12.06.2024 СР :: г. Гатчина, Орлова роща Фестиваль Бега, посвященный Дню России
12.06.2024 СР :: г. Гатчина, Орлова роща
Фестиваль Бега, посвященный Дню России

Total finishers 609   Total distance 751.6 km
Average pace: 04:12 min/km   Max pace: 02:46 min/km


~23%

Contest
Gender
Age group
Input your name or team
  
Rank
Bib#
Surname Name (B.Y.)
City, Team
Results
M|F
Age.gr
Pace
1
5068
Павленин Александр (1991)
Санкт-Петербург
Pavlenin Crew
0:16:40,5
0:16:39,5
М - 1
М30 - 1
03:20 min/km
2
5002
Агапов Артём (1989)
Санкт-Петербург
Pavlenin Crew
0:17:58,1
0:17:56,8
М - 2
М30 - 2
03:35 min/km
3
5111
Шахин Николас (2010)
Санкт-Петербург
ГБУ СШ Красногвардейского р-на
0:18:55,7
0:18:53,0
М - 3
М14 - 1
03:46 min/km
4
5091
Сибиль Андрей (1996)
Санкт-Петербург
Pavlenin Crew
0:19:06,4
0:19:05,4
М - 4
М20 - 1
03:48 min/km
5
5076
Петров Александр (1973)
Ленинградская обл.
Сильвия
0:19:09,1
0:19:06,9
М - 5
М50 - 1
03:49 min/km
6
5086
Рыков Евгений (2009)
Ленинградская обл.
СШ 3
0:19:19,0
0:19:17,5
М - 6
М17 - 1
03:51 min/km
7
5034
Каненков Владимир (1981)
Санкт-Петербург
Pavlenin Crew
0:19:21,9
0:19:19,8
М - 7
М40 - 1
03:52 min/km
8
5063
Недорезов Егор (2009)
Ленинградская обл.
Центр Ладога
0:19:43,5
0:19:41,7
М - 8
М17 - 2
03:56 min/km
9
901
Гавриловец Валерия (1996)
Ленинградская обл.
Сильвия
0:19:48,7
0:19:46,0
Ж - 1
Ж20 - 1
03:56 min/km
10
5070
Павлов Максим (1985)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:20:10,7
0:20:05,8
М - 9
М30 - 3
04:00 min/km
11
5003
Алабушев Александр (1970)
Ленинградская обл.
ILVES
0:20:26,9
0:20:24,5
М - 10
М50 - 2
04:05 min/km
12
5059
Митин Сергей (1984)
Санкт-Петербург
Клб "Кировец, КЛЛГ
0:20:53,5
0:20:51,9
М - 11
М40 - 2
04:10 min/km
13
5098
Трачук Максим (1996)
Санкт-Петербург
0:21:12,9
0:21:10,8
М - 12
М20 - 2
04:14 min/km
14
5080
Пономарев Сергей (1956)
Санкт-Петербург
КЛЛГ, Колтушский лыжный клуб
0:21:24,8
0:21:22,3
М - 13
М60 - 1
04:16 min/km
15
5030
Зиновьев Владимир (1961)
Санкт-Петербург
КЛЛГ
0:21:46,7
0:21:44,2
М - 14
М60 - 2
04:21 min/km
16
5047
Кузьмин Юрий (1977)
Ленинградская обл.
0:21:50,7
0:21:48,8
М - 15
М40 - 3
04:21 min/km
17
5078
Печуева Ольга (1991)
Санкт-Петербург
Pavlenin Crew
0:21:53,3
0:21:50,3
Ж - 2
Ж30 - 1
04:21 min/km
18
5071
Павлов Ярослав (2011)
Ленинградская обл.
0:22:08,9
0:22:08,9
М - 16
М14 - 2
04:25 min/km
19
5019
Гордеева Екатерина (1982)
Санкт-Петербург
КЛЛГ
0:22:13,2
0:22:10,4
Ж - 3
Ж40 - 1
04:25 min/km
20
5017
Вылегжанин Александр (1987)
Ленинградская обл.
0:22:22,1
0:22:18,6
М - 17
М30 - 4
04:27 min/km
21
5062
Мязин Анатолий (1992)
Ленинградская обл.
Archi PROбег
0:22:29,0
0:22:26,9
М - 18
М30 - 5
04:29 min/km
22
5106
Чекалина Анна (1992)
Ленинградская обл.
0:22:29,3
0:22:25,9
Ж - 4
Ж30 - 2
04:29 min/km
23
5105
Халин Максим (2009)
Ленинградская обл.
Семья
0:22:29,6
0:22:27,8
М - 19
М17 - 3
04:29 min/km
24
903
Шагаров Степан (1984)
Ленинградская обл.
Гамбит
0:22:39,0
0:22:35,3
М - 20
М40 - 4
04:31 min/km
25
5039
Клёсс Маргарита (1979)
Санкт-Петербург
KlessZaZOЖ
0:22:45,2
0:22:42,9
Ж - 5
Ж40 - 2
04:32 min/km
26
5005
Андреева Мария (2003)
Санкт-Петербург
Гатчинские пробежки
0:23:16,1
0:23:13,2
Ж - 6
Ж20 - 2
04:38 min/km
27
5042
Коршунов Лев (2013)
Санкт-Петербург
Пушкинская СШОР
0:23:16,7
0:23:16,0
М - 21
М12 - 1
04:39 min/km
28
5018
Головков Степан (2010)
Санкт-Петербург
Северный ветер
0:23:28,6
0:23:26,8
М - 22
М14 - 3
04:41 min/km
29
5095
Смолова Валентина (1984)
Санкт-Петербург
0:23:32,9
0:23:30,6
Ж - 7
Ж40 - 3
04:42 min/km
30
5055
Марков Андрей (1971)
Санкт-Петербург
Стрельна
0:23:43,0
0:23:42,0
М - 23
М50 - 3
04:44 min/km
31
5092
Сидоренко Алексей (1962)
Санкт-Петербург
КЛЛГ школа Каретникова
0:23:47,2
0:23:43,8
М - 24
М60 - 3
04:44 min/km
32
5074
Панферова Варвара (2010)
Ленинградская обл.
Центр Ладога
0:23:47,9
0:23:46,6
Ж - 8
Ж14 - 1
04:45 min/km
33
5058
Медведев Ярослав (2008)
Ленинградская обл.
0:23:56,8
0:23:53,1
М - 25
М17 - 4
04:46 min/km
34
5067
Останина Елена (1982)
Ленинградская обл.
Останин Елена
0:23:59,1
0:23:54,9
Ж - 9
Ж40 - 4
04:47 min/km
35
5020
Григорьева Лидия (2008)
Санкт-Петербург
0:23:59,2
0:23:55,9
Ж - 10
Ж17 - 1
04:47 min/km
36
5113
Шилов Илья (1956)
Санкт-Петербург
СетевыеЭнергетическиеРешения
0:23:59,5
0:23:55,0
М - 26
М60 - 4
04:47 min/km
37
5101
Федорова Светлана (1983)
Ленинградская обл.
Сильвия
0:24:04,7
0:24:01,4
Ж - 11
Ж40 - 5
04:48 min/km
38
5048
Кузьмина Рената (2011)
Ленинградская обл.
Центр Ладога
0:24:08,7
0:24:07,1
Ж - 12
Ж14 - 2
04:49 min/km
39
5082
Прокошев Олег (1961)
Ленинградская обл.
Сильвия
0:24:11,6
0:24:08,3
М - 27
М60 - 5
04:49 min/km
40
5107
Шагаров Лев (2011)
Ленинградская обл.
Гамбит
0:24:12,7
0:24:09,2
М - 28
М14 - 4
04:49 min/km
41
5085
Рукина Ксения (1986)
Ленинградская обл.
#ГатчинскиеПробежки
0:24:14,5
0:24:09,0
Ж - 13
Ж30 - 3
04:49 min/km
42
5026
Жалнина Галина (2011)
Ленинградская обл.
Гатчинская СШ №2, Гатчинский№3
0:24:20,5
0:24:14,4
Ж - 14
Ж14 - 3
04:50 min/km
43
5040
Кобрисев Леонид (2012)
Ленинградская обл.
Волховrun
0:24:21,3
0:24:18,7
М - 29
М12 - 2
04:51 min/km
44
5053
Лешков Виктор (1958)
Санкт-Петербург
0:24:27,3
0:24:27,3
М - 30
М60 - 6
04:53 min/km
45
5009
Беломестный Алексей (1982)
Ленинградская обл.
#ГатчинскиеПробежки
0:24:36,3
0:24:31,0
М - 31
М40 - 5
04:54 min/km
46
5013
Веселов Валерий (1955)
Санкт-Петербург
школа Каретникова кллг
0:24:44,6
0:24:41,8
М - 32
М60 - 7
04:56 min/km
47
5117
Якубовский Дмитрий (1981)
Санкт-Петербург
КЛЛГ школа Каретникова
0:24:50,6
0:24:47,9
М - 33
М40 - 6
04:57 min/km
48
5015
Волкова Екатерина (1982)
Ленинградская обл.
RunTeamVinogradov
0:24:55,4
0:24:50,2
Ж - 15
Ж40 - 6
04:57 min/km
49
902
Хальяк Егор (2010)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:24:57,7
0:24:54,3
М - 34
М14 - 5
04:58 min/km
50
5010
Бутырин Александр (1985)
Санкт-Петербург
ВКА имени А.Ф. Можайского
0:25:00,1
0:24:54,1
М - 35
М30 - 6
04:58 min/km
51
5021
Гуляева Анна (1995)
Ленинградская обл.
КЛЛГ;Siverskiteam
0:25:09,3
0:25:07,5
Ж - 16
Ж20 - 3
05:01 min/km
52
5081
Приходько Наталья (1990)
Санкт-Петербург
Toxic Run
0:25:13,2
0:25:07,4
Ж - 17
Ж30 - 4
05:01 min/km
53
5025
Жалнин Алексей (1973)
Ленинградская обл.
Пловецкий клуб
0:25:14,4
0:25:08,3
М - 36
М50 - 4
05:02 min/km
54
5049
Кушкин Вадим (1979)
Ленинградская обл.
0:25:20,0
0:25:13,7
М - 37
М40 - 7
05:03 min/km
55
5014
Виноградов Анатолий (1955)
Ленинградская обл.
Run TV
0:25:22,3
0:25:18,0
М - 38
М60 - 8
05:03 min/km
56
5061
Мохова Алена (2007)
Ленинградская обл.
Центр Ладога
0:25:31,6
0:25:29,5
Ж - 18
Ж17 - 2
05:05 min/km
57
5052
Левадный Артем (1984)
Санкт-Петербург
Prosto o trenirovkah
0:25:31,8
0:25:25,3
М - 39
М40 - 8
05:04 min/km
58
5115
Яковлев Александр (1989)
Санкт-Петербург
0:25:32,3
0:25:28,3
М - 40
М30 - 7
05:05 min/km
59
5004
Алексеев Степан (2010)
Ленинградская обл.
0:25:44,3
0:25:39,7
М - 41
М14 - 6
05:07 min/km
60
5006
Андреева Ольга (1984)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:25:49,6
0:25:44,7
Ж - 19
Ж40 - 7
05:08 min/km
61
5077
Петров Роман (2013)
Ленинградская обл.
ШСК Сапсан
0:25:58,6
0:25:57,6
М - 42
М12 - 3
05:11 min/km
62
5108
Шагарова Александра (1987)
Ленинградская обл.
Гамбит
0:26:04,2
0:26:00,1
Ж - 20
Ж30 - 5
05:12 min/km
63
5083
Прохоров Александр (1962)
Санкт-Петербург
Сильвия
0:26:05,3
0:26:01,5
М - 43
М60 - 9
05:12 min/km
64
5024
Ефремов Вячеслав (1975)
Ленинградская обл.
RunTV
0:26:08,0
0:26:00,8
М - 44
М40 - 9
05:12 min/km
65
5087
Рябова Марина (1979)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:26:20,3
0:26:16,2
Ж - 21
Ж40 - 9
05:15 min/km
66
5032
Зыбина Надежда (1988)
Ленинградская обл.
RunTV
0:26:21,3
0:26:14,3
Ж - 22
Ж30 - 6
05:14 min/km
67
5100
Фёдорова Нина (1984)
Ленинградская обл.
0:26:22,6
0:26:15,0
Ж - 23
Ж40 - 8
05:15 min/km
68
5110
Шарапенкова Анна (1989)
Ленинградская обл.
семья КАПЕЧУН
0:26:25,8
0:26:21,5
Ж - 24
Ж30 - 7
05:16 min/km
69
5041
Комарцова Ярославна (1972)
Ленинградская обл.
КЛЛГ, Школа КАРЕТНИКОВА
0:26:38,4
0:26:36,0
Ж - 25
Ж50 - 1
05:19 min/km
70
5035
Капечун Виталий (1985)
Ленинградская обл.
семья КАПЕЧУН
0:26:47,8
0:26:43,5
М - 45
М30 - 8
05:20 min/km
71
5001
Абдулин Николай (1965)
Ленинградская обл.
Гатчинскии пробежки
0:27:04,1
0:26:59,4
М - 46
М50 - 5
05:23 min/km
72
5050
Кушкина Александра (2011)
Ленинградская обл.
ЦЕНТР ЛАДОГА
0:27:16,5
0:27:14,9
Ж - 26
Ж14 - 5
05:26 min/km
73
5031
Зуева Милана (2011)
Ленинградская обл.
0:27:16,6
0:27:12,7
Ж - 27
Ж14 - 4
05:26 min/km
74
5012
Буянов Дмитрий (1983)
Ленинградская обл.
0:27:43,0
0:27:37,6
М - 47
М40 - 10
05:31 min/km
75
5103
Филатов Егор (2012)
Ленинградская обл.
Гатчинская СШ 2
0:27:44,8
0:27:40,2
М - 48
М12 - 4
05:32 min/km
76
5007
Анисимова Татьяна (1990)
Ленинградская обл.
0:27:45,1
0:27:37,9
Ж - 28
Ж30 - 8
05:31 min/km
77
5033
Иванова Екатерина (1994)
Санкт-Петербург
0:27:51,1
0:27:46,5
Ж - 29
Ж30 - 9
05:33 min/km
78
5064
Никитина Елена (1992)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:28:05,9
0:28:00,0
Ж - 30
Ж30 - 10
05:35 min/km
79
5037
Карпец Олег (1982)
Санкт-Петербург
Газпром
0:28:19,9
0:28:14,6
М - 49
М40 - 11
05:38 min/km
80
5084
Пылаева Ина (1991)
Санкт-Петербург
0:28:22,7
0:28:16,4
Ж - 31
Ж30 - 11
05:38 min/km
81
5069
Павлов Дмитрий (1977)
Санкт-Петербург
Ахиллес
0:29:05,1
0:29:01,4
М - 50
М40 - 12
05:48 min/km
82
5089
Светлова Юлия (1984)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:29:06,8
0:29:00,8
Ж - 32
Ж40 - 10
05:48 min/km
83
5056
Матвеев Николай (1967)
Санкт-Петербург
0:29:30,3
0:29:24,6
М - 51
М50 - 6
05:53 min/km
84
5114
Яковенко Наталья (1983)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:29:50,9
0:29:44,6
Ж - 33
Ж40 - 11
05:57 min/km
85
5112
Шикина Анна (1986)
Ленинградская обл.
0:30:01,2
0:29:53,5
Ж - 34
Ж30 - 12
05:58 min/km
86
5043
Котляревская Виктория (2006)
Санкт-Петербург
0:30:58,4
0:30:55,3
Ж - 35
Ж18 - 1
06:11 min/km
87
5057
Матвеева Светлана (1974)
Санкт-Петербург
0:31:09,0
0:31:03,9
Ж - 36
Ж50 - 2
06:13 min/km
88
5060
Мостовенко Алена (1986)
Ленинградская обл.
Нет
0:31:40,5
0:31:35,1
Ж - 37
Ж30 - 13
06:18 min/km
89
5022
Доброхотова Елена (1993)
Ленинградская обл.
0:31:53,8
0:31:48,5
Ж - 38
Ж30 - 14
06:21 min/km
90
5011
Бутырин Кирилл (2010)
Санкт-Петербург
Спорадик
0:31:55,7
0:31:49,8
М - 52
М14 - 7
06:21 min/km
91
5097
Ткач Елена (1984)
Ленинградская обл.
Гатчинскиепробежки
0:32:27,3
0:32:23,9
Ж - 39
Ж40 - 12
06:29 min/km
92
5102
Фелиз Алла (1981)
Санкт-Петербург
0:32:53,9
0:32:50,3
Ж - 40
Ж40 - 13
06:33 min/km
93
5116
Яковлева Наталья (1993)
Ленинградская обл.
0:33:05,2
0:32:58,5
Ж - 41
Ж30 - 15
06:35 min/km
94
5079
Полькина Дарья (1987)
Ленинградская обл.
ОДК СЕРВИС
0:33:23,7
0:33:18,5
Ж - 42
Ж30 - 16
06:40 min/km
95
5029
Зимин Андрей (1990)
Ленинградская обл.
Гатчина
0:33:41,9
0:33:34,9
М - 53
М30 - 9
06:43 min/km
96
5046
Крашилова Наталья (1990)
Ленинградская обл.
0:33:53,4
0:33:48,0
Ж - 43
Ж30 - 17
06:44 min/km
97
5016
Воробьева Наталья (1989)
Ленинградская обл.
0:34:37,7
0:34:31,9
Ж - 44
Ж30 - 18
06:54 min/km
98
5065
Никитина Наталья (1994)
Ленинградская обл.
0:34:55,2
0:34:48,2
Ж - 45
Ж30 - 19
06:58 min/km
99
5028
Зиберова Алёна (1983)
Ленинградская обл.
0:35:44,2
0:35:37,5
Ж - 46
Ж40 - 14
07:07 min/km
100
5073
Павлова Анастасия (1989)
Ленинградская обл.
0:36:08,2
0:36:02,5
Ж - 47
Ж30 - 20
07:12 min/km
101
5038
Карпец Юлия (1982)
Санкт-Петербург
0:36:32,1
0:36:26,3
Ж - 48
Ж40 - 15
07:16 min/km
102
5072
Павлова Анастасия (1988)
Ленинградская обл.
Гатчинские пробежки
0:37:47,3
0:37:41,7
Ж - 49
Ж30 - 21
07:32 min/km
103
5094
Смирнова Светлана (1979)
Ленинградская обл.
0:38:26,1
0:38:19,3
Ж - 50
Ж40 - 16
07:40 min/km
104
5008
Анохина Виктория (1991)
Ленинградская обл.
0:40:35,7
0:40:28,5
Ж - 51
Ж30 - 22
08:05 min/km
105
5109
Шамарина Оксана (1975)
Ленинградская обл.
0:40:35,8
0:40:28,8
Ж - 52
Ж40 - 17
08:05 min/km
106
5051
Лаврентьева София (1994)
Санкт-Петербург
0:41:24,4
0:41:16,1
Ж - 53
Ж30 - 23
08:15 min/km
107
5027
Заикина Светлана (1995)
Санкт-Петербург
0:41:24,5
0:41:16,0
Ж - 54
Ж20 - 4
08:15 min/km



Other competitions of this organiser: past future





© O-time.ru 2024