Total finishers 115 Total distance 164 km
Average pace: 13:39 min/km Max pace: 03:04 min/km Contest
Gender
Age group
Input your name or team
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
127
Казанцев Тимур
Москва
САО
06:10,0
Квал. - 1 м.М50 - 1
03:04 min/km
1
77
Журкин Георгий (1988)
Москва
Москва ЗАО
06:18,7
Квал. - 3 м.М19 - 1
03:09 min/km
1
112
Митрошин Сергей (1975)
Москва
Dentro Ski Team
06:29,2
Квал. - 1 м.М40 - 1
03:14 min/km
1
46
Дроздов Алексей (2007)
Москва
ЛК Ново переделкино
06:38,6
Квал. - 1 м.М16 - 1
03:19 min/km
1
129
Прокофьев Вадим (1961)
Москва
ЛК Ново переделкино
07:13,5
Квал. - 1 м.М60 - 1
03:36 min/km
1
61
Шитиков Виталий (2005)
Москва
'Олимп' Горьков А.В
08:15,7
Квал. - 1 м.М18 - 1
04:08 min/km
1
68
Сорокина Ульяна (1985)
Москва
Vernadka
10:10,7
Квал. - 2 м.Ж19 - 1
05:05 min/km
1
41
Некрасова Мария (2007)
Москва
ЛК Ново переделкино
11:07,3
Квал. - 1 м.Ж16 - 1
05:33 min/km
1
101
Рыбалко Наталья (1976)
Москва
Реутов
12:45,1
Квал. - 1 м.Ж40 - 1
06:23 min/km
1
120
Голубенка Наталья (1963)
Москва
Ленинский р-н
20:21,8
Квал. - 1 м.Ж50 - 1
10:09 min/km
2
74
Борисов Александр (1995)
Москва
Москва СЗАО
06:31,3
Квал. - 4 м.М19 - 2
03:15 min/km
2
55
Чадаев Алексей (2006)
Москва
ЛК Ново переделкино
07:10,9
Квал. - 2 м.М16 - 2
03:35 min/km
2
125
Смирнов Дмитрий (1967)
Москва
Ивантеевка
07:34,6
Квал. - 2 м.М50 - 2
03:47 min/km
2
111
Меркушкин Борис (1977)
Москва
Москва СВАО
08:20,8
Квал. - 3 м.М40 - 2
04:10 min/km
2
143
Светлицкий Михаил
Москва
08:36,9
Квал. - 2 м.М18 - 2
04:18 min/km
2
128
Маруев Алексей (1961)
Москва
TRIM
09:06,4
Квал. - 2 м.М60 - 2
04:33 min/km
2
64
Новикова Юлия
Москва
10:01,8
Квал. - 1 м.Ж19 - 2
05:01 min/km
2
42
Санталова Софья (2007)
Москва
Буревестник
11:51,6
Квал. - 2 м.Ж16 - 2
05:55 min/km
2
102
Смирнова Анна (1980)
Москва
ЛК Ново переделкино
13:36,5
Квал. - 2 м.Ж40 - 2
06:48 min/km
3
72
Арих Андрей (1986)
Москва
ЛК Ново переделкино
06:10,5
Квал. - 1 м.М19 - 3
03:04 min/km
3
53
Свистельник Фёдор (2006)
Москва
ЛК Ново переделкино
07:22,8
Квал. - 4 м.М16 - 3
03:41 min/km
3
117
Смирнов Сергей (1977)
Москва
ЛК Ново переделкино
08:42,4
Квал. - 4 м.М40 - 3
04:21 min/km
3
57
Гвоздев Иван (2005)
Москва
Буревестник
09:09,8
Квал. - 3 м.М18 - 3
04:34 min/km
3
123
Лобанов Александр (1964)
Москва
ЛК Ново переделкино
10:28,5
Квал. - 3 м.М50 - 3
05:14 min/km
3
131
Феофилактов Валерий (1946)
Москва
Буревестник
11:09,0
Квал. - 3 м.М60 - 3
05:34 min/km
3
65
Некрасова Екатерина (1984)
Москва
ЛК Ново переделкино
11:59,9
Квал. - 4 м.Ж19 - 3
05:59 min/km
3
103
Чеканова Светлана (1975)
Москва
ЛК Ново переделкино
16:02,3
Квал. - 3 м.Ж40 - 3
08:00 min/km
4
80
Кондраков Григорий (1988)
Москва
VolkushaBulls
06:16,7
Квал. - 2 м.М19 - 4
03:08 min/km
4
47
Ерёгин Дмитрий (2007)
Москва
ЛК Ново переделкино
07:21,2
Квал. - 3 м.М16 - 4
03:40 min/km
4
107
Илькаев Игорь (1975)
Москва
Dentro Ski Team
09:13,7
Квал. - 5 м.М40 - 4
04:37 min/km
4
66
Панченко Алёна (1989)
Москва
ЛК Ново переделкино
11:18,9
Квал. - 3 м.Ж19 - 4
05:38 min/km
4
99
Бабыкина Евгения (1982)
Москва
ЛК Ново переделкино
18:22,6
Квал. - 4 м.Ж40 - 4
09:12 min/km
5
97
Юрочкин Михаил (1993)
Москва
Химки
06:33,6
Квал. - 5 м.М19 - 5
03:16 min/km
5
50
Кочетков Григорий Dmitry (2007)
Москва
Москва ЦАО
07:42,7
Квал. - 5 м.М16 - 5
03:51 min/km
5
114
Прибыльский Георгий (1973)
Москва
ЛК Ново переделкино
09:16,5
Квал. - 7 м.М40 - 5
04:37 min/km
5
70
Чикунова Дарья (1990)
Москва
Москва ЗАО
14:38,8
Квал. - 5 м.Ж19 - 5
07:18 min/km
6
90
Поташин Иван (1985)
Москва
Москва ЗАО
06:38,4
Квал. - 6 м.М19 - 6
03:18 min/km
6
110
Крупенин Роман (1978)
Москва
Химки
09:16,0
Квал. - 6 м.М40 - 6
04:37 min/km
6
52
Новичков Александр (2007)
Москва
ЛК Ново переделкино
11:27,5
Квал. - 6 м.М16 - 6
05:43 min/km
6
62
Брагина Алёна (1987)
Москва
Москва ЗАО
17:05,8
Квал. - 6 м.Ж19 - 6
08:32 min/km
7
116
Ильвовский Дмитрий
Москва
06:48,6
Квал. - 2 м.М40 - 7
03:24 min/km
7
75
Буханов Даниил (2003)
Москва
ЛК Ново переделкино
07:16,8
Квал. - 7 м.М19 - 7
03:38 min/km
7
144
Светлицкий Аркадий
Москва
11:45,9
Квал. - 7 м.М16 - 7
05:53 min/km
7
69
Строева Алена
Москва
Dentro Ski Team
18:48,1
Квал. - 7 м.Ж19 - 7
09:24 min/km
8
89
Полянский Георгий (1985)
Москва
Dentro Ski Team
07:29,8
Квал. - 8 м.М19 - 8
03:45 min/km
8
115
Сидоров Максим (1979)
Москва
Москва СЗАО
09:54,8
Квал. - 8 м.М40 - 8
04:57 min/km
8
51
Лапенков Александр (2006)
Москва
ЛК Новопеределкино
12:14,4
Квал. - 8 м.М16 - 8
06:07 min/km
8
67
Савинкова Екатерина (1983)
Москва
ЛК Ново переделкино
22:24,7
Квал. - 8 м.Ж19 - 8
11:11 min/km
9
81
Коновалов Алексей (1985)
Москва
ЛК Ново переделкино
09:12,6
Квал. - 9 м.М19 - 9
04:36 min/km
9
113
Некрасов Александр (1979)
Москва
ЛК Ново переделкино
10:49,1
Квал. - 9 м.М40 - 9
05:24 min/km
9
54
Сивов Максим (2007)
Москва
Буревестник
16:51,1
Квал. - 9 м.М16 - 9
08:25 min/km
9
63
Кирсанова Анастасия (1983)
Москва
ЛК Ново переделкино
28:33,0
Квал. - 9 м.Ж19 - 9
14:14 min/km
10
94
Сорокин Иван (1986)
Москва
Vernadka
11:37,7
Квал. - 10 мМ19 - 10
05:48 min/km
11
86
Паклюев Александр (1983)
Москва
Москва ВАО
12:59,0
Квал. - 11 мМ19 - 11
06:29 min/km
12
87
Парозенков Владимир (1984)
Москва
ЛК Ново-Переделкино
13:43,6
Квал. - 12 мМ19 - 12
06:51 min/km