкова Ольга (1986)
Stockholm
Team Snabbare
1:30:09,6
Ж - 47
Ж30 - 21
18:06 min/km
248
1185
Глазова Надежда (1986)
Москва
1:30:19,0
Ж - 48
Ж30 - 22
18:06 min/km
249
1184
Гизетдинов Дамир (1989)
Казань
I Love SuperSport Kazan
1:30:30,1
М - 201
М30 - 79
18:06 min/km
250
1652
Чурсин Серафим (1996)
Москва
MySwim
1:30:35,3
М - 202
М18 - 23
18:06 min/km
251
1196
Гриценко Михаил (1980)
Москва
trilife
1:30:39,8
М - 203
М40 - 65
18:06 min/km
252
1624
Stepanenko Елена (1977)
Moscow
1:30:58,5
Ж - 49
Ж40 - 12
18:06 min/km
253
1640
Московский Вячеслав (1982)
Москва
1:31:07,7
М - 204
М40 - 66
18:18 min/km
254
1520
Тарнавская Наталья (1976)
Москва
I love swimming
1:31:09,7
Ж - 50
Ж40 - 13
18:18 min/km
255
1417
Парахин Сергей (1989)
Москва
1:31:12,2
М - 205
М30 - 80
18:18 min/km
256
1595
Юрков Евгений (1982)
Минск
1:31:20,5
М - 206
М40 - 67
18:18 min/km
257
1316
Кузнецов Артём (1990)
Санкт-Петербург
spb.iloveswimming
1:31:20,9
М - 207
М30 - 81
18:18 min/km
258
1361
Мартынов Александр (1980)
Люберцы
ПлавКлуб
1:31:23,9
М - 208
М40 - 68
18:18 min/km
259
1239
Жучин Дмитрий (1970)
Рязань
1:31:26,5
М - 209
М50 - 33
18:18 min/km
260
1188
Голубкович Александр (1969)
Москва
1:31:31,6
М - 210
М50 - 34
18:18 min/km
261
1427
Песков Илья (1990)
Москва
1:31:33,9
М - 211
М30 - 82
18:18 min/km
262
1608
Gadeeva Olga (1964)
Ангарск
1:31:40,6
Ж - 51
Ж50 - 2
18:18 min/km
263
1438
Поздняков Олег (1994)
Москва
1:31:58,3
М - 212
М18 - 24
18:18 min/km
264
1455
Редозубов Артур (1982)
Тольятти
1:32:09,7
М - 213
М40 - 69
18:31 min/km
265
1642
Павлова Мария (1991)
Екатеринбург
1:32:10,0
Ж - 52
Ж30 - 23
18:31 min/km
266
1476
Санников Андрей (1960)
Москва
Мореон
1:32:14,6
М - 214
М60 - 5
18:31 min/km
267
1159
Бучина Валерия (1991)
Москва
1:32:18,5
Ж - 53
Ж30 - 24
18:31 min/km
268
1277
Клишковская Руфина (1973)
Нижний Новгород
1:32:21,5
Ж - 54
Ж40 - 14
18:31 min/km
269
1415
Пантелеева Юлия (1981)
Истра
Fitness Оne Истра Мелоди
1:32:23,9
Ж - 55
Ж40 - 15
18:31 min/km
270
1135
Афонин Вадим (1989)
Москва
Алкардио
1:32:27,8
М - 215
М30 - 83
18:31 min/km
271
1514
Суфияров Ильдар (1993)
Казань
1:32:34,1
М - 216
М18 - 25
18:31 min/km
272
1578
Шевчук Людмила (1974)
Санкт-Петербург
Сириус Спб
1:32:42,0
Ж - 56
Ж40 - 16
18:31 min/km
273
1329
Лаврова Полина (1994)
Нижний Новгород
Gold`s Fitness Hampton
1:32:45,9
Ж - 57
Ж18 - 13
18:31 min/km
274
1351
Мадянов Александр (1986)
Нижний Новгород
1:32:49,7
М - 217
М30 - 84
18:31 min/km
275
1616
Kuznetsova Evgenia (1985)
Москва
Территория фитнеса
1:32:56,0
Ж - 58
Ж30 - 25
18:31 min/km
276
1458
Родкина Виктория (1994)
Москва
SwimRocket
1:33:09,8
Ж - 59
Ж18 - 14
18:43 min/km
277
1169
Владиславлев Павел (1977)
Москва
World class наметкина
1:33:23,2
М - 218
М40 - 70
18:43 min/km
278
1335
Леонова Ольга (1991)
Новосибирск
I Love Supersport Новосибирск
1:33:28,6
Ж - 60
Ж30 - 26
18:43 min/km
279
1648
Белей Виктор (1983)
0
1:33:32,1
М - 219
М30 - 85
18:43 min/km
280
1432
Пипченко Сергей (1973)
Гомель
1:33:46,7
М - 220
М40 - 71
18:43 min/km
281
1401
Новицкий Максим (1983)
Москва
1:33:49,8
М - 221
М30 - 86
18:43 min/km
282
1430
Петров Олег (1968)
Нижний Новгород
1:33:55,9
М - 222
М50 - 35
18:43 min/km
283
1391
Нечаева Вита (1982)
Москва
I love swimming
1:33:58,3
Ж - 61
Ж40 - 17
18:43 min/km
284
1124
Александров Антон (1975)
Нижний Новгород
1:34:06,0
М - 223
М40 - 72
18:43 min/km
285
1644
Ломовцев Андрей (1983)
Москва
DOBROLEGTEAM
1:34:08,2
М - 224
М30 - 87
18:43 min/km
286
1209
Даниелян Артовазд (1985)
Москва
1:34:08,9
М - 225
М30 - 88
18:43 min/km
287
1590
Шурупов Михаил (1988)
Чебоксары
GreenGo Fitness
1:34:10,0
М - 226
М30 - 89
18:56 min/km
288
1611
Kaliada Krystsina (1993)
Minsk
1:34:12,3
Ж - 62
Ж18 - 15
18:56 min/km
289
1539
Тюлькевич Борис (1983)
Москва
1:34:14,7
М - 227
М30 - 90
18:56 min/km
290
1460
Романова Анастасия (1992)
Москва
1:34:20,0
Ж - 63
Ж30 - 27
18:56 min/km
291
1574
Шадрина Ольга (1988)
Новосибирск
I Love Swimming Новосибирск
1:34:23,1
Ж - 64
Ж30 - 28
18:56 min/km
292
1492
Сидельников Алексей (1980)
Москва
1:34:25,8
М - 228
М40 - 73
18:56 min/km
293
1646
Рычков Константин (1973)
Муром
1:34:36,9
М - 229
М40 - 74
18:56 min/km
294
1407
Островская Вероника (1990)
МИНСК
i-SWIM
1:34:37,8
Ж - 65
Ж30 - 29
18:56 min/km
295
1123
Алеев Камиль (1970)
Казань
I Love Swimming Kazan
1:34:38,3
М - 230
М50 - 36
18:56 min/km
296
1423
Перепечаев Дмитрий (1980)
Ростов на Дону
Триатлон Ростов
1:34:40,2
М - 231
М40 - 75
18:56 min/km
297
1177
Галкин Андрей (1981)
Москва
1:34:43,8
М - 232
М40 - 76
18:56 min/km
298
1479
Светличный Вячеслав (1985)
Москва
ПлавКлуб
1:34:43,9
М - 233
М30 - 91
18:56 min/km
299
1327
Поваров Антон (1987)
Ульяновск
1:34:59,4
М - 234
М30 - 92
18:56 min/km
300
1079
Яничев Алексей (1987)
Москва
1:34:59,5
М - 235
М30 - 93
18:56 min/km
301
1398
Николичев Клим (1996)
Нижний Новгород
1:34:59,8
М - 236
М18 - 26
18:56 min/km
302
1309
Кривошеин Александр (2002)
Нижний новгород
1:35:00,3
М - 237
М18 - 27
18:56 min/km
303
1291
Комаров Игорь (1964)
Нижний Новгород
1:35:01,0
М - 238
М50 - 37
18:56 min/km
304
1167
Винокуров Артем (1990)
Москва
1:35:04,8
М - 239
М30 - 94
18:56 min/km
305
1372
Миронычев Алексей (1985)
Москва
ILS
1:35:20,4
М - 240
М30 - 95
19:09 min/km
306
1499
Смахтин Евгений (1967)
Тюмень
1:35:20,7
М - 241
М50 - 38
19:09 min/km
307
1553
Хакимов Азамат (1979)
Стерлибашево
1:35:24,7
М - 242
М40 - 77
19:09 min/km
308
1180
Гасиловский Давид (1990)
Москва
1:35:37,3
М - 243
М30 - 96
19:09 min/km
309
1581
Шестерикова Ольга (1971)
Москва
1:35:46,8
Ж - 66
Ж50 - 3
19:09 min/km
310
1344
Лукашин Николай (1978)
Москва
Нет клуба
1:35:48,2
М - 244
М40 - 78
19:09 min/km
311
1302
Костин Николай (1988)
Москва
Ilovesuperport
1:35:55,9
М - 245
М30 - 97
19:09 min/km
312
1338
Литош Яна (1990)
Moscow
VTB
1:36:01,2
Ж - 67
Ж30 - 30
19:09 min/km
313
1322
Кулябина Мария (1991)
Нижний Новгород
Школа плавания M Y _ W A T E R
1:36:01,3
Ж - 68
Ж30 - 31
19:09 min/km
314
1323
Курбатова Юлия (1991)
Нижний Новгород
1:36:03,3
Ж - 69
Ж30 - 32
19:09 min/km
315
1288
Кокоулин Алексей (1975)
Санкт-Петербург
1:36:09,4
М - 246
М40 - 79
19:09 min/km
316
1609
Gogin Maksim (1978)
Ярославль
Бешеные Черепахи
1:36:14,5
М - 247
М40 - 80
19:09 min/km
317
1194
Гридин Константин (1983)
Москва
1:36:15,5
М - 248
М30 - 98
19:09 min/km
318
1470
Рябов Василий (1983)
Нижний Новгород
Стальные Кабаны
1:36:20,9
М - 249
М30 - 99
19:22 min/km
319
1491
Середкина Дина (1986)
Москва
SCTS
1:36:22,1
Ж - 70
Ж30 - 33
19:22 min/km
320
1202
Гурин Андрей (1990)
Москва
I Love Supersport
1:36:22,5
М - 250
М30 - 100
19:22 min/km
321
1585
Шишкалова Ольга (1986)
Москва
STAMINA
1:36:23,4
Ж - 71
Ж30 - 34
19:22 min/km
322
1540
Упоров Роман (1983)
Москва
SwimRocket
1:36:26,1
М - 251
М30 - 101
19:22 min/km
323
1293
Комягин Денис (1975)
Нижний Новгород
1:36:28,4
М - 252
М40 - 81
19:22 min/km
324
1349
Лысых Олег (1984)
Ростов
1:36:36,8
М - 253
М30 - 102
19:22 min/km
325
1362
Медведева Анастасия (1985)
Москва
1:36:46,3
Ж - 72
Ж30 - 35
19:22 min/km
326
1572
Шавкунов Валерий (1972)
Ростов-на-Дону
1:36:54,2
М - 254
М50 - 39
19:22 min/km
327
1222
Дорохов Сергей (1980)
Москва
1:36:55,1
М - 255
М40 - 82
19:22 min/km
328
1285
Козлова Галина (1988)
Москва
SberBank Triathlon Team
1:37:08,5
Ж - 73
Ж30 - 36
19:22 min/km
329
1567
Четвериков Дмитрий (1967)
Нижний Новгород
Fitnesshouse
1:37:10,1
М - 256
М50 - 40
19:22 min/km
330
1392
Никитин Андрей (1993)
Дзержиск
Физкульт Парковая
1:37:28,5
М - 257
М18 - 28
19:36 min/km
331
1612
Karpov Dmitrii (1990)
Moscow
1:37:56,0
М - 258
М30 - 103
19:36 min/km
332
1594
Юматов Владимир (1969)
ИВАНОВО
RESTLESS HEADS
1:38:01,9
М - 259
М50 - 41
19:36 min/km
333
1619
Mednikov Artem (1992)
Череповец
Severstal No Limits
1:38:02,5
М - 260
М30 - 104
19:36 min/km
334
1257
Измайлов Максим (1990)
Москва
1:38:04,9
М - 261
М30 - 105
19:36 min/km
335
1208
Данзанова Дари (1984)
Санкт-Петербург
I Love Supersport
1:38:06,6
Ж - 74
Ж30 - 37
19:36 min/km
336
1625
Sychev Mikhail (1984)
Нижний Новгород
1:38:11,9
М - 262
М30 - 106
19:36 min/km
337
1368
Мингазов Радик (1986)
Казань
I Love Supersport
1:38:14,3
М - 263
М30 - 107
19:36 min/km
338
1129
Анисимов Сергей (1984)
Москва
1:38:18,8
М - 264
М30 - 108
19:36 min/km
339
1441
Попов Денис (1972)
Санкт-Петербург
1:38:19,0
М - 265
М50 - 42
19:36 min/km
340
1130
Ардышев Дмитрий (1978)
Челябинск
1:38:22,5
М - 266
М40 - 83
19:36 min/km
341
1512
Сумин Дмитрий (1981)
Королёв
Хофф
1:38:36,5
М - 267
М40 - 84
19:36 min/km
342
1453
Рагозина Надежда (1984)
Москва
Бег с Удовольствием
1:39:15,0
Ж - 75
Ж30 - 38
19:50 min/km
343
1561
Чекашев Сергей (1973)
Минск
1:39:15,3
М - 268
М40 - 85
19:50 min/km
344
1545
Фетисова Ирина (1988)
Балашиха
Алкардио
1:39:19,8
Ж - 76
Ж30 - 39
19:50 min/km
345
1448
Проценко Елена (1978)
Москва
SCDT
1:39:32,1
Ж - 77
Ж40 - 18
19:50 min/km
346
1137
Баенко Геннадий (1962)
г Волгоград
1:39:34,0
М - 269
М60 - 6
19:50 min/km
347
1386
Найда Дарья (1989)
Москва
1:39:34,7
Ж - 78
Ж30 - 40
19:50 min/km
348
1517
Танасюк Олег (1991)
Minsk
1:39:39,0
М - 270
М30 - 109
19:50 min/km
349
1303
Котов Сергей (1985)
Нижний Новгород
1:39:39,7
М - 271
М30 - 110
19:50 min/km
350
1304
Котова Антонина (1986)
Москва
Зебра енисейская
1:39:49,6
Ж - 79
Ж30 - 41
20:04 min/km
351
1510
Стремоусова Ирина (1990)
Москва
1:39:49,6
Ж - 80
Ж30 - 42
20:04 min/km
352
1181
Герасимов Виталий (1983)
Москва
1:39:58,1
М - 272
М30 - 111
20:04 min/km
353
1396
Николаев Сергей (1957)
москва
1:40:07,7
М - 273
М60 - 7
20:04 min/km
354
1547
Филин Михаил (1980)
Ростов на Дону
1:40:12,4
М - 274
М40 - 86
20:04 min/km
355
1435
Погорелов Павел (1990)
Москва
1:40:20,3
М - 275
М30 - 112
20:04 min/km
356
1524
Терёхин Сергей (1984)
Нижний Новгород
1:40:21,9
М - 276
М30 - 113
20:04 min/km
357
1301
Космарский Игорь (1981)
Москва
1:40:24,3
М - 277
М40 - 87
20:04 min/km
358
1532
Трифанов Андрей (1970)
Санкт-Петербург
1:40:27,5
М - 278
М50 - 43
20:04 min/km
359
1490
Сердюков Роман (1991)
Красногорск
1:40:35,9
М - 279
М30 - 114
20:04 min/km
360
1527
Тихомиров Денис (1993)
Москва
TREOLAN/ ICE UNION
1:40:50,9
М - 280
М18 - 29
20:04 min/km
361
1365
Меньшиков Антон (1989)
Оренбург
1:40:52,3
М - 281
М30 - 115
20:04 min/km
362
1168
Виняр Даниил (1970)
Москва
1:40:58,7
М - 282
М50 - 44
20:04 min/km
363
1647
Талалаев Дмитрий (1978)
Саранск
1:41:05,2
М - 283
М40 - 88
20:19 min/km
364
1560
Чарышнов Андрей (1982)
Москва
Главпсихплав
1:41:13,0
М - 284
М40 - 89
20:19 min/km
365
1382
Мурыков Эдуард (1995)
Химки
Iloveswiming
1:41:13,4
М - 285
М18 - 30
20:19 min/km
366
1538
Тюлина Татьяна (1976)
Нижний Новгород
Триатлон НН
1:41:14,1
Ж - 81
Ж40 - 19
20:19 min/km
367
1262
Калинин Евгений (1989)
Москва
1:41:16,7
М - 286
М30 - 116
20:19 min/km
368
1596
Юркова Ольга (1987)
Минск
WATERTEAM
1:41:17,8
Ж - 82
Ж30 - 43
20:19 min/km
369
1475
Самоходкин Александр (1990)
Москва
1:41:18,9
М - 287
М30 - 117
20:19 min/km
370
1526
Тимофеева Наталья (1973)
Москва
SwimRocket
1:41:22,1
Ж - 83
Ж40 - 20
20:19 min/km
371
1151
Бодня Сергей (1991)
Тула
1:41:29,3
М - 288
М30 - 118
20:19 min/km
372
1558
Цветков Роман (1993)
Нижний Новгород
1:41:31,8
М - 289
М18 - 31
20:19 min/km
373
1528
Тихонов Сергей (1989)
Нижний Новгород
1:41:34,8
М - 290
М30 - 119
20:19 min/km
374
1343
Лузина Екатерина (1984)
Москва
Бег с Удовольствием
1:41:38,6
Ж - 84
Ж30 - 44
20:19 min/km
375
1244
Зайцев Олег (1972)
Нижний Новгород
1:41:41,2
М - 291
М50 - 45
20:19 min/km
376
1134
Петрунина Юлия (1982)
Ульяновск
1:41:43,2
Ж - 85
Ж40 - 21
20:19 min/km
377
1378
Музаев Марат (1986)
Москва
Спортклуб КПРФ
1:41:43,9
М - 292
М30 - 120
20:19 min/km
378
1554
Хартян Александр (1993)
Краснодар
1:41:44,4
М - 293
М18 - 32
20:19 min/km
379
1347
Лупашко Дарья (1989)
Череповец
No_limits_people
1:42:01,7
Ж - 86
Ж30 - 45
20:19 min/km
380
1482
Селезнёв Сергей (1975)
Екатеринбург
1:42:09,2
М - 294
М40 - 90
20:19 min/km
381
1205
Давыдов Роман (1990)
Казань
Iloveswiming
1:42:21,5
М - 295
М30 - 121
20:34 min/km
382
1617
Manshina Natalya (1984)
Москва
1:42:21,9
Ж - 87
Ж30 - 46
20:34 min/km
383
1371
Миронов Виктор (1985)
Спб
1:42:23,2
М - 296
М30 - 122
20:34 min/km
384
1276
Климов Сергей (1980)
Москва
1:42:23,5
М - 297
М40 - 91
20:34 min/km
385
1297
Копылова Валерия (1991)
Москва
SwimRocket
1:42:23,6
Ж - 88
Ж30 - 47
20:34 min/km
386
1158
Буринов Давид (1986)
Москва
1:42:34,3
М - 298
М30 - 123
20:34 min/km
387
1240
Забегалов Алексей (1988)
Ковров
1:42:34,6
М - 299
М30 - 124
20:34 min/km
388
1251
Зотов Станислав (1990)
Москва
I Love Supersport
1:42:38,3
М - 300
М30 - 125
20:34 min/km
389
1431
Петров Георгий (1989)
Москва
1:42:38,5
М - 301
М30 - 126
20:34 min/km
390
1245
Зайцева Анастасия (1989)
Москва
1:42:40,8
Ж - 89
Ж30 - 48
20:34 min/km
391
1591
Шустов Вячеслав (1987)
Бронницы
1:42:45,8
М - 302
М30 - 127
20:34 min/km
392
1413
Паладин Александр (1991)
Красногорск
Crocus Fitness
1:42:53,2
М - 303
М30 - 128
20:34 min/km
393
1428
Петраш Екатерина (1988)
Москва
1:42:56,9
Ж - 90
Ж30 - 49
20:34 min/km
394
1173
Габбасов Рашит (1978)
Тольятти
1:42:58,2
М - 304
М40 - 92
20:34 min/km
395
1395
Николаев Валерий (1991)
Долгопрудный
1:43:16,5
М - 305
М30 - 129
20:34 min/km
396
1234
Ефанов Ярослав (1991)
Москва
SwimRocket
1:43:24,0
М - 306
М30 - 130
20:34 min/km
397
1326
Кушнер Ирина (1987)
Москва
F3 Team
1:43:37,2
Ж - 91
Ж30 - 50
20:50 min/km
398
1452
Пылева Kristina (1991)
Москва
SwimRocket
1:43:49,6
Ж - 92
Ж30 - 51
20:50 min/km
399
1451
Пушкина Ольга (1987)
Санкт-Петербург
Ilovesuperport
1:43:52,6
Ж - 93
Ж30 - 52
20:50 min/km
400
1535
Туев Валерий (1985)
Нижний Новгород
1:43:53,8
М - 307
М30 - 131
20:50 min/km
401
1242
Загородный Максим (1980)
Санкт-Петербург
1:43:54,7
М - 308
М40 - 93
20:50 min/km
402
1275
Климин Алексей (1987)
Нижний Новгород
1:43:57,8
М - 309
М30 - 132
20:50 min/km
403
1478
Саргаев Алексей (1986)
Рязань
Зубры Team
1:44:00,1
М - 310
М30 - 133
20:50 min/km
404
1494
Синякова Анастасия (1988)
Нижний Новгород
M Y _ W A T E R
1:44:05,4
Ж - 94
Ж30 - 53
20:50 min/km
405
1307
Красновский Олег (1961)
Троицк г Москва г
Воронин и К
1:44:06,6
М - 311
М60 - 8
20:50 min/km
406
1331
Ларионова Ольга (1986)
Москва
1:44:09,0
Ж - 95
Ж30 - 54
20:50 min/km
407
1602
Bondar Tatiana (1984)
Moscow
Главпсихплав
1:44:10,3
Ж - 96
Ж30 - 55
20:50 min/km
408
1346
Лукьянова Людмила (1992)
Уфа
1:44:34,9
Ж - 97
Ж30 - 56
20:50 min/km
409
1501
Смирнов Артём (1993)
Москва
Silver Swim
1:44:42,0
М - 312
М18 - 33
20:50 min/km
410
1171
Воронина Наталья (1976)
Нижний Новгород
1:44:44,2
Ж - 98
Ж40 - 22
20:50 min/km
411
1437
Подборский Александр (1976)
Красноярск
Triatleta
1:44:45,5
М - 313
М40 - 94
20:50 min/km
412
1370
Миргородский Владимир (1978)
Бор
1:44:58,3
М - 314
М40 - 95
21:05 min/km
413
1433
Плюхин Антон (1990)
Москва
1:45:01,1
М - 315
М30 - 134
21:05 min/km
414
1408
Остроумова Евгения (1991)
Мосва
@safonovcoach DREAMTEAM
1:45:01,3
Ж - 99
Ж30 - 57
21:05 min/km
415
1267
Карлыханов Алексей (1973)
Екатеринбург
ТРИАТЛЕТ
1:45:26,1
М - 316
М40 - 96
21:05 min/km
416
1232
Еремина Анастасия (1994)
Москва
I love swimming
1:45:33,5
Ж - 100
Ж18 - 16
21:05 min/km
417
1228
Елисеев Павел (1985)
Санкт-Петербург
1:45:33,8
М - 317
М30 - 135
21:05 min/km
418
1178
Галкина Надежда (1989)
Москва
Iloveswiming
1:45:34,3
Ж - 101
Ж30 - 58
21:05 min/km
419
1550
Фролова Татьяна (1974)
Москва
Iloveswiming
1:45:55,3
Ж - 102
Ж40 - 23
21:05 min/km
420
1598
Яковлева Елена (1991)
Москва
Главпсихплав
1:46:05,9
Ж - 103
Ж30 - 59
21:05 min/km
421
1363
Мельников Илья (1993)
Ижевск
SWIM+ Ижевск
1:46:09,9
М - 318
М18 - 34
21:22 min/km
422
1356
Максимов Руслан (1991)
Москва
Mevis
1:46:20,5
М - 319
М30 - 136
21:22 min/km
423
1522
Терентьева Екатерина (1986)
Москва
Ilovesuperport
1:46:23,3
Ж - 104
Ж30 - 60
21:22 min/km
424
1324
Курганова Елена (1972)
Реутов
1:46:25,5
Ж - 105
Ж50 - 4
21:22 min/km
425
1606
Elfimova Anna (1985)
Minsk
i-SWIM
1:46:41,0
Ж - 106
Ж30 - 61
21:22 min/km
426
1162
Ванчук Оксана (1984)
Минск
Tristyle
1:46:41,8
Ж - 107
Ж30 - 62
21:22 min/km
427
1235
Жарикова Арина (1968)
Санкт-Петербург
SwimLab
1:46:49,8
Ж - 108
Ж50 - 5
21:22 min/km
428
1313
Крылова Вера (1971)
Чебоксары
АквАйСпорт-Чувашия
1:47:23,1
Ж - 109
Ж50 - 6
21:22 min/km
429
1548
Фильшина Инна (1964)
Подпорожье
1:47:26,2
Ж - 110
Ж50 - 7
21:22 min/km
430
1523
Терехин Артем (1982)
Нижний Новгород
1:47:30,7
М - 320
М40 - 97
21:22 min/km
431
1507
Споров Кирилл (1983)
Нижний Новгород
1:47:31,2
М - 321
М30 - 137
21:22 min/km
432
1600
Яшина Мария (1974)
Санкт-Петербург (Санкт-Петербург)
1:47:40,4
Ж - 111
Ж40 - 24
21:38 min/km
433
1174
Гавриков Юрий (1963)
Москва
1:47:51,5
М - 322
М50 - 46
21:38 min/km
434
1399
Никулина Марина (1964)
Нижний Новгород
1:48:34,4
Ж - 112
Ж50 - 8
21:38 min/km
435
1298
Клочков Андрей (1985)
Выкса
1:48:36,3
М - 323
М30 - 138
21:38 min/km
436
1166
Ващук Татьяна (1985)
Королев
1:48:46,2
Ж - 113
Ж30 - 63
21:38 min/km
437
1273
Киселева Елена (1991)
Новосибирск
1:48:46,6
Ж - 114
Ж30 - 64
21:38 min/km
438
1450
Пухов Сергей (1964)
Москва
1:49:28,4
М - 324
М50 - 47
21:55 min/km
439
1201
Гудков Дмитрий (1986)
Нижний Новгород
1:49:32,3
М - 325
М30 - 139
21:55 min/km
440
1352
Макаренкова Екатерина (1981)
Москва
SilwerSwim
1:49:41,4
Ж - 115
Ж40 - 25
21:55 min/km
441
1259
Кадышева Александра (2000)
Москва
ФФМ
1:49:42,0
Ж - 116
Ж18 - 17
21:55 min/km
442
1215
Денисов Виталий (1985)
Великий Новгород
АРР Спорт
1:50:09,5
М - 326
М30 - 140
21:55 min/km
443
1564
Чернега Владимир (1968)
Москва
1:50:15,0
М - 327
М50 - 48
21:55 min/km
444
1172
Высоких Александр (1982)
Arkhangelsk
1:50:19,7
М - 328
М40 - 98
21:55 min/km
445
1268
Каспарова Седа (1987)
Москва
1:51:11,6
Ж - 117
Ж30 - 65
22:13 min/km
446
1146
Белевская Наталья (1972)
Москва
1:51:25,7
Ж - 118
Ж50 - 9
22:13 min/km
447
1464
Рудакова Наталья (1984)
Москва
ROSNEFT Triathlon Team
1:51:34,5
Ж - 119
Ж30 - 66
22:13 min/km
448
1481
Селезнев Владимир (1976)
Russia
Iloveswiming
1:52:01,8
М - 329
М40 - 99
22:31 min/km
449
1422
Перельман Георгий (1980)
Нижний Новгород
1:52:03,9
М - 330
М40 - 100
22:31 min/km
450
1575
Шакирзянов Ренат (1979)
Москва
НИЛ МАСТЕРС
1:52:45,6
М - 331
М40 - 101
22:31 min/km
451
1217
Денисова Татьяна (1985)
Москва
I love swimming
1:53:20,6
Ж - 120
Ж30 - 67
22:31 min/km
452
1186
Головина Лилия (1977)
г Москва
1:53:23,2
Ж - 121
Ж40 - 26
22:49 min/km
453
1369
Минеев Дмитрий (1993)
Нижний Новгород
1:53:53,1
М - 332
М18 - 35
22:49 min/km
454
1282
Коваль Семен (1989)
Лобня
1:54:06,9
М - 333
М30 - 141
22:49 min/km
455
1266
Каримов Иван (1989)
Москва
1:54:09,1
М - 334
М30 - 142
22:49 min/km
456
1253
Зюзина Татьяна (1977)
Санкт-Петербург
SwimLab
1:54:12,7
Ж - 122
Ж40 - 27
22:49 min/km
457
1497
Слуцкий Михаил (1976)
Москва
F3
1:54:17,4
М - 335
М40 - 102
22:49 min/km
458
1516
Таберт Андрей (1983)
Ханты-Мансийск
Aquaholic
1:54:23,9
М - 336
М30 - 143
22:49 min/km
459
1488
Сергеева Юлия (1982)
Минск
WATERTEAM
1:54:55,7
Ж - 123
Ж40 - 28
22:49 min/km
460
1412
Пакулина Надежда (1983)
Екатеринбург
1:56:26,9
Ж - 124
Ж30 - 68
23:08 min/km
461
1586
Шляпина Галина (1986)
Москва
1:57:35,7
Ж - 125
Ж30 - 69
23:28 min/km
462
1328
Кыров Егор (1992)
Ярославль
1:57:54,7
М - 337
М30 - 144
23:28 min/km
463
1142
Барышникова Елена (1975)
Москва
Плавание с удовольствием
1:57:58,3
Ж - 126
Ж40 - 29
23:28 min/km
464
1367
Мешкова Кетевана (1973)
Москва
Stamina Swimming Club
1:58:01,7
Ж - 127
Ж40 - 30
23:28 min/km
465
1571
Шабанов Максим (1995)
Липецк
1:58:07,4
М - 338
М18 - 36
23:28 min/km
466
1618
Mcsimova Ksenia (1974)
Moscow
SwimRocket
1:59:16,6
Ж - 128
Ж40 - 31
23:48 min/km
467
1265
Карельский Дмитрий (1988)
Москва
2:00:45,8
М - 339
М30 - 145
24:09 min/km
468
1320
Кузнецова Татьяна (1966)
москва
SwimRocket
2:00:51,6
Ж - 129
Ж50 - 10
24:09 min/km
469
1634
Гаврилов Сергей (1987)
Санкт-Петербург
2:01:25,2
М - 340
М30 - 146
24:09 min/km
470
1249
Заусаева Яна (1987)
Москва
2:04:27,1
Ж - 130
Ж30 - 70
24:52 min/km
471
1380
Муратов Серик (1969)
Г.Аксу
2:05:01,2
М - 341
М50 - 49
24:52 min/km
472
1317
Кузнецов Антон (1984)
Нижний Новгород
ДИКИЕ БИЗОНЫ
2:05:48,3
М - 342
М30 - 147
25:15 min/km
473
1287
Кокарев Александр (1969)
Вологда
2:09:28,8
М - 343
М50 - 50
26:02 min/km
474
1319
Кузнецова Юлия (1978)
Нижний Новгород
2:16:02,0
Ж - 131
Ж40 - 32
27:19 min/km
DNF
1414
Пантелеев Максим (1986)
Красноярск
---
---

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2022     Информация для организаторов