Online entry system
31.08.2019 СБ :: Псковская обл., г. Гдов
II Гдовский полумарафон / GDOV HALFMARATHON


Total participants 449   Total distance 3496.101 km
Average speed: 05:42 min/km   Max speed: 02:45 min/km


~21%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
171
Бурцев Артур (1988)
Санкт-Петербург
Probegproject
1:21:56,4
1:21:56,4
М - 1
21М - 1
03:53 min/km
2
205
Ляликов Николай (1992)
Санкт-Петербург
PROFATLET
1:21:56,4
1:21:56,4
М - 2
21М - 2
03:53 min/km
3
193
Кондратьев Захар (1987)
Волгоградская обл.
1:24:13,2
1:24:13,2
М - 3
21М - 3
03:59 min/km
4
232
Скоблина Елена (1987)
Москва
IRC-Бегущий человек
1:25:52,0
1:25:52,0
Ж - 1
21Ж - 1
04:04 min/km
5
182
Грабовский Артём (2002)
Псковская обл.
Опочка КЛБ Скобарь
1:27:09,4
1:27:09,4
М - 4
21М17 - 1
04:08 min/km
6
188
Иванов Юрий (1969)
Псковская обл.
Скобарь
1:28:38,9
1:28:38,9
М - 5
21М50 - 1
04:11 min/km
7
194
Королёв Антон (1983)
Ленинградская обл.
КЛБ Сильвия
1:29:13,2
1:29:11,3
М - 6
21М - 4
04:13 min/km
8
229
Седлецкий Даниил (1997)
Ленинградская обл.
Сланцы
1:29:34,3
1:29:34,3
М - 7
21М - 5
04:14 min/km
9
208
Манылов Владимир (1954)
Санкт-Петербург
СК Кировец
1:32:25,1
1:32:24,0
М - 8
21М60 - 1
04:22 min/km
10
160
Алексеев Иван (1988)
Псковская обл.
Порхов
1:32:32,9
1:32:30,4
М - 9
21М - 6
04:23 min/km
11
179
Волкова Светлана (1988)
Санкт-Петербург
1:32:42,2
1:32:40,8
Ж - 2
21Ж - 2
04:23 min/km
12
241
Фомичев Александр (1993)
Санкт-Петербург
Бегом Быстрее
1:33:53,2
1:33:52,4
М - 10
21М - 7
04:26 min/km
13
209
Марков Александр (1989)
Псковская обл.
Порхов
1:36:24,4
1:36:20,9
М - 11
21М - 8
04:33 min/km
14
219
Петраускас Томас (1992)
Псковская обл.
1:36:35,4
1:36:27,8
М - 12
21М - 9
04:34 min/km
15
159
Автушенко Сергей (1983)
Приморский край
Владивосток
1:38:15,0
1:38:13,3
М - 13
21М - 10
04:39 min/km
16
213
Надоричев Олег (1973)
Санкт-Петербург
Сильвия
1:38:23,5
1:38:14,2
М - 14
21М40 - 1
04:39 min/km
17
153
Dinca Emanuele (1962)
Санкт-Петербург
1:38:52,4
1:38:51,0
М - 15
21М50 - 2
04:40 min/km
18
239
Третьяков Семён (1986)
Санкт-Петербург
proRunning
1:39:15,7
1:39:01,9
М - 16
21М - 11
04:41 min/km
19
184
Демянчук Марк (1993)
Ленинградская обл.
1:39:26,2
1:39:25,9
М - 17
21М - 12
04:42 min/km
20
175
Ватанен Наталия (1973)
Санкт-Петербург
1:39:49,9
1:39:47,0
Ж - 3
21Ж40 - 1
04:44 min/km
21
202
Линьков Александр (1974)
Ленинградская обл.
Сосновый Бор
1:39:50,6
1:39:38,8
М - 18
21М40 - 2
04:43 min/km
22
245
Шахов Валерий (1968)
Новгородская обл.
Великий Новгород, Акрон
1:39:51,1
1:39:47,7
М - 19
21М50 - 3
04:44 min/km
23
164
Белоусов Алексей (1973)
Ленинградская обл.
BelousovRun
1:39:53,1
1:39:53,1
М - 20
21М40 - 3
04:44 min/km
24
247
Штефанука Иван (1980)
Санкт-Петербург
Сосновка
1:40:24,4
1:40:22,1
М - 21
21М - 13
04:45 min/km
25
163
Белозеров Сергей (1976)
Ленинградская обл.
За Ленинград!
1:40:28,4
1:40:27,8
М - 22
21М40 - 4
04:45 min/km
26
161
Андреев Илья (1980)
Псковская обл.
Псков
1:40:31,9
1:40:26,7
М - 23
21М - 14
04:45 min/km
27
180
Ворошилова Ольга (1976)
Ленинградская обл.
Сильвия
1:44:03,9
1:44:03,9
Ж - 4
21Ж40 - 2
04:55 min/km
28
203
Лобода Андрей (1987)
Псковская обл.
Беговой Клуб PRO SPORT
1:44:37,4
1:44:23,1
М - 24
21М - 15
04:56 min/km
29
152
Cris Ekholm (1990)
Laguja küla
1:44:59,9
1:44:53,9
Ж - 5
21Ж - 3
04:58 min/km
30
234
Смуров Вадим (1973)
Псковская обл.
Псков, СКО
1:45:17,4
1:45:08,9
М - 25
21М40 - 5
04:59 min/km
31
165
Бендер Александр (1956)
Новгородская обл.
Великий Новгород
1:45:48,7
1:45:48,7
М - 26
21М60 - 2
05:01 min/km
32
170
Букин Александр (1980)
Санкт-Петербург
1:46:00,4
1:45:57,3
М - 27
21М - 16
05:01 min/km
33
228
Свиридова Татьяна (1963)
Ленинградская обл.
Динамо СПб
1:46:43,2
1:46:43,2
Ж - 6
21Ж50 - 1
05:03 min/km
34
173
Васильев Илья (1974)
Санкт-Петербург
Сосновка
1:47:21,0
1:47:12,2
М - 28
21М40 - 6
05:04 min/km
35
178
Власов Илья (1986)
Ленинградская обл.
Луга
1:47:56,1
1:47:51,2
М - 29
21М - 17
05:06 min/km
36
214
Немков Олег (1968)
Санкт-Петербург
Буревестник
1:47:56,5
1:47:48,7
М - 30
21М50 - 4
05:06 min/km
37
181
Галин Алексей (1979)
Псковская обл.
Гдов
1:47:59,5
1:47:55,7
М - 31
21М40 - 7
05:06 min/km
38
190
Карпов Виктор (1983)
Псковская обл.
RunAlone
1:49:11,9
1:49:03,0
М - 32
21М - 18
05:10 min/km
39
176
Веряйский Андрей (1960)
Ленинградская обл.
1:49:46,8
1:49:39,6
М - 33
21М50 - 5
05:11 min/km
40
215
Nikiforova Maria (1989)
Санкт-Петербург
NRC
1:49:48,2
1:49:41,5
Ж - 7
21Ж - 4
05:11 min/km
41
191
Катугин Вячеслав (1985)
Ленинградская обл.
Сильвия
1:49:58,7
1:49:54,6
М - 34
21М - 19
05:12 min/km
42
185
Дивак Сергей (1978)
Санкт-Петербург
1:50:21,1
1:50:18,2
М - 35
21М40 - 8
05:13 min/km
43
167
Бойцов Андрей (1978)
Санкт-Петербург
1:52:05,5
1:52:02,5
М - 36
21М40 - 9
05:18 min/km
44
172
Васильев Александр (1958)
Санкт-Петербург
1:53:39,8
1:53:30,9
М - 37
21М60 - 3
05:22 min/km
45
162
Бабайлова Ольга (1979)
Санкт-Петербург
1:54:28,5
1:54:23,0
Ж - 8
21Ж40 - 3
05:25 min/km
46
198
Кукушкин Александр (1989)
Санкт-Петербург
1:54:55,0
1:54:49,2
М - 38
21М - 20
05:26 min/km
47
250
Печеркина Анастасия

1:55:18,7
1:55:17,8
Ж - 9
21Ж - 5
05:27 min/km
48
240
Филиппова Юлия (1975)
Санкт-Петербург
VictoryTeam RunClub
1:55:33,0
1:55:25,5
Ж - 10
21Ж40 - 4
05:27 min/km
49
210
Мельникова Марина (1973)
Санкт-Петербург
1:56:00,6
1:55:51,4
Ж - 11
21Ж40 - 5
05:28 min/km
50
243
Чибисова Елена (1962)
Новгородская обл.
КЛБ Акрон
1:56:49,4
1:56:38,0
Ж - 12
21Ж50 - 2
05:32 min/km
51
197
Кузнецов Юрий (1969)
Санкт-Петербург
1:57:10,4
1:56:59,6
М - 39
21М50 - 6
05:32 min/km
52
177
Веснер Алексей (1979)
Санкт-Петербург
EXPO VENUES RUNNING
1:57:15,2
1:57:10,3
М - 40
21М40 - 10
05:33 min/km
53
200
Лебедев Александр (1974)
Санкт-Петербург
PushkinRun
1:57:34,4
1:57:30,2
М - 41
21М40 - 11
05:34 min/km
54
174
Васильева Елена (1983)
Ленинградская обл.
1:57:47,4
1:57:42,7
Ж - 13
21Ж - 6
05:34 min/km
55
217
Осипов Вячеслав (1968)
Санкт-Петербург
1:59:12,5
1:59:04,2
М - 42
21М50 - 7
05:38 min/km
56
244
Шабанов Евгений (1986)
Санкт-Петербург
1:59:28,0
1:59:21,0
М - 43
21М - 21
05:38 min/km
57
183
Гриценко Маргарита (1962)
Санкт-Петербург
1:59:31,0
1:59:27,0
Ж - 14
21Ж50 - 3
05:40 min/km
58
248
Шуняева Наталья (1996)
Псковская обл.
Шуняевы
1:59:51,7
1:59:51,6
Ж - 15
21Ж - 7
05:41 min/km
59
226
Румянцева Евгения (1984)
Санкт-Петербург
City Park Family
2:00:10,0
2:00:02,0
Ж - 16
21Ж - 8
05:41 min/km
60
236
Сомова Ольга (1976)
Санкт-Петербург
2:00:13,4
2:00:04,7
Ж - 17
21Ж40 - 6
05:41 min/km
61
211
Михайлов Александр (1985)
Санкт-Петербург
2:01:05,6
2:00:53,8
М - 44
21М - 22
05:43 min/km
62
189
Ичетовкина Людмила (1957)
Новгородская обл.
КЛБ Акрон
2:01:14,7
2:01:09,1
Ж - 18
21Ж60 - 1
05:44 min/km
63
192
Кожина Наталия (1972)
Санкт-Петербург
2:04:07,0
2:03:59,2
Ж - 19
21Ж40 - 7
05:52 min/km
64
158
Автушенко Алеся (1987)
Санкт-Петербург
2:04:29,2
2:04:22,8
Ж - 20
21Ж - 9
05:53 min/km
65
206
Макарова Вероника (1982)
Санкт-Петербург
КЛЛГ
2:05:05,9
2:05:05,7
Ж - 21
21Ж - 10
05:55 min/km
66
155
Hrushtsov Pjotr (1948)
Tallinn
Tallinn
2:08:23,2
2:08:11,2
М - 45
21М70 - 1
06:04 min/km
67
169
Будина Ксения (1992)
Новгородская обл.
Novgorodrun
2:08:36,6
2:08:33,1
Ж - 22
21Ж - 11
06:04 min/km
68
196
Косинская Маргарита (1986)
Ленинградская обл.
#ГатчинскиеПробежки
2:08:57,3
2:08:53,2
Ж - 23
21Ж - 12
06:06 min/km
69
242
Хохлов Эдуард (1978)
Ленинградская обл.
#Гатчинскиепробежки
2:08:57,5
2:08:41,6
М - 46
21М40 - 12
06:06 min/km
70
212
Нагорный Михаил (1980)
Санкт-Петербург
I love running
2:09:34,2
2:09:23,1
М - 47
21М - 23
06:07 min/km
71
218
Осипова Анна (1984)
Санкт-Петербург
Zaбег
2:09:40,3
2:09:29,2
Ж - 24
21Ж - 13
06:07 min/km
72
154
Elmar Ekholm (1966)
Laguja
2:10:37,0
2:10:26,0
М - 48
21М50 - 8
06:10 min/km
73
156
Tints Joel (1963)
Vandra
2:10:45,4
2:10:32,4
М - 49
21М50 - 9
06:11 min/km
74
221
Петунова Юлия (1982)
Санкт-Петербург
2:10:52,2
2:10:37,0
Ж - 25
21Ж - 14
06:11 min/km
75
166
Богданова Любовь (1956)
Санкт-Петербург
сильвия
2:11:47,8
2:11:39,2
Ж - 26
21Ж60 - 2
06:14 min/km
76
249
Федоров Александр

2:17:17,5
2:17:04,3
М - 50
21М - 24
06:29 min/km
77
224
Пчёлкина Юлия (1984)
Санкт-Петербург
2:17:55,8
2:17:40,8
Ж - 27
21Ж - 15
06:32 min/km
78
233
Смирнова Виктория (1980)
Псковская обл.
RunAlone
2:19:58,2
2:19:52,5
Ж - 28
21Ж - 16
06:38 min/km
79
168
Бударин Юрий (1936)
Псковская обл.
Скобарь
2:21:03,2
2:20:57,3
М - 51
21М70 - 2
06:41 min/km
80
246
Шергина Евгения (1968)
Новгородская обл.
Акрон
2:25:41,0
2:25:28,8
Ж - 29
21Ж50 - 4
06:53 min/km
81
186
Дудич Игорь (1953)
Санкт-Петербург
сильвия
2:26:41,0
2:26:27,7
М - 52
21М60 - 4
06:56 min/km
82
222
Поддорогина Людмила (1976)
Санкт-Петербург
Victoryteam
2:27:11,1
2:27:04,6
Ж - 30
21Ж40 - 8
06:58 min/km
83
230
Семененко Михаил (1969)
Санкт-Петербург
РФСХ_СПб
2:52:30,1
2:52:05,8
М - 53
21М50 - 10
08:10 min/km

Other competitions of this organiser: past future



© O-time.ru 2020     Информация для организаторов