Online entry system
07.03.2020 СБ :: Р.Татарстан, г. Казань
53-й Казанский лыжный марафон «Russialoppet»


Total participants 381   Total distance 11503.6 km
Average speed: 03:43 min/km   Max speed: 02:30 min/km


~69%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
2
Николаев Артем (1991)
Р. Татарстан
Зеленодольск Снежные Барсы
1:54:22.6
М - 1
50М - 1
02:33 min/km
2
66
Уткин Александр (1986)
Удмуртская Р.
Ижевск Лыжный клуб Максима Вылегжанина
1:54:45.8
М - 2
50М - 2
02:33 min/km
3
178
Azanov Vladislav (1994)
Удмуртская Р.
Ижевск Динамо
1:54:46.9
М - 3
50М - 3
02:33 min/km
4
71
Калабин Олег (1992)
Пермский край
Чайковский
1:54:49.3
М - 4
50М - 4
02:33 min/km
5
55
Вахрушев Евгений (1995)
Р. Татарстан
Набережные Челны Титан
1:54:53.9
М - 5
50М - 5
02:33 min/km
6
60
Закиров Ильназ (1993)
Р. Татарстан
Казань Динамо
1:55:10.4
М - 6
50М - 6
02:34 min/km
7
58
Таипов Нияз (1995)
Р. Татарстан
Богатые Сабы
1:56:02.1
М - 7
50М - 7
02:35 min/km
8
56
Катаев Денис (1992)
Р. Татарстан
Казань
1:57:42.7
М - 8
50М - 8
02:37 min/km
9
54
Доценко Данил (1995)
Самарская обл.
Зеленодольск Татарстан
1:57:51.4
М - 9
50М - 9
02:37 min/km
10
12
Волотка Денис (1985)
Казахстан
Burabay Сборная Республики Казахстан
1:58:04.7
М - 10
50М - 10
02:38 min/km
11
13
Зубков Алексей (1995)
Самарская обл.
Самара
1:59:24.7
М - 11
50М - 11
02:40 min/km
12
11
Семенов Виктор (1999)
Р. Татарстан
Казань
2:00:47.1
М - 12
50М - 12
02:41 min/km
13
14
Артамонов Сергей (1991)
Костромская обл.
Кострома SPINE
2:01:47.7
М - 13
50М - 13
02:43 min/km
14
36
Марченков Иван (1985)
Московская обл.
Одинцово Спортвектор
2:02:01.7
М - 14
50М - 14
02:43 min/km
15
271
Чирков Алексей (1986)
Московская обл.
Химки
2:04:40.1
М - 15
50М - 15
02:46 min/km
16
62
Сучков Игорь (1995)
Нижегородская обл.
Павлово МЧС
2:05:02.2
М - 16
50М - 16
02:47 min/km
17
44
Григорьев Данил (1998)
Московская обл.
ИСТИНА
2:05:15.9
М - 17
50М - 17
02:47 min/km
18
46
Сарваров Айрат (1974)
Р. Татарстан
Набережные Челны
2:07:33.8
М - 18
М40 - 1
02:50 min/km
19
18
Баранов Юрий (1968)
Москва
X-Ski
2:08:18.1
М - 19
М50 - 1
02:51 min/km
20
61
Гарейшин Валерий (1964)
Р. Башкортостан
Нефтекамск Железный Варяг
2:11:42.7
М - 20
М50 - 2
02:56 min/km
21
21
Жуков Дмитрий (1986)
Санкт-Петербург
2:11:45.0
М - 21
50М - 18
02:56 min/km
22
15
Муравьева Жанна (1992)
Р. Татарстан
Набережные челны
2:11:47.4
Ж - 1
50Ж - 1
02:56 min/km
23
53
Васильев Владислав (1972)
Чувашская Р.
Чебоксары Sport Life
2:12:17.4
М - 22
М40 - 2
02:57 min/km
24
38
Михайлов Александр (1982)
Чувашская Р.
Чебоксары Sport life
2:13:31.8
М - 23
50М - 19
02:58 min/km
25
17
Сабирзянова Диляра (1981)
Р. Татарстан
Нижнекамск
2:13:58.5
Ж - 2
50Ж - 2
02:59 min/km
26
499
Файзрахманов Рустам (1980)
Р. Татарстан
Казань
2:14:07.5
М - 24
М40 - 3
02:59 min/km
27
45
Каравашкин Артем (1989)
Московская обл.
Шаховская Резвый Лось
2:15:04.0
М - 25
50М - 20
03:00 min/km
28
223
Макаров Александр (1972)
Нижегородская обл.
Нижний Новгород ABST
2:15:21.1
М - 26
М40 - 4
03:01 min/km
29
16
Бородин Артем (1980)
Тульская обл.
Тула Резвый Лось
2:17:13.7
М - 27
М40 - 5
03:03 min/km
30
41
Бурцев Андрей (1973)
Свердловская обл.
Кушва GroSport
2:17:50.7
М - 28
М40 - 6
03:04 min/km
31
88
Гиниатуллин Айдар (1974)
Р. Татарстан
Казань
2:18:09.8
М - 29
М40 - 7
03:05 min/km
32
30
Шаталов Артем (1983)
Р. Татарстан
Федерация лыжных гонок
2:18:12.3
М - 30
50М - 21
03:05 min/km
33
35
Гришина Анастасия (1994)
Чувашская Р.
Чебоксары БУ СШОР2
2:18:14.9
Ж - 3
50Ж - 3
03:05 min/km
34
79
Сафин Айдар (1989)
Р. Татарстан
Казань
2:18:54.3
М - 31
50М - 22
03:05 min/km
35
191
Владимир Мосев (1968)
Саратовская обл.
Энгельс Любитель
2:20:05.0
М - 32
М50 - 3
03:07 min/km
36
225
Мулюков Рустам (1979)
Р. Башкортостан
Нефтекамск Динамо
2:20:20.7
М - 33
М40 - 8
03:07 min/km
37
49
Бабчина Наталья (1992)
Р. Татарстан
Нижнекамск
2:21:22.7
Ж - 4
50Ж - 4
03:09 min/km
38
39
Третьяков Роман (1976)
Ярославская обл.
Переславль-Залесский
2:21:23.3
М - 34
М40 - 9
03:09 min/km
39
181
Анастасия Андреева (1998)
Чувашская Р.
Чебоксары СДЮСШОР-2
2:21:23.8
Ж - 5
50Ж - 5
03:09 min/km
40
33
Валеева Рамиля (1977)
Р. Татарстан
Набережные Челны Сетевая компания
2:21:25.3
Ж - 6
Ж40 - 1
03:09 min/km
41
89
Саврасов Александр (1962)
Р. Башкортостан
Уфа
2:21:49.6
М - 35
М50 - 4
03:10 min/km
42
180
Алексей Шипилов (1979)
Р. Татарстан
Елабуга Елабуга
2:21:52.5
М - 36
М40 - 10
03:10 min/km
43
65
Лысов Вячеслав (1964)
Ульяновская обл.
Ульяновск ЛК Евдокимова
2:22:20.6
М - 37
М50 - 5
03:10 min/km
44
69
Бажанов Николай (1991)
Р. Татарстан
Казань АО Татэнерго
2:23:23.4
М - 38
50М - 23
03:11 min/km
45
48
Биккулов Камиль (1955)
Самарская обл.
Самара Лада
2:23:57.1
М - 39
М60 - 1
03:12 min/km
46
256
Шайдуллин Валентин (1960)
Р. Башкортостан
Город Янаул
2:23:59.7
М - 40
М60 - 2
03:12 min/km
47
68
Ваничев Игорь (1972)
Удмуртская Р.
Ижевск
2:24:16.7
М - 41
М40 - 11
03:13 min/km
48
179
Азиатцев Дмитрий (1986)
Удмуртская Р.
Сарапул Sarapul_team
2:24:27.8
М - 42
50М - 24
03:13 min/km
49
184
Батанин Алексей (1978)
Удмуртская Р.
Сарапул Sarapul_team
2:24:33.3
М - 43
М40 - 12
03:13 min/km
50
262
Якимов Роман (1976)
Р. Башкортостан
Уфа
2:25:05.2
М - 44
М40 - 13
03:14 min/km
51
246
Тихонов Алексей (1981)
Московская обл.
Москва ABST
2:26:04.6
М - 45
50М - 25
03:15 min/km
52
238
Романченко Юрий (1977)
Москва
ABST
2:26:36.2
М - 46
М40 - 14
03:16 min/km
53
80
Сарычев Сергей (1976)
Удмуртская Р.
Ижевск
2:27:17.5
М - 47
М40 - 15
03:17 min/km
54
42
Шабурин Сергей (1954)
Московская обл.
Солнечногорск Клуб 50 №107
2:27:23.5
М - 48
М60 - 3
03:17 min/km
55
31
Мингалеев Ильвар (1997)
Р. Татарстан
Федерация лыжных гонок
2:27:27.8
М - 49
50М - 26
03:17 min/km
56
163
Коротков Николай (1986)
Нижегородская обл.
Дзержинск Магнитная стрелка
2:28:01.6
М - 50
50М - 27
03:18 min/km
57
111
Ихсанов Ильяс (1959)
Р. Татарстан
Набережные Челны НЧИ КФУ
2:28:39.3
М - 51
М60 - 4
03:19 min/km
58
205
Енцов Александр (1979)
Р. Татарстан
ОАО Сетевая компания
2:28:58.5
М - 52
М40 - 16
03:19 min/km
59
245
Терегулов Ренат (1990)
Р. Татарстан
Лениногорск Лениногорск
2:29:02.9
М - 53
50М - 28
03:19 min/km
60
159
Галимзянов Ленур (1989)
Р. Татарстан
Балтаси Baltasiskiteam
2:29:06.6
М - 54
50М - 29
03:19 min/km
61
244
Тележкин Андрей (1975)
Калужская обл.
Калуга
2:29:39.7
М - 55
М40 - 17
03:20 min/km
62
169
Полягошко Алексей (1987)
Вологодская обл.
Вологда Тотьма
2:30:37.6
М - 56
50М - 30
03:21 min/km
63
91
Болонов Сергей (1974)
Нижегородская обл.
Дзержинск Дзержинск
2:30:45.7
М - 57
М40 - 18
03:22 min/km
64
85
Харламов Захар (1991)
Челябинская обл.
Сим ПАО Агрегат
2:30:56.9
М - 58
50М - 31
03:22 min/km
65
137
Васильев Евгений (1967)
Чувашская Р.
Чебоксары
2:30:59.3
М - 59
М50 - 6
03:22 min/km
66
110
Ишалин Вениамин (1973)
Вологодская обл.
Тотьма Тотьма
2:31:15.7
М - 60
М40 - 19
03:22 min/km
67
77
Тихомиров Вадим (1971)
Вологодская обл.
г. Череповец
2:31:28.9
М - 61
М40 - 20
03:22 min/km
68
64
Туголуков Сергей (1962)
Самарская обл.
Тольятти Клуб лыжников Лада
2:31:48.4
М - 62
М50 - 7
03:23 min/km
69
92
Анфилов Александр (1977)
Москва
Лыжемышь
2:32:16.5
М - 63
М40 - 21
03:24 min/km
70
37
Курилов Алексей (1974)
Тамбовская обл.
Тамбов Тамбовские волки
2:32:20.8
М - 64
М40 - 22
03:24 min/km
71
63
Юрий Козлов (1970)
Самарская обл.
Самара Лада
2:32:26.0
М - 65
М50 - 8
03:24 min/km
72
162
Клименко Евгений (1999)
Р. Татарстан
Казань
2:32:34.5
М - 66
50М - 32
03:24 min/km
73
97
Мякишев Виктор (1978)
Тюменская обл.
Тюмень
2:33:10.1
М - 67
М40 - 23
03:25 min/km
74
172
Суслова Галина (1979)
Р. Татарстан
Зеленодольск Зеленодольск
2:33:47.3
Ж - 7
Ж40 - 2
03:25 min/km
75
95
Михайлов Григорий (1956)
Чувашская Р.
Чебоксары Sport Life
2:33:58.3
М - 68
М60 - 5
03:26 min/km
76
120
Макаров Эдуард (1970)
Удмуртская Р.
Ижевск Ижевск КЛЛС
2:34:04.4
М - 69
М50 - 9
03:26 min/km
77
81
Колышев Сергей (1958)
Московская обл.
Жуковский Волкуша
2:35:16.5
М - 70
М60 - 6
03:27 min/km
78
242
Смолин Алексей (1973)
Удмуртская Р.
Ижевск
2:35:22.9
М - 71
М40 - 24
03:27 min/km
79
203
Драндров Валерий (1974)
Р. Татарстан
Казань
2:35:25.0
М - 72
М40 - 25
03:28 min/km
80
117
Малюшицкий Станислав (1984)
Москва
СК Альфа-Битца
2:36:34.7
М - 73
50М - 33
03:29 min/km
81
160
Емельянов Артемий (1988)
Удмуртская Р.
Можга #будьчетким
2:36:53.8
М - 74
50М - 34
03:30 min/km
82
193
Втюрин Втюрин (1972)
Кировская обл.
Киров
2:37:11.8
М - 75
М40 - 26
03:30 min/km
83
199
Гусев Иван (1982)
Р. Татарстан
Казань
2:38:28.4
М - 76
50М - 35
03:32 min/km
84
100
Вайман Виктор (1992)
Волгоградская обл.
Камышин
2:39:17.4
М - 77
50М - 36
03:33 min/km
85
75
Щукин Владимир (1970)
Московская обл.
Химки СК Альфа-битца
2:40:13.3
М - 78
М50 - 10
03:34 min/km
86
118
Горбунов Сергей (1972)
Тамбовская обл.
Моршанск Ракша
2:40:19.0
М - 79
М40 - 27
03:34 min/km
87
113
Камалов Богдан (1994)
Свердловская обл.
Михайловск СК ГОРА ВОРОНИНА
2:40:21.9
М - 80
50М - 37
03:34 min/km
88
229
Николаев Дмитрий (1987)
Р. Татарстан
Нижнекамск
2:40:25.6
М - 81
50М - 38
03:35 min/km
89
215
Комаров Дмитрий (1985)
Р. Татарстан
Казань
2:40:30.6
М - 82
50М - 39
03:35 min/km
90
202
Денисов Николай (1985)
Р. Татарстан
Казань Original design
2:40:40.0
М - 83
50М - 40
03:35 min/km
91
227
Наумов Александр (1986)
Р. Татарстан
Казань
2:40:40.2
М - 84
50М - 41
03:35 min/km
92
131
Симаков Андрей (1966)
Р. Татарстан
Казань
2:40:40.5
М - 85
М50 - 11
03:35 min/km
93
207
Жижин Александр (1971)
Удмуртская Р.
Сарапул Sarapul_team
2:40:57.3
М - 86
М40 - 28
03:35 min/km
94
74
Куричева Екатерина (1990)
Москва
МГУ
2:41:03.2
Ж - 8
50Ж - 6
03:35 min/km
95
94
Кликодуев Андрей (1980)
Нижегородская обл.
Решетиха Магнитная Стрелка
2:41:04.7
М - 87
М40 - 29
03:35 min/km
96
43
Серазитдинов Андрей (1971)
Р. Татарстан
Нурлат
2:41:29.3
М - 88
М40 - 30
03:36 min/km
97
87
Кадильников Константин (1978)
Р. Мордовия
Ковылкино Dentro SKI TEAM
2:41:42.5
М - 89
М40 - 31
03:36 min/km
98
221
Левщанов Сергей (1972)
Р. Мордовия
с. Большое Игнатово
2:41:49.1
М - 90
М40 - 32
03:36 min/km
99
228
Некаев Николай (1973)
Р. Мордовия
с. Кемля
2:41:49.2
М - 91
М40 - 33
03:36 min/km
100
252
Хайрутдинов Айрат (1984)
Р. Татарстан
Зеленодольск
2:41:57.5
М - 92
50М - 42
03:36 min/km
101
211
Затеев Юрий (1957)
Р. Татарстан
Елабуга
2:42:07.0
М - 93
М60 - 7
03:36 min/km
102
234
Пешехонов Александр (1984)
Московская обл.
Луховицы Диаскан
2:42:11.8
М - 94
50М - 43
03:37 min/km
103
78
Агеев Андрей (1982)
Р. Коми
Воркута
2:42:12.9
М - 95
50М - 44
03:37 min/km
104
164
Кривенков Сергей (1967)
Москва
Альфа Битца
2:42:24.5
М - 96
М50 - 12
03:37 min/km
105
230
Овчинников Илья (1972)
Москва
НИИ Восход
2:42:28.9
М - 97
М40 - 34
03:37 min/km
106
268
Шуваев Дмитрий (1987)
Нижегородская обл.
Дзержинск
2:42:32.8
М - 98
50М - 45
03:37 min/km
107
47
Крюков Владимир (1962)
Московская обл.
Москва Альфа-Бица
2:42:38.0
М - 99
М50 - 13
03:37 min/km
108
140
Савин Александр (1962)
Чувашская Р.
Алатырь
2:42:38.4
М - 100
М50 - 14
03:37 min/km
109
273
Бабинов Евгений (1973)
Москва
2:42:43.1
М - 101
М40 - 35
03:37 min/km
110
257
Шамсутдинов Алмаз (1986)
Р. Татарстан
Казань
2:42:44.3
М - 102
50М - 46
03:37 min/km
111
183
Арясов Сергей (1995)

Алатырь
2:43:00.7
М - 103
50М - 47
03:38 min/km
112
105
Алексеев Александр (1982)
Тюменская обл.
село Ярково Сибиряк
2:43:57.7
М - 104
50М - 48
03:39 min/km
113
258
Шарафеев Равиль (1975)
Р. Татарстан
ОАО Сетевая компания
2:44:13.0
М - 105
М40 - 36
03:39 min/km
114
52
Мануилов Юрий (1950)
Р. Татарстан
Казань Им. Яна Юдина
2:44:16.3
М - 106
М70 - 1
03:39 min/km
115
213
Кадргулов Радик (1981)
Р. Татарстан
Бавлы
2:44:52.0
М - 107
50М - 49
03:40 min/km
116
247
Тукаев Альберт (1998)
Ульяновская обл.
Ульяновск УлГУ
2:44:52.1
М - 108
50М - 50
03:40 min/km
117
98
Шестаков Сергей (1976)
Самарская обл.
Самара Резвый лось
2:45:04.0
М - 109
М40 - 37
03:41 min/km
118
116
Комиссаров Виктор (1971)
Вологодская обл.
Череповец
2:45:09.7
М - 110
М40 - 38
03:41 min/km
119
189
Валитов Амир (1976)
Р. Татарстан
Казань Пульс
2:45:17.2
М - 111
М40 - 39
03:41 min/km
120
248
Тупиков Сергей (1985)
Нижегородская обл.
Арзамас SKI_ARZ
2:46:11.2
М - 112
50М - 51
03:42 min/km
121
216
Конахин Алексей (1971)
Ульяновская обл.
Ульяновск SkiTeamEvdo
2:46:47.0
М - 113
М40 - 40
03:43 min/km
122
132
Кулеев Рамиль (1985)
Р. Татарстан
Иннополис
2:47:35.2
М - 114
50М - 52
03:44 min/km
123
148
Рожнов Александр (1969)

село Русаново
2:47:42.3
М - 115
М50 - 15
03:44 min/km
124
277
Косницкий Валерий (1968)
Р. Марий Эл
Звенигово
2:47:46.3
М - 116
М50 - 16
03:44 min/km
125
217
Коробов Александр (1984)
Московская обл.
Орехово-зуево Резвый лось
2:47:51.5
М - 117
50М - 53
03:44 min/km
126
129
Горелов Вадим (1984)
Самарская обл.
Новокуйбышевск Nsk run/Активная Самара
2:47:52.5
М - 118
50М - 54
03:44 min/km
127
249
Увакин Сергей (1977)
Р. Татарстан
Алексеевское АЛК
2:47:53.3
М - 119
М40 - 41
03:44 min/km
128
136
Лузин Алексей (1973)
Нижегородская обл.
Дзержинск
2:47:57.6
М - 120
М40 - 42
03:44 min/km
129
124
Панченко Александр (1983)
Воронежская обл.
Воронеж
2:48:38.3
М - 121
50М - 55
03:45 min/km
130
201
Давыдов Андрей (1984)
Р. Татарстан
Казань
2:48:45.6
М - 122
50М - 56
03:46 min/km
131
128
Болькин Антон (1987)
Р. Мордовия
с. Большое Игнатово
2:49:15.9
М - 123
50М - 57
03:46 min/km
132
261
Юреско Иван (1962)
Ульяновская обл.
Ульяновск ЛК Евдокимова
2:49:48.7
М - 124
М50 - 17
03:47 min/km
133
82
Булавин Олег (1972)
Нижегородская обл.
Дзержинск
2:51:20.4
М - 125
М40 - 43
03:49 min/km
134
269
Жуков Андрей (1970)
Самарская обл.
Самара
2:51:21.2
М - 126
М50 - 18
03:49 min/km
135
142
Шеин Юрий (1965)
Московская обл.
Истра
2:51:50.3
М - 127
М50 - 19
03:49 min/km
136
176
Агаев Александр (1979)
Орловская обл.
Орел
2:52:17.4
М - 128
М40 - 44
03:50 min/km
137
233
Петрова Наталья (1975)
Р. Марий Эл
Звенигово КЛБ Звенигово
2:52:18.1
Ж - 9
Ж40 - 3
03:50 min/km
138
158
Брицын Артём (2001)
Москва
HSE Athletes
2:53:24.0
М - 129
50М - 58
03:52 min/km
139
170
Сафонов Владислав (1994)
Москва
Неоткрытые края
2:54:50.7
М - 130
50М - 59
03:54 min/km
140
167
Муравьева Наталья (1980)
Тверская обл.
Конаково СК ИМПУЛЬС
2:56:23.1
Ж - 10
Ж40 - 4
03:56 min/km
141
166
Муравьев Евгений (1979)
Тверская обл.
Конаково СК ИМПУЛЬС
2:56:23.3
М - 131
М40 - 45
03:56 min/km
142
399
Шумилин Алексей (1964)
Москва
2:56:49.1
М - 132
М50 - 20
03:56 min/km
143
76
Лосев Вадим (1984)
Московская обл.
Орехово-Зуево Резвый лось
2:56:58.3
М - 133
50М - 60
03:56 min/km
144
250
Усачева Екатерина (1970)
Самарская обл.
Самара Лада
2:57:01.0
Ж - 11
Ж50 - 1
03:56 min/km
145
143
Марков Александр (1956)
Новосибирская обл.
Новосибирск
2:57:53.2
М - 134
М60 - 8
03:58 min/km
146
165
Миннибаев Радик (1964)
Р. Татарстан
Казань клб Мотор
2:58:29.4
М - 135
М50 - 21
03:59 min/km
147
190
Васильев Алексей (1982)
Ленинградская обл.
Санкт-Петербург
2:59:24.5
М - 136
50М - 61
04:00 min/km
148
130
Шейгас Татьяна (1966)
Москва
I love supersport
2:59:33.7
Ж - 12
Ж50 - 2
04:00 min/km
149
224
Мингазов Рамиль (1987)
Р. Татарстан
Казань
2:59:50.6
М - 137
50М - 62
04:00 min/km
150
84
Абдешев Ренат (1980)
Р. Мордовия
Ковылкино Dentro SKI TEAM
3:00:16.5
М - 138
М40 - 46
04:01 min/km
151
196
Гиниятов Данил (1969)
Р. Татарстан
Казань АВЛАТ
3:00:21.1
М - 139
М50 - 22
04:01 min/km
152
86
Корнев Антон (1984)
Саратовская обл.
Саратов
3:01:20.2
М - 140
50М - 63
04:02 min/km
153
112
Гильманов Ильдар (1979)
Р. Татарстан
Бавлы
3:01:39.6
М - 141
М40 - 47
04:03 min/km
154
103
Рябов Михаил (1960)
Р. Татарстан
Казань Технологии Холода
3:01:50.8
М - 142
М60 - 9
04:03 min/km
155
197
Gogolin Viacheslav (1975)
Р. Татарстан
Казань Мирный
3:02:08.8
М - 143
М40 - 48
04:03 min/km
156
397
Галимуллина Ания (1958)
Р. Татарстан
Казань
3:02:18.4
Ж - 13
Ж60 - 1
04:03 min/km
157
361
Невеселова Тамара (1961)
Вологодская обл.
Тотьма Тотьма
3:02:25.7
Ж - 14
Ж50 - 3
04:04 min/km
158
134
Иванов Алексей (1974)
Москва
Life Fitness Ski
3:02:54.0
М - 144
М40 - 49
04:05 min/km
159
107
Ахматов Галинур (1949)
ХМАО
Урай Фанат
3:03:17.3
М - 145
М70 - 2
04:05 min/km
160
146
Паршин Анатолий (1953)
Москва
Ногинск
3:03:38.7
М - 146
М60 - 10
04:05 min/km
161
135
Кудрявцев Евгений (1989)

село Есипово
3:03:42.9
М - 147
50М - 64
04:06 min/km
162
198
Головина Анна (1967)
Москва
ABST
3:03:43.9
Ж - 15
Ж50 - 4
04:06 min/km
163
121
Стрельников Олег (1961)
Москва
Крылатый батальон
3:04:03.9
М - 148
М50 - 23
04:06 min/km
164
177
Адамов Алексей (2001)
Москва
3:04:11.9
М - 149
50М - 65
04:06 min/km
165
222
Лещенко Николай (1957)
Москва
3:05:15.2
М - 150
М60 - 11
04:08 min/km
166
200
Гусев Константин (1983)
Р. Татарстан
Казань
3:05:16.4
М - 151
50М - 66
04:08 min/km
167
96
Панченко Елена (1993)
Воронежская обл.
Воронеж
3:05:34.0
Ж - 16
50Ж - 7
04:08 min/km
168
214
Казайкин Дмитрий (1982)
Р. Татарстан
ОАО Сетевая компания
3:06:48.4
М - 152
50М - 67
04:10 min/km
169
194
Гайнуллин Айрат (1965)
Р. Татарстан
Казань Kolorit run
3:07:33.6
М - 153
М50 - 24
04:11 min/km
170
192
Вольный Вольный (1985)
Самарская обл.
Самара
3:07:49.0
М - 154
50М - 68
04:11 min/km
171
173
Шайхлисламов Зафит (1952)
Р. Башкортостан
Нефтекамск Лыжный центр
3:08:26.0
М - 155
М60 - 12
04:12 min/km
172
144
Самсонов Дмитрий (1970)
Самарская обл.
Самара
3:08:52.3
М - 156
М50 - 25
04:13 min/km
173
239
Рябинин Денис (1983)
Р. Марий Эл
Шорсола
3:10:26.0
М - 157
50М - 69
04:15 min/km
174
182
Антонов Алексей (1973)
Московская обл.
Москва МГТУ им. Н.Э. Баумана
3:10:58.0
М - 158
М40 - 50
04:15 min/km
175
237
Рожнов Андрей (1965)
Воронежская обл.
Козловка
3:11:25.7
М - 159
М50 - 26
04:16 min/km
176
123
Лобанова Инна (1973)
Р. Татарстан
Казань Синтез
3:12:47.3
Ж - 17
Ж40 - 5
04:18 min/km
177
99
Ушаков Алексей (1976)
Московская обл.
Железнодорожный СКАЛА
3:12:56.2
М - 160
М40 - 51
04:18 min/km
178
106
Качанов Дмитрий (1972)
Р. Татарстан
Лениногорск Белые волки
3:14:33.9
М - 161
М40 - 52
04:20 min/km
179
267
Зотов Михаил (1986)
Нижегородская обл.
Дзержинск
3:15:08.5
М - 162
50М - 70
04:21 min/km
180
133
Артемьев Сергей (1957)
Санкт-Петербург
3:15:12.2
М - 163
М60 - 13
04:21 min/km
181
109
Грязных Андрей (1972)
Курганская обл.
Курган Русич
3:15:20.3
М - 164
М40 - 53
04:21 min/km
182
241
Смирнов Дмитрий (1983)
Ярославская обл.
Ярославль ILoveSkiing
3:17:05.6
М - 165
50М - 71
04:23 min/km
183
122
Белавин Владимир (2001)
Свердловская обл.
Михайловск СК ГОРА ВОРОНИНА
3:17:44.5
М - 166
50М - 72
04:24 min/km
184
150
Высоких Сергей (1957)
Московская обл.
Красноармейск
3:18:03.2
М - 167
М60 - 14
04:25 min/km
185
272
Евремова Наталья (1978)
Москва
3:18:17.1
Ж - 18
Ж40 - 6
04:25 min/km
186
127
Иванов Анатолий (1977)
Самарская обл.
Самара
3:19:17.4
М - 168
М40 - 54
04:26 min/km
187
187
Болькин Игорь (1983)
Р. Мордовия
с. Большое Игнатово
3:25:23.5
М - 169
50М - 73
04:34 min/km
188
139
Калинина Людмила (1983)
Москва
I love supersport
3:25:27.8
Ж - 19
50Ж - 8
04:35 min/km
189
195
Гарипов Руслан (1984)
Р. Татарстан
Казань
3:28:48.5
М - 170
50М - 74
04:39 min/km
190
147
Сергеева Елена (1970)
Рязанская обл.
кораблино
3:29:48.9
Ж - 20
Ж50 - 5
04:40 min/km
191
212
Ишимов Андрей (1985)
Р. Татарстан
ОАО Сетевая компания
3:30:14.0
М - 171
50М - 75
04:41 min/km
192
155
Николаев Сергей (1970)
Санкт-Петербург
3:32:02.8
М - 172
М50 - 27
04:44 min/km
193
206
Жданов Алексей (1976)
Орловская обл.
Орел GoldFinch Team
3:33:13.4
М - 173
М40 - 55
04:45 min/km
194
154
Величкин Андрей (1963)
Москва
3:38:00.7
М - 174
М50 - 28
04:52 min/km
195
188
Брицын Константин (1972)
Московская обл.
Москва Tushino Running Club
3:39:14.2
М - 175
М40 - 56
04:53 min/km
196
396
Тарасов Анатолий (1950)
Калужская обл.
Кременки
3:39:39.5
М - 176
М70 - 3
04:54 min/km
197
168
Панфилов Радик (1964)
Р. Татарстан
Казань клб Мотор
3:43:06.8
М - 177
М50 - 29
04:58 min/km
198
209
Заболотских Михаил (1973)
Р. Татарстан
Зеленодольск
3:48:09.6
М - 178
М40 - 57
05:05 min/km
199
156
Бирюков Михаил (1988)
Р. Мордовия
Ковылкино Dentro SKI TEAM
3:49:11.2
М - 179
50М - 76
05:06 min/km
200
210
Закиров Рустам (1982)
Р. Татарстан
ОАО Сетевая компания
3:51:14.2
М - 180
50М - 77
05:09 min/km
201
157
Фролов Константин (1989)
Р. Татарстан
Татарстан
3:54:37.0
М - 181
50М - 78
05:14 min/km
202
253
Хомянин Алексей (1979)
Москва
3:55:22.2
М - 182
М40 - 58
05:15 min/km
203
381
Федорова Дарья (1989)
Москва
I Love Skiing
4:02:11.3
Ж - 21
50Ж - 9
05:24 min/km
204
152
Решетова Александра (1991)
Московская обл.
Москва Лыжемышь
4:07:15.6
Ж - 22
50Ж - 10
05:31 min/km
205
235
Похильчук Надежда (1972)
Самарская обл.
Самара Ilove supersport
4:09:25.0
Ж - 23
Ж40 - 7
05:34 min/km
206
175
Абдульманов Илнар (1980)
Р. Татарстан
Казань
4:12:59.8
М - 183
М40 - 59
05:38 min/km
207
145
Тихомиров Арнольд (1943)
Москва
Альфа-Битца
4:26:17.2
М - 184
М70 - 4
05:57 min/km
208
185
Батраков Олег (1983)
Р. Татарстан
Казань
4:31:01.5
М - 185
50М - 79
06:03 min/km
DNF
279
Ильин Денис (1986)
Р. Татарстан
Казань
---
---
DNF
264
Галеев Марат (1971)
Р. Татарстан
Казань
---
---
DNF
259
Шульгин Дмитрий (1972)
Москва
---
---
DNF
263
Яркаев Эльнар (1981)
Р. Татарстан
Казань
---
---
DNF
255
Шабанов Николай (1968)
Тюменская обл.
с. Демьянское Лидер
---
---
DNF
251
Файзрахманов Шамиль (1977)
Р. Татарстан
Казань Дентро
---
---
DNF
243
Suntsov Andrey (1964)
Р. Татарстан
KAZAN CERES
---
---
DNF
236
Прокофьев Виталий (1986)
Р. Татарстан
Нижнекамск
---
---
DNF
232
Перевощиков Василий (1957)
Р. Татарстан
Зеленодольск Зеленодольск
---
---
DNF
226
Набиев Ильфат (1975)
Р. Татарстан
Нижнекамск Танеко
---
---
DNF
208
Журавлев Павел (1972)
Москва
CHINAROS
---
---
DNF
204
Душин Сергей (1967)
Московская обл.
Сергиев Посад
---
---
DNF
171
Семёнов Андрей (1988)
Р. Татарстан
Казань ФЛГиБ г.Казани
---
---
DNF
125
Вахрушев Сергей (1972)
Удмуртская Р.
Ижевск СК,, Металлист,,
---
---
DNF
119
Мукминов Карим (1955)
Р. Татарстан
Казань timerman
---
---
DNF
114
Корнеев Максим (1980)
Волгоградская обл.
Александров
---
---
DNF
104
Ульянов Андрей (1969)
Тюменская обл.
село Ярково Сибиряк
---
---
DNF
90
Львов Евгений (1988)
Самарская обл.
Самара
---
---
DNF
72
Тимофеев Константин (1973)
Московская обл.
Одинцово Суперджет
---
---
DNF
67
Ахмандиев Мансур (1957)
Р. Татарстан
г. Набережные Челны Tatarstansky Team
---
---
DNF
40
Садыков Илдар (1969)
Самарская обл.
Тольятти Лада
---
---

Other competitions of this organiser: past future



© O-time.ru 2020     Информация для организаторов