25.02.2024 ВС :: г. Выборг
Выборгский лыжный марафон



Total finishers 176   Total distance 2446.2 km
Average pace: 04:00 min/km   Max pace: 02:40 min/km


~7%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
99
Горошников Дмитрий (1993)
Архангельская обл.
ILVES/PomorSKI
1:20:18,7
М - 1
М30 - 1
02:40 min/km
2
123
Матренцев Михаил (1995)
Ленинградская обл.
1:28:18,9
М - 2
М21 - 1
02:56 min/km
3
89
Белянин Георгий (1999)
Ленинградская обл.
Фаворит
1:33:29,3
М - 3
М21 - 2
03:06 min/km
4
91
Борисовский Сергей (2006)
Ленинградская обл.
МБУ СОШ Фаворит
1:34:16,7
М - 4
М18 - 1
03:08 min/km
5
92
Боровский Вячеслав (2002)
Архангельская обл.
ВАС
1:34:18,8
М - 5
М21 - 3
03:08 min/km
6
97
Веденина Дарья (1991)
Москва
GoldFinch Team
1:34:45,6
Ж - 1
Ж30 - 1
03:09 min/km
7
98
Вишнякова Надежда (1990)
Ленинградская обл.
Фаворит
1:36:55,2
Ж - 2
Ж30 - 2
03:13 min/km
8
118
Куликов Андрей (1963)
Санкт-Петербург
Орехово
1:37:26,9
М - 6
М60 - 1
03:14 min/km
9
90
Богданов Антон (1982)
Ленинградская обл.
Toxovo Team
1:38:29,3
М - 7
М40 - 1
03:16 min/km
10
138
Семилетенко Арсений (1986)
Камчатский край
GoldFinch Team
1:39:06,2
М - 8
М30 - 2
03:18 min/km
11
115
Ковалев Виктор (1969)
Ленинградская обл.
Старт
1:39:58,0
М - 9
М50 - 1
03:20 min/km
12
141
Смирнов Дмитрий (1977)
Ленинградская обл.
Start
1:40:23,7
М - 10
М40 - 2
03:20 min/km
13
109
Истомин Роман (1990)
Санкт-Петербург
1:41:32,8
М - 11
М30 - 3
03:23 min/km
14
133
Пестерев Александр (1981)
Санкт-Петербург
DOUBLE CLUB
1:43:05,5
М - 12
М40 - 3
03:26 min/km
15
132
Перминов Андрей (1989)
Ленинградская обл.
СШОР Фаворит
1:43:08,5
М - 13
М30 - 4
03:26 min/km
16
110
Кадесников Сергей (1973)
Ленинградская обл.
Выборгская таможня
1:46:17,0
М - 14
М50 - 2
03:32 min/km
17
103
Забавин Артем (2003)
Самарская обл.
Военная академия связи
1:46:35,7
М - 15
М21 - 4
03:33 min/km
18
116
Колпашников Денис (1984)
Тверская обл.
Снеговик
1:46:50,9
М - 16
М40 - 4
03:33 min/km
19
129
Окулов Антон (1978)
Ленинградская обл.
Start
1:46:57,9
М - 17
М40 - 5
03:34 min/km
20
125
Мошта Михаил (1995)
Ленинградская обл.
1:47:21,9
М - 18
М21 - 5
03:34 min/km
21
130
Орехов Сергей (1990)
Ленинградская обл.
Технониколь
1:48:35,4
М - 19
М30 - 5
03:37 min/km
22
104
Зимовец Сергей (1973)
Ленинградская обл.
Старт
1:48:38,0
М - 20
М50 - 3
03:37 min/km
23
146
Туркин Алексей (1983)
Ленинградская обл.
Старт
1:49:21,0
М - 21
М40 - 6
03:38 min/km
24
86
Антонов Петр (1970)
Ленинградская обл.
Прибой
1:50:19,2
М - 22
М50 - 4
03:40 min/km
25
143
Ставцев Матвей (1979)
Москва
СК "Альфа-Битца"
1:50:39,9
М - 23
М40 - 7
03:41 min/km
26
131
Певнев Роман (1984)
Ленинградская обл.
Boroda-Team
1:51:44,4
М - 24
М40 - 8
03:43 min/km
27
197
Петров Сергей (1986)
Санкт-Петербург
1:51:58,9
М - 25
М30 - 6
03:44 min/km
28
111
Калинин Михаил (1983)
Ленинградская обл.
1:52:00,0
М - 26
М40 - 9
03:44 min/km
29
106
Иванов Дмитрий (1982)
Ленинградская обл.
1:52:57,7
М - 27
М40 - 10
03:45 min/km
30
93
Брютов Вячеслав (1978)
Санкт-Петербург
1:53:01,7
М - 28
М40 - 11
03:46 min/km
31
117
Красненков Алексей (1964)
Ленинградская обл.
Прибой
1:53:27,1
М - 29
М60 - 2
03:46 min/km
32
124
Мосунов Владимир (1979)
Санкт-Петербург
РВПЛ
1:53:27,8
М - 30
М40 - 12
03:46 min/km
33
147
Урванцев Максим (1973)
Ленинградская обл.
Старт
1:53:31,4
М - 31
М50 - 5
03:47 min/km
34
87
Bashmakov Dmitrii (1981)
Санкт-Петербург
1:54:01,2
М - 32
М40 - 13
03:47 min/km
35
152
Яковлев Валентин (1956)
Ленинградская обл.
Прибой
1:55:04,2
М - 33
М60 - 3
03:49 min/km
36
148
Утин Вадим (1987)
Ленинградская обл.
ILVES
1:55:42,3
М - 34
М30 - 7
03:51 min/km
37
127
Никаншин Константин (1982)
Ленинградская обл.
Start
1:55:43,1
М - 35
М40 - 14
03:51 min/km
38
120
Макаров Михаил (1980)
Ленинградская обл.
Фаворит
1:55:43,8
М - 36
М40 - 15
03:51 min/km
39
94
Бубликов Виктор (1975)
Москва
1:55:48,1
М - 37
М40 - 16
03:51 min/km
40
145
Тряпьев Дмитрий (1981)
Санкт-Петербург
1:55:48,1
М - 38
М40 - 17
03:51 min/km
41
126
Мураков Иван (1983)
Санкт-Петербург
2:00:40,6
М - 39
М40 - 18
04:01 min/km
42
102
Ефремов Артем (1985)
Москва
Goldfinch
2:00:46,8
М - 40
М30 - 8
04:01 min/km
43
137
Сафонов Аркадий (1986)
Ленинградская обл.
"Старт"
2:01:29,0
М - 41
М30 - 9
04:02 min/km
44
122
Маслова Евгения (1992)
Санкт-Петербург
Кузьмолово
2:02:11,8
Ж - 3
Ж30 - 3
04:04 min/km
45
128
Овчаров Андрей (1977)
Санкт-Петербург
Ski Time
2:03:07,4
М - 42
М40 - 19
04:06 min/km
46
114
Климович Валентина (1980)
Ленинградская обл.
Ilves
2:03:25,8
Ж - 4
Ж40 - 1
04:06 min/km
47
136
Рожков Антон (1983)
Санкт-Петербург
Gazprom Triathlon Team
2:08:14,7
М - 43
М40 - 20
04:16 min/km
48
142
Сосик Ольга (1983)
Псковская обл.
2:10:16,3
Ж - 5
Ж40 - 2
04:20 min/km
49
200
Карпенко Даниил (1983)
Ленинградская обл.
Ilves
2:10:49,2
М - 44
М40 - 21
04:21 min/km
50
96
Васильченко Игорь (1959)
Санкт-Петербург
2:11:09,4
М - 45
М60 - 4
04:22 min/km
51
144
Топорев Константин (1957)
Санкт-Петербург
Клуб СТАРТ
2:11:19,2
М - 46
М60 - 5
04:22 min/km
52
149
Филипов Антон (1984)
Санкт-Петербург
2:12:46,2
М - 47
М40 - 22
04:25 min/km
53
134
Пономарева Вера (1979)
Санкт-Петербург
ПЕДАЛЬКИ
2:14:26,3
Ж - 6
Ж40 - 3
04:28 min/km
54
108
Иванькин Максим (1980)
Ленинградская обл.
2:17:47,3
М - 48
М40 - 23
04:35 min/km
55
153
Яковлев Юрий (2002)
Санкт-Петербург
ВАС
2:20:49,7
М - 49
М21 - 6
04:41 min/km
56
151
Шурпатова Виктория (1987)
Ленинградская обл.
2:24:42,7
Ж - 7
Ж30 - 4
04:49 min/km
57
100
Давыдов Василий (1964)
Санкт-Петербург
2:30:02,5
М - 50
М60 - 6
05:00 min/km
58
112
Каштанов Александр (1963)
Санкт-Петербург
GPNTRICLUB
2:40:36,3
М - 51
М60 - 7
05:21 min/km
59
121
Мартынова Лада (1968)
Ленинградская обл.
Runlab
3:46:19,9
Ж - 8
Ж50 - 1
07:32 min/km
DNF
101
Думин Антон (1977)
Санкт-Петербург
GPNTRICLUB
---
---
DNF
107
Иванова Марина (1987)
Санкт-Петербург
COME ON SWIMRUN
---
---

Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2024