Online entry system
24.04.2022 ВС :: г. Псков
Псковский Марафон 2022


Total participants 798   Total distance 9990.963 km
Average pace: 05:07 min/km   Max pace: 02:50 min/km


~60%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
4055
Солнцев Эдуард (1990)
Псковская обл.
PRO SPORT
2:38:46,3
2:38:45,1
М - 1
М18 - 1
03:45 min/km
2
4074
Яковлев Александр (1986)
Ленинградская обл.
КЛБ Тихвин
2:40:27,1
2:40:25,6
М - 2
М18 - 2
03:48 min/km
3
4022
Зобов Максим (1970)
Санкт-Петербург
PAPA RUN
2:44:08,0
2:44:06,5
М - 3
М50 - 1
03:53 min/km
4
4049
Савлуков Николай (1987)
Московская обл.
БЕГАНУТЫЕ
2:46:26,8
2:46:25,7
М - 4
М18 - 3
03:56 min/km
5
4019
Емельянов Игорь (1980)
Санкт-Петербург
FENIX
2:51:25,3
2:51:24,9
М - 5
М40 - 1
04:03 min/km
6
4009
Вакарчук Денис (1981)
Ленинградская обл.
Динамо Спб
2:52:34,7
2:52:33,2
М - 6
М40 - 2
04:05 min/km
7
4061
Теличко Николай (1985)
Санкт-Петербург
Sphere of PB (SPB)
2:54:56,4
2:54:53,6
М - 7
М18 - 4
04:08 min/km
8
4045
Примак Алексей (1993)
Псковская обл.
2:54:58,3
2:54:57,0
М - 8
М18 - 5
04:08 min/km
9
4065
Федоров Антон (1990)
Санкт-Петербург
2:56:09,6
2:56:09,1
М - 9
М18 - 6
04:10 min/km
10
4054
Сокунова Екатерина (1982)
Санкт-Петербург
SL Team
3:04:22,0
3:04:19,4
Ж - 1
Ж40 - 1
04:21 min/km
11
4070
Царук Евгений (1977)
Санкт-Петербург
VOKUEVA TEAM
3:05:14,3
3:05:12,5
М - 10
М40 - 3
04:23 min/km
12
4058
Султанов Шамиль (1986)
Москва
3:08:19,3
3:08:16,9
М - 11
М18 - 7
04:27 min/km
13
4042
Перепеч Игорь (1971)
Санкт-Петербург
Кировск
3:10:19,6
3:10:17,4
М - 12
М50 - 2
04:30 min/km
14
4032
Малюгин Никита (1995)
Санкт-Петербург
DINAMO SPB
3:10:34,5
3:10:31,4
М - 13
М18 - 8
04:31 min/km
15
4033
Матвеев Роман (2004)
Псковская обл.
Печорская ДЮСШ
3:10:45,1
3:10:41,0
М - 14
М18 - 9
04:31 min/km
16
4067
Филистович Евгений (1985)
Санкт-Петербург
Fenix Team
3:10:47,8
3:10:47,2
М - 15
М18 - 10
04:31 min/km
17
4014
Гуров Максим (1981)
Омская обл.
3:12:43,0
3:12:41,6
М - 16
М40 - 4
04:33 min/km
18
4064
Ужегов Александр (1990)
Смоленская обл.
3:17:45,6
3:17:39,1
М - 17
М18 - 11
04:40 min/km
19
4059
Сухих Анна (1985)
Московская обл.
Skywalkers
3:18:13,4
3:18:11,8
Ж - 2
Ж18 - 1
04:41 min/km
20
4035
Межуев Илья (1987)
Псковская обл.
#негативныелюди
3:18:22,4
3:18:19,5
М - 18
М18 - 12
04:41 min/km
21
4071
Чемерченко Дмитрий (1970)
Санкт-Петербург
Команда Ураган
3:18:37,2
3:18:30,2
М - 19
М50 - 3
04:42 min/km
22
4057
Столбов Евгений (1982)
Нижегородская обл.
3:24:12,8
3:24:04,2
М - 20
М40 - 5
04:49 min/km
23
4002
Барышникова Евгения (1987)
Санкт-Петербург
3:25:41,6
3:25:38,2
Ж - 3
Ж18 - 2
04:52 min/km
24
4037
Никифоров Алексей (1985)
Санкт-Петербург
Ахиллес
3:25:55,6
3:25:50,8
М - 21
М18 - 13
04:52 min/km
25
4062
Тихов Николай (1958)
Смоленская обл.
БиМ
3:28:41,6
3:28:40,0
М - 22
М60 - 1
04:56 min/km
26
4016
Денисов Денис (1987)
Московская обл.
3:29:00,2
3:28:55,9
М - 23
М18 - 14
04:56 min/km
27
4025
Канев Руслан (1984)
р. Коми
3:29:21,8
3:29:19,8
М - 24
М18 - 15
04:57 min/km
28
4073
Шахнюк Екатерина (1990)
Ленинградская обл.
3:29:23,8
3:29:18,8
Ж - 4
Ж18 - 3
04:57 min/km
29
4050
Свиридова Татьяна (1963)
Ленинградская обл.
Динамо СПб
3:30:51,7
3:30:49,1
Ж - 5
Ж50 - 1
04:59 min/km
30
4069
Царёв Александр (1981)
Санкт-Петербург
3:31:06,1
3:31:03,5
М - 25
М40 - 6
05:00 min/km
31
4005
Бендер Александр (1956)
Новгородская обл.
Novgorodrun
3:31:43,6
3:31:40,9
М - 26
М60 - 2
05:01 min/km
32
4012
Галяев Юрий (1968)
Новгородская обл.
АктивЛинк
3:34:25,1
3:34:17,5
М - 27
М50 - 4
05:04 min/km
33
4068
Хирвонен Сергей (1994)
Псковская обл.
PRO SPORT
3:35:45,0
3:35:42,5
М - 28
М18 - 16
05:06 min/km
34
4024
Казаков Антон (1984)
Санкт-Петербург
RRUNS
3:38:51,2
3:38:48,6
М - 29
М18 - 17
05:11 min/km
35
4026
Кирильчук Владимир (1982)
Санкт-Петербург
Сильвия
3:38:51,2
3:38:48,5
М - 30
М40 - 7
05:11 min/km
36
4031
Макаров Денис (1984)
Ленинградская обл.
3:41:46,9
3:41:43,2
М - 31
М18 - 18
05:15 min/km
37
4044
Петрова Юлия (1980)
Новгородская обл.
NovgorodRun
3:41:53,7
3:41:51,6
Ж - 6
Ж40 - 2
05:15 min/km
38
4013
Глушков Юрий (1966)
Орловская обл.
Урал-100
3:42:09,2
3:42:05,5
М - 32
М50 - 5
05:15 min/km
39
4020
Жирнов Алексей (1976)
Санкт-Петербург
3:43:52,3
3:43:46,2
М - 33
М40 - 8
05:18 min/km
40
4029
Лисин Павел (1990)
Санкт-Петербург
Dикие
3:44:11,5
3:44:09,8
М - 34
М18 - 19
05:18 min/km
41
4060
Sushkin Maxim (1976)
Санкт-Петербург
3:44:30,3
3:44:27,7
М - 35
М40 - 9
05:19 min/km
42
4001
Бабурин Игорь (1985)
Санкт-Петербург
Парсек
3:45:25,3
3:45:24,1
М - 36
М18 - 20
05:20 min/km
43
4036
Минин Иван (1990)
Новгородская обл.
NovgorodRun
3:49:27,4
3:49:25,4
М - 37
М18 - 21
05:25 min/km
44
4034
Мацур Сергей (1966)
Санкт-Петербург
3:50:05,6
3:50:02,0
М - 38
М50 - 6
05:26 min/km
45
4008
Булавин Олег (1972)
Нижегородская обл.
3:51:59,6
3:51:57,5
М - 39
М50 - 7
05:30 min/km
46
4051
Сергеев Павел (1983)
Санкт-Петербург
Сестрорецкие Гвозди
3:53:35,9
3:53:33,3
М - 40
М18 - 22
05:32 min/km
47
4040
Новикова Анна (1989)
Санкт-Петербург
3:53:56,2
3:53:52,6
Ж - 7
Ж18 - 4
05:32 min/km
48
4063
Трофимов Илья (1985)
Новгородская обл.
Клуб триатлона и бега "Валдай"
3:54:02,6
3:53:59,6
М - 41
М18 - 23
05:32 min/km
49
4023
Иванов Петр (1955)
Смоленская обл.
клб бим
3:54:16,3
3:54:14,7
М - 42
М60 - 3
05:33 min/km
50
4028
Кулигин Никита (1986)
Санкт-Петербург
3:55:28,5
3:55:24,2
М - 43
М18 - 24
05:34 min/km
51
4047
Рудаков Роман (1991)
Санкт-Петербург
Лично
3:57:23,9
3:57:18,8
М - 44
М18 - 25
05:37 min/km
52
4056
Сомов Роман (2004)
Псковская обл.
Скобарь
3:57:51,6
3:57:47,5
М - 45
М18 - 26
05:37 min/km
53
4072
Чумаков Сергей (1978)
Санкт-Петербург
Красногвардеец
3:59:26,3
3:59:21,9
М - 46
М40 - 10
05:40 min/km
54
4030
Макаров Алексей (1979)
Псковская обл.
Беговой Псков
3:59:34,5
3:59:30,2
М - 47
М40 - 11
05:40 min/km
55
4006
Блиндюк Роман (1982)
Санкт-Петербург
SBERBANK Triathlon Team
3:59:50,2
3:59:43,1
М - 48
М40 - 12
05:41 min/km
56
4043
Петров Петр (1962)
Москва
SBR88
4:00:27,9
4:00:26,7
М - 49
М60 - 4
05:42 min/km
57
4038
Николаев Анатолий (1980)
Псковская обл.
4:02:09,9
4:02:04,0
М - 50
М40 - 13
05:43 min/km
58
4007
Бударин Михаил (1995)
Псковская обл.
4:03:00,2
4:02:56,2
М - 51
М18 - 27
05:46 min/km
59
4027
Князев Александр (1950)
Смоленская обл.
лично
4:08:54,1
4:08:50,6
М - 52
М70 - 1
05:53 min/km
60
4066
Филимонов Александр (1982)
Москва
FilSport
4:12:31,2
4:12:28,2
М - 53
М40 - 14
05:58 min/km
61
4052
Серёжина Наталия (1995)
Санкт-Петербург
КЛБ Самсон
4:14:18,5
4:14:13,2
Ж - 8
Ж18 - 5
06:01 min/km
62
4039
Николаев Сергей (1981)
Псковская обл.
Уграда
4:14:41,6
4:14:35,1
М - 54
М40 - 15
06:02 min/km
63
4003
Баяндин Иван (1953)
Пермский край
17 верст
4:16:01,3
4:15:56,5
М - 55
М60 - 5
06:03 min/km
64
4048
Савельев Сергей (1958)
Новгородская обл.
Акрон
4:27:09,3
4:27:03,6
М - 56
М60 - 6
06:20 min/km
65
4004
Белов Александр (1954)
Ленинградская обл.
Тихвин
4:37:19,9
4:37:14,8
М - 57
М60 - 7
06:33 min/km
66
4041
Пеньшин Александр (1984)
Московская обл.
4:37:47,8
4:37:41,9
М - 58
М18 - 28
06:35 min/km
67
4010
Виноградов Борис (1964)
Псковская обл.
Скобарь Псков
4:41:45,2
4:41:39,3
М - 59
М50 - 8
06:40 min/km
68
4011
Воронов Валерий (1953)
Санкт-Петербург
КЛБ Динамо СПб
4:45:57,1
4:45:51,5
М - 60
М60 - 8
06:46 min/km
DNF
4015
Демьянов Андрей (1966)
Санкт-Петербург
Динамо Спб
---
---
DNF
4021
Жирнова Анна (1979)
Санкт-Петербург
---
---

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2022     Информация для организаторов